mkrawczykowski

Jak otworzyć sklep internetowy?

Recommended Posts

Sam również sobie z tym poradzisz, tylko musisz trochę popracować bo aby założyć dobry sklep- potrzeba czasu oraz kapitału. Z naszej strony możesz liczyć na pomoc i podpowiedzi, zajmujemy się drukiem internetowym, warto zerknąć :)

Moim zdaniem warto założyć taki sklep to dobra reklama również. Najlepiej chyba postawić go na jakiejś platformie sklepowej, - mają tam wszystko, co konieczne do stworzenia sklepu i jego obsługi, a koszty są znikome, choć wszystkim trzeba zająć się samemu. Pod taki sklep najlepszy będzie chyba serwer VPS - jest niezawodny i tani  https://arubacloud.pl/ mają dobry (wydajny i stabilny, ze świetnym oprogramowaniem serwer), pod sklep będzie idealny.

Ukraina. Paliwa granulowane, mialy weglowe od 90 zl/tona. Podejmiemy wspolprace z producentami kotlow i palnikow na pellet, biomase. Zrodla ciepla, piece, instalacje centralnego ogrzewania duzej mocy. Grzejniki kondensacyjne, zgazowujace drewno, do spalania agro biomasy z podajnikiem tlokowym. Ekogroszek wegla brunatnego, pellety, brykiety, zrebki drewna, mieszanki groszku z trocinami itp. Produkujemy suche paliwa, nowoczesne kotly grzewcze CO, palniki o mocy cieplnej 100kW i wiecej. Ceny, koszty serwisowe tansze od polskich, UE. Zaklady produkcji i montowania kotlow, zbiornikow, pojemnikow z blach. Zapraszamy zainteresowanych. Telefon: +380505806241 (polsk.), Viber +380660832530 , E-mail: nieruchomosci@ukr.net  Skype:IgorKijow 
Europart,ul.O.Teligi 21,lok.24 Kijow 04060 Ukraina

Jeżeli już otworzysz sklep internetowy, to nie zapominaj o tym aby wybrać dobrą i godną zaufania firmę kurierską, która dostarczy przesyłkę bezpiecznie i na czas prosto do klienta, akurat tym zajmujemy się na co dzień i rzecz jasna chętnie pomożemy :)

Zacznij od tego, że trzeba początkowo wybrać wszystkie praktyczne rzeczy jakich będziesz używać przy obsłudze sklepu. Oprogramowanie pod sam sklep, pod wysyłanie towaru (chyba, że sam nosisz paczki gdzieś). I to właściwie wszystko, bo dzięki temu dopiero później będą się wyłaniać problemy którym będzie trzeba jakoś radzić

ja się wtrącę i bardzo chciałbym poznać jakieś szczegóły dotyczące startu czyli właśnie oprogramowania. zostało mi przedstawione kilka sztuk i mam wybrac do listopada na którym stawiać sklep. ale jakoś żadne do mnie nie przemawia, nie wiem czy omijam jakieś wazne parametry czy się zwyczajnie nie znam na tym ale po prostu no nic nie jestem z siebie wydusić takiego żeby stanąć za jednym czy drugim zdecydowanie.

a patrzyłeś na Sellingo? jedno z najbardziej intuicyjnych i prostych jednocześnie zachowujących mnóstwo dostępnych opcji, w tym te zaawansowane jak warianty produktów. ja zaczynałem jako laik a nie miałem problemów ze startem, teraz mam dwuletnie doświadczenie a nadal z nim działam, mimo że mam już rozeznanie na rynku wśród konkurencji.

Laik sobie poradzi albo i nie poradzi ale też na to jest sposób, bo oni mają rozbudowany system pomocowy dla klienta. Tam że pomoc techniczna to wiadomo bo podstawa ale poczytałem że oprócz tego są te szkolenia cykliczne i na przykład wideo ponagrywane o opcjach dostępnych, artykuły, opisy krok po kroku. Na stronce w zakładkach.

Ukraina. Produkcja tartaczna. Podklady kolejowe 250 zl/m3, nasycone 290 zl/m3. Ekologiczne z drewna iglastego i lisciastego. Impregnowane olejem kreozotowym ze smoly weglowej, asortyment obejmuje duzy wybor rozmiarow. Drewniana nawierzchnia produkowana zgodnie z wymaganiami norm UE w odniesieniu do ksztaltu, wymiaru, nasycania srodkiem impregnacyjnym. Wykonujemy rowniez produkcje tartaczna w pelnym zakresie. Deski, kantowke, sztachety, pale korowane, palisada, kolki winogronowe. Mokre 45%, nasycone, suszone komorowo 28%. Powtorne wykorzystanie drewna impregnowanego, stare klody, zuzyte podklady, belki strunobetonowe, szyny, slupy. Bale do budowy sciezek ogrodowych, wjazdow, umacniania. Nasycalnia podkladow dla potrzeb kolei i przemyslu. Zapraszamy do wspolpracy wszystkich zainteresowanych. Telefon: +380505806241 (polsk.), Viber +380660832530 , E-mail: nieruchomosci@ukr.net  Skype:IgorKijow 
Europart,ul.O.Teligi 21,lok.24 Kijow 04060 Ukraina

popatrzyłem już dość szczegółowo i to co mówicie się zgadza. bardziej jednak nurtuje mnie pytanie czy rzeczywiście to zdaje egazmin w praktyce. wiem że napisał tam ktoś wyżej że tak ale może tylko w określonych warunkach jak ktoś ma duży obrót albo jakies szczególne zasady traktowania? i jeszcze o cennik chcę zapytać czy są jakieś dodatkowe koszty bo trochę mi się nie chce wierzyć że to w takiej cenie jest albo że naprawdę ta darmowa pozycja. dla kogo to? da się spełnić warunki?

O Panie ale mieszasz. Nie ma najmniejszego problemu bo warunków nie masz żadnych. Tu chodzi o to, że za darmo ma każdy kto nie potrzebuje dużego transferu i pojemności czyli ma mało produktów, mało wyświetleń. Jak Ci lepiej firma funkcjonuje to Cię spokojnie na te 20-30zł stać przecież. A dodatkowych opłat nie ma w ogóle. Co do praktycznego użycia na dłuższą metę jest ta samo jak na początku - wszystko dopracowane do poziomu jak należy i dla wszystkich jednakowo. Z tego co się orietuję to nie na to tylko dzięki temu można załapać specjalne względy bo jak się ma sellingo to za ich program graficzny do bannerów i miniatur ze stockami ma się w abonamencie za jakąś drobną kwotę.

Jestem zdania, że prowadząc sklep internetowy można osiągnąć duży sukces, pod warunkiem, że jest on odpowiednio zaprojektowany i wdrożony. Na pewno należy zwrócić uwagę na dopasowanie funkcjonalności sklepu do rodzaju oferowanych produktów, przyjazny interfejs i integrację sklepu z systemami płatności online. Sądzę, że jeśli nie ma się doświadczenia, najlepiej zlecić jego wykonanie profesjonalnej firmie. Polecam zerknąć na stronę http://www.ideo.pl/e-commerce/sklepy-internetowe/, gdzie znajduje się więcej informacji na ten temat.

Otwierajac e-sklep na pewno trzeba pomyslec o tym, gdzie go postawic. Potrzebujesz domeny+hostingu. Domena to sprawa prosta - wybieramy najtansza opcje, a hosting - juz niestety nie. Musi byc cos stabilnego i wydajnego, mianowicie VPS. Jezeli nie znasz sie na konfiguracji, zarzadzaniu i utrzymaniu VPSa - to polecam opcje managed VPS, dostepna np w firmie Statnet: https://www.statnet.pl/hosting/

Nie musisz niczym sie zajmowac - dostajesz gotowy, skonfigurowany serwer, na ktorym tylko stawiasz swoj e-sklep.

Przy prowadzeniu sklepu internetowego trzeba pamiętać o tym by produkt dotarł do klienta w nienaruszonym stanie. Zadowolony klient wykona zakupy w sklepie jeszcze raz. Trzeba się wyposażyć w solidne opakowania tekturowe, które wytrzymają podróż z kurierem. Polecam wam firmę www.wok-kartony.pl Są producentem kartonów i mają bardzo solidne produkty w swojej ofercie.

W wielu przypadkach wystarczy po prostu klasyczne konto dzielone - poważnie.

Nie ma takich podstaw, żeby ładować się w VPSa - najpierw oceńcie, przetestujcie i zobaczcie, jakich parametrów potrzebujecie.

Proste. 

A czy zakładając wklep internetowym myślicie o swoim bezpieczeństwie? Znalazłem ofertę firmy https://greywizard.com/tarcza/wiedza-ekspercka i podobno Grey Wizard powstało, by odpierać ataki DDoS, ataki sieciowe, aplikacyjne i wolumetryczne. Założyli go ludzie, którzy brali udział w tworzeniu m.in. Grupy Allegro oraz portalu ogłoszeniowego Grupa OLX. Korzystając z mechanizmów opartych na uczeniu maszynowym, na swojej wiedzy i doświadczeniu cały czas rozwijają systemy ochrony. Ich eksperci to pasjonaci nowoczesnych technologii o ogromnej wiedzy na temat bezpieczeństwa cybernetycznego. 

Jak już wspominałem - testowanie zaczynajcie od Hekko.

Niewielkim kosztem, a jednak kawał solidnej usługi.

Co istotne - to niezawodny serwer, którzy działa na rynku od lat.

Nie jest to usługa widoczna od wczoraj. Rozumiecie o co chodzi? 

Jak dla mnie na początek najlepsze są rozwiazania Saasowe, można sprawdzić czy nasz sklep będzie miał tyle klientów ile chcieliśmy. Takie gotowe sklepy też się ciągle rozwijają. Weźmy Selesto, fajne rozwiązanie abonamentowe, gdzie możemy dodać własne integracje, mają nowe rozwiązania techniczne jak SPA i ciągle się rozwijają. Do tego przyjazne ceny, zwłaszcza dla początkujących i pełne wsparcie techniczne, prawne i marketingowe. W gotowych rozwiązaniach nie trzeba się martwić o wiele rzeczy, to jest ogromny plus, bo prowadząc sklep i tak pracy mamy dużo. 

Czasy się zmieniają i pojawiają się nowe możliwości i nowe rozwiązania. SaaS czy open source to pytanie które stawia sobie często klient przed wyborem platformy do sprzedaży. Każde z tych rozwiązań ma swoje plusy i minusy. Trudno też określić i przyjąć że jedno rozwiązanie jest właściwe bo tak nie jest. Każdy biznes nieco się różni każdy ma nieco inne oczekiwania co do sklepu i jego funkcji dlatego ty sam w konsultacji z kilkoma agencjami dobierz odpowiednie rozwiązanie dla siebie. Przy wyborze systemu patrz też jak go możesz rozwijać w jakim kierunku i jakie są tego koszta. Np. czy jeżeli będziesz chciał prowadzić kampanie produktową poprzez google merchant czy jest już jakiś moduł który obsługuje ten sklep jeżeli tak to czy jest za darmo lub ile kosztuje. Jeżeli nie ma to ile będzie kosztowało jego stworzenie itd. Ja klientom doradzam że wybrać system raz a dobre na kilka lat bo przeniesienie sklepu nie na inny system nie jest takie łatwe i tanie. Często trzeba ustawiać mnóstwo przekierowań 301, dodawać wiele rzeczy ręcznie a to kosztuje.  

Do założenia sklepu potrzebny będzie kapitał. Na stworzenie strony, reklamę czy zatowarowanie. 

Warto skorzystać z dotacji z urzędu pracy na rozpoczęcie działalności gospodarczej.

O tym, jak wypełnić wniosek o dotację z PUP: krb.waw.pl/jak-wypelnic-wniosek-o-dotacje-z-urzedu-pracy/.