forumiak

Czy pozycjonowanie daje klientów?

Recommended Posts

Pewnie większość z Was ma już swoje internetowe interesy.

Czy korzystaliście z pozyjonowania? Interesują mnie efekty - inwestycja do wyników.

Czy to nie jest oklepana usługa? Chcemy w coś zainwestować, ale w coś pewnego.

Ale chcesz oferować SEO czy go szukasz?

wiele osób szuka ofert na SEO z adnotacją, że płaci tylko za wyniki. Tylko pozycjoner na taki układ nigdy nie pójdzie, po SEO to nie jest produkt który można zmierzyć i zważyć i wycenić efekt.

Jeśli jest dobrze zaplanowana i zrealizowana to efekty będą na pewno super. Możesz się spodziewać jednak, że nie każda firma zaproponuje ci opłacalne dla ciebie frazy. Może się okazać, że wybiorą proste, które wam nic nie dadzą. Nas pozycjonuje Funky Media – na każdej frazie jesteśmy do przodu. Jeśli temat interesuje cię bliżej, to śmiało pisz.

Szary_Polak - co ty piszesz za głupoty? Średnio się na tym znam, ale wiem, że każdy z moich znajomych przedsiębiorców płaci wyłącznie za efekty, tak więc wcale tak nie jest. Sory, uniesłem się trochę ;P

Może mi podać na ile to Funky Media wyceniło ci przykładową frazę?

Warunków umowy ci podać nie mogę, nie chcę problemów. Ale naprawdę cenowo przyzwoicie – 50 zł płacę za frazę regionalną. Napisz do nich, podaj im stronę to ci dadzą konkretną wycenę. Przeliczysz czy ma to sens. To wcale trudne nie jest.

Dobrze wypozycjonowana strona jak najbardziej daje klientów. Jeśli np. postawisz serwis poświęcony finansom i uda ci sie wypozycjonować go do top 3 to możesz całkiem sporo na takim serwisie zarobić. Z drugiej strony możesz miec najlepszy serwis na świecie, ale jeśli nie bedzie w czołówce w google to nic na nim nie zarobisz.

Szary_Polak - co ty piszesz za głupoty? Średnio się na tym znam, ale wiem, że każdy z moich znajomych przedsiębiorców płaci wyłącznie za efekty, tak więc wcale tak nie jest. Sory, uniesłem się trochę ;P

Może mi podać na ile to Funky Media wyceniło ci przykładową frazę?

Inaczej - każdy doświadczony pozycjoner będzie wolał rozliczać się np. comiesięcznie ale nie za wyniki, tylko z góry. Pozycjonowanie to nie jest tez coś, co można z góry przewidzieć. Musiałoby nie być konkurencji, żeby to dało się przewidzieć. Ktoś kiedyś powiedział, że skutecznie przewidywać zachowania konkurencji możesz tylko wtedy, gdy... sam je planujesz.

Tak się składa, że złożyłem zapytania do 8 firm, podpisałem umowę z nimi - http://funkymedia.pl/

Każdy proponował płatność za efekty. Czyli jak? Miałbym podpisać umowę i płacić za same dzialania? A jak miałbym je zweryfikować. Moim zdaniem dla klienta to jest najlepszy model współpracy - już po kilku dniach widzę, że pozycje idą w górę.

Dokładnie – gdyby pozycjoner dostawał kasę tylko za same działania, to dla klienta byłoby to bezsensowne. Przecież nikt nie kliknie w moją stronę jeśli będzie na pozycji numer 200. Jeśli umowa na seo to tylko płatne za wyniki – tak jak zrobił ten gościu wyżej.

Gościu :D Nieno, nie ma tematu - na innych zasadach korzystanie z seo nie ma większego sensu, chyba że faktycznie korzysta się z usług sprawdzonej już kiedyś firmy. Ale to wszystko musi być przemyślane. Tak czy siak - nie sądzę żeby ktokolwiek się zdecydował na korzystanie z usług pozycjonera z płatnościami za "nic".

Pozycjonowanie przynosi nawet bardzo dobre rezultaty ale na początek trzeba w sporo zainwestować. Nie wszystko złoto co się świeci i nie licz że ktoś wypozycjonuje stronę za darmo. Bo też musi zarabiać a ma różne swoje wydatki. Druga opcja to pozycjonowanie we własnym zakresie, nie potrzeba do tego dużej wiedzy. Wystrczy że strna posiada wartościowe treści, musisz wytypoać frazy jakie cię interesują można to zrobić np w Google Adwords która pokazuje ile jest wyszukań na podane zapytanie. Warto jest podłączyć jakiś monitor do sprawdzania pozycji, wiarygodny i polecany przez internautów jest chociażby seostation. Będziesz widział czy Twoje działania przynoszą zamierzone rezultaty. Ważna jest również cierpliwość, bo efekty przychodzą w czasie, bardzo żadko odrazu.

Pozycjonowanie przynosi dość spore efekty. Prowadzę sklep internetowy z nosidełkami dla dzieci, zleciłam pozycjonowanie firmie Alte Media i jestem bardzo zadowolona z osiąganych efektów. Po kilku miesiącach mój sklep znajduję się w czołowej trójce wyszukiwarki Google. Poprawiła mi się sprzedaż w sklepie, jak również otrzymuje coraz więcej telefonów od potencjalnych klientów. Scepytcznie podchodziłam do pozycjonowania, ale ta firma pokazała, że warto inwestować w ten rodzaj marketingu, wcześniej reklamowałam się tylko poprzez adwords.

Pozycjonowanie super sprawa, ale warto dokłądnie przyjrzeć się firmie, której je zlecamy. Wiele firm uzywa masowo tzw. blac SEO którego wyniki widac bardzo szybko ale zaraz po zakończeniu współpracy z daną firmą nasza strona traci pozycję bo jest "odcinana" od wszytskich linków pozycjonujacych, które nie nie zostały zdobyte w sposób organiczny.

jeśli potencjalni klienci używają internetu w życiu codziennym lub w pracy to pozycjonowanie stron w wyszukiwarkach (właściwie to w Google) jest doskonałą formą reklamy

Jeśli posiadasz sklep internetowy, świadczysz usługi, szukasz klientów przez internet to pozycjonowanie oraz adwords będzie najskuteczniejszą formą reklamy. Pozycjonowanie daje efekty na długo.

Zachęcam cię do pogłębienia wiedzy z tej dziedziny, choćby poprzez lekturę blogów lub artykułów w internecie poświęconych tej tematyce. Podaję link do bloga, którego prowadzą specjaliści z naszej marki adseo http://adnews.pl/category/seo-sem/. Zachęcam również do kontaktu, chętnie odpowiemy na wszystkie pytania, wątpliwości http://adseo.pl

Ja osobiście często słyszę że pozycjonowanie to nieopłacalne rozwiązanie, dobrze wiem że są biznesy których pozycjonowanie nie ma większego sensu ale ogólnie jest to całkiem dobra forma reklamy. Należy jednak pamiętać, że samo pozycjonowanie to nie wszytko. Trzeba zadbać o wiele innych czynników żeby ludzie klikali o potem jeszcze zapoznali się z treścią strony i coś kupili.

Pozycjonowanie daje długotrwałe efekty, a wyszukiwarka jest miejsce gdzie najczęściej szukamy danego produktu czy usługi.

Zgodzę się jednak, że nie zawsze pozycjonowanie przynosi zamierzone efekty. Czasem tez czas oczekiwania na efekty jest długi i kosztowny. Warto więc w tym czasie zadbać o inną reklamę, która przyniesie nam dochody, przyciągnie klientów. Zachęcam do lektury artykułu o budowaniu pozycji w wyszukiwarkach http://adnews.pl/link-building-relacyjny-b...j-wiekszy-ruch/

Pozycjonowanie to teraz podstawa w walce o klientów, w osiąganiu jak największej ich liczby, daje możliwość kręcenia biznesu na cały kraj czy nawet świat, bez zaistnienia w internecie to można kręcić tylko takie interesy z klientami tylko w tej samej miejscowości. Np kiosk ruchu czy warzywniak to nie potrzebuje strony i pozycjonowania, ale np jeśli chcieć sprzedawać coś na cały kraj, dla jak największej liczby osób, to pozycjonowanie, reklama, marketing itp są koniecznością

Moim zdaniem posiadanie strony bez pozycjonowania tak naprawdę nie ma większego sensu. Jeśli klient wpisze np. tani hotel Wrocław, a Twój hotel będzie na 18 stronie w google to nikt do niego nigdy nie dotrze, no chyba, że już ktoś go polecał albo ma wizytówkę czy ulotkę. I to nie prawda, że nikt się nei rozlicza za wynik, są różne agencje, trzeba szukać, jak ma się takie marzenie :) Polecam B2B Deal, tam jest wiele ofert, naprawdę różnych firm.

Oczywiście że przynosi. Ba! Pozycjonowanie jest głównym źródłem wejść na strony typu sklepy, portale branżowe itd. W niektórych przypadkach stosunek ten wynosi 96-99%. Nie ma rady, jeżeli chcesz mieć klientów zdecydowanych na skorzystanie z danej usługi, musisz postawić na SEO. Odsyłam do seoventure.pl