andrzej83x

Pomysł na biznes

Recommended Posts

Wydaje mi się, że tak naprawdę clou każdego własnego biznesu to dobre prowadzenie swoich spraw, prawidłowa archiwizacja dokumentów, prawidłowy obieg infromacji itd. Mi bardzo pomaga wyznaczanie priorytetów, zapisywanie, planowanie wszystkiego na tydzień, dwa do przodu. Mam bardzo dobrego dostawcę materiałów biurowych (Konsorcjum Biuro Klub z Łomianek) i zamawiam u niego wszytskie najpotrzebniejsze rzeczy do organizowania pracy.

Popieram wypowiedź proponującą model Marketingu Referencyjnego najłatwiejszą formą zbudowania biznesu bez dużych nakładów. Jak ktoś zainteresowany taką forma chętnie służę pomocą

Szukanie niszy - gdy słysżę taki tekst to nie chcę używać słów, jakie mi się nasuwają na język Załóż swój sklep internetowy - to kolejne hasło, którym mai się ludzi. Po jakimś czasie okazuje się, że to kolejny niewypał Marketing OK - ale żeby z niego korzystać trzeba mieć kasę i to sporą W obecnych czasach każdy nowy biznes to strata czasu i pieniędzy, chyba że biznes oparty na układach

Handel jest dobrym pomysłem na biznes, ale właśnie dlatego jest też w nim spora konkurencja; Najlepiej wstrzelić się w jakąś niszę, ale to niestety nie jest zbyt proste. Na pewno zanim się założy konkretną działalność, trzeba się dokładnie zastanowić, czy ma on szansę utrzymać się na rynku.

Ostatnio byłam na takim spotkaniu dotyczącym trendów w biznesie i jednym z największych hitów były "inteligntne sprzęty" (nie pamiętam fachowej nazwy. W każdym razie są to np. pralki czy lodówki wykorzystujące Internet, przez co np gdy kończy się mleko lodówka "wysyła sms" do Ciebie gdy przechodzisz obok sklepu. Moim zdaniem programowanie takich urządzeń jest najbardziej przyszłościowe.

Ostatnio byłam na takim spotkaniu dotyczącym trendów w biznesie i jednym z największych hitów były "inteligntne sprzęty" (nie pamiętam fachowej nazwy. W każdym razie są to np. pralki czy lodówki wykorzystujące Internet, przez co np gdy kończy się mleko lodówka "wysyła sms" do Ciebie gdy przechodzisz obok sklepu. Moim zdaniem programowanie takich urządzeń jest najbardziej przyszłościowe.

Niedługo przestaniemy w ogóle mysleć ;)

Jeżeli macie ciekawy pomysł na biznes i chcecie założyć własną działalność, to istnieje taka firma jak http://firmadlakazdego.pl/191/pierwszy-biznes/ , którego pomagają w prawie wszystkich aspektach prowadzenia działalności. Od założenia poprzez księgowość, obsługę korespondencji, wniosku o dotacje, itd. Być może takie firmy mogą wam pomóc jeżeli czegoś nie dacie rady sami zrobić.

Sam zastanawiam się ale nad poszerzeniem własnej działalności o usługi hostingowe. Myślałem nad stworzeniem własnej serwerowni, zakupem sprzętu takiego jak szafy serwerowe tego typu http://www.agmar.com/szafy-serwerowe/ oraz innych potrzebnych sprzętów. Mam trochę środków + kredyt i myślę, że się uda. Na takie usługi zawsze jest zapotrzebowanie, więc jestem dobrej myśli.

Wszystko zależy od rodzaju interesu, miejsca i popytu. Rozeznanie rzecz najważniejsza. Mi ostatnio zaświtał taki pomysł odnośnie izolacji domów styropianem. Sama płyta styropianowa jest obecnie stosowana, a jakby na zasadzie ekranu zakładanego kiedyś za kaloryfer, aby odbijał ciepło, ekran taki zastosować w strukturze płyty styropianowej. Myślę, że efekt docieplenia budynków byłby o wiele większy. A może takie docieplenie jest już stosowane?.

Na pewno nie opłaca się wchodzić na siłę tam gdzie jest już duża konkurencja bo może i są tam pieniądze, ale nakłady jakie by trzeba było ponieść są ogromne. Warto szukać czegoś co jest swego rodzaju nowością u nas, ale bardzo dobrze postrzegane na zachodzie. Przykład na który trafiłem jakiś czas temu marketing zapachowy, pojęcie dla wielu dość niejasne, ale dobrze wytłumaczone tutaj - http://www.aromacorp.pl/ AromaCorp cały czas też szuka w Polsce osób chętnych do współpracy które by chciałyby aby to było ich dodatkowe lub też główne źródło dochodu. Na pewno jest to segment, w którym jest duży potencjał, a co za tym idzie jest duża szansa, że będzie można na bazie tego rozpocząć dobrze prosperującą działalność.

Produkt znany od dawna, ale dobry. Podobnym jest też już nawet dość starym zarabianie na bankach, chodzi o konta. Tu zawsze jest kasa i zawsze to będzie szło. Jak ktoś potrzebuje sporej i szybkiej kasy to najłatwiej tu - www.bankizarabianie.webnode.com Warto sprawdzić.

Założenie własnej działalności to nie jest kwestia na kilka minut rozmyśleń. Uważam, że taka decyzja musi być przemyślana, a sam pomysł na działalność musi być zgodny z naszymi zainteresowaniami. Prowadzenie działalności o której nie mamy pojęcia jest ryzykowne, ponieważ firma może szybko upaść. Osobiście uważam, że mało doceniani są rolnicy w Polsce. Czytałam na http://www.agropolska.pl/agrobiznes/duze-g...mienic,216.html o zmianach jakie zaszły w tej branży. Z artykułu wynika, że polskie gospodarstwa mają spore szanse podbić zagraniczne rynki. Może warto zainwestować w taką działalność? Mówię tu oczywiście o osobach, które miały taki pomysł a z niego nie skorzystały. Moim zdaniem warto o tym pomyśleć :)

mysle, ze przetwórstwo tworzyw sztucznych jak to robi duława http://www.dulawa.eu/ jest perspektywnicze. Nie raz musiałem u nich składać zamówienia i z tego co sie oientuje mają pokaźną bazę klientów zatem wydaje się oczywistym, że ta branża jest ok

Hej wam :) Ja się też zgadzam ze stwierdzeniem że taki biznes musi być dobrze przemyślany - nie da się zrobić wielomilionowego biznesu od tak. Trzeba dużej dozy kapitału i cierpliwości no i oczywiście wytrwałości w dążeniu do celu. Ja sama rozkrecałam swój sklep internetowy około 4 lat. Nie przynosił przez pierwszy rok żadnych <sick!> przychodów, a tylko generował koszty. Teraz już jest prawie samograj :) Teraz myślę nad nowym biznesem a mianowicie nad http://www.izch.pl/ importem z Chin - czytałam tu że sprowadza się towar do kraju a potem do nas jest wysyłany no i nie martwię sie płatnościami :)

Niestety trzeba włożyć dużo pieniędzy, żeby mieć dobrze zarabiający biznes. Ja chcę otrzowyć kolejną firmę i aktualnie szukam komputerów i oprogramowania. Rozważam nad firmą Asus i oprogramowaniem http://www.office-365.pl/. Myślicie, że warto inwestować?

Ja niedawno odziedziczyłam akcje, które sprzedałam i obecnie jestem na etapie organizowania własnego biznesu. Postanowiłam zakupić lokal usługowy w jednej z inwestycji APM Development i otworzyć w nim salon urody - pierwotnie myślałam o zakupie mieszkań pod wynajem, z małym wsparciem kredytowym, ale nie nadaję się do bezczynnego pobierania comiesięcznych opłat za wynajem. Ponieważ mam doświadczenie w zarządzaniu, a od października idę na studia podyplomowe z marketingu, będę sama zarządzać i promować swój nowy biznes na Mokotowie :) Wydaje mi się, że dobrze wybrałam lokalizację, bo Mokotów się teraz prężnie rozwija pod kątem biznesowym, i dobrze wybrałam dewelopera - inwestycja spełnia moje oczekiwania co do standardów :) Jestem na etapie finalizowania zakupu i rekrutacji pracowników. Zrezygnowałam z dotychczasowej pracy i będę pracować na własny rachunek. Taki mam pomysł na siebie i na swój biznes.

Co powiecie o biznesie sprzątania. Dokładnie chodzi o pranie i czyszczenie tapicerek. Intersuje mnie ile zleceń może być w dużym mieście. Ceny jakie potencjalna konkurencja oferuje : http://czystko.pl/cennik-uslug-pranie-czys...anow-wykladzin/ są chyba do zaakceptowania przez klientów. Teraz tylko czy opłąci się otwierać taki nowy zakład. Zakup sprzętu, wynajem lokalu trochę pochłonie inwestycji. Szybko się zwróci ? Albo czy się zwróci ? Jak zdobywać klientów ? Reklamować się wśród znajomych ?

Jeśli ktoś coś podobnego robił, to proszę niech podzieli się informacjami.