Zaloguj się, aby obserwować  
dann

Pytanie o leasing

Recommended Posts

Witam

Dużo piszecie o leasingu, a ja mam takie pytanie. Jak to jest gdy wezme np samochód w leasing i skończy mi sie ta umowa, to co z autem? Czy przedmiot umowy leasingowej staje się moją własnością po jej zakończeniu? Czytałem bowiem, że umowa leasingowa zakłada zwrot rzeczy po zakończeniu umowy, więc jak to jest dokładnie?

Samochód po zakonczeniu umowy mozesz wykupic od firmy leasingowej za np. 300zł - 1000zł ;) Wszystko zalezy od firmy i warunkow jakie ustalales przy zakupie auta ;)

„Przez umowę leasingu finansujący zobowiązuje się, w zakresie działalności swego przedsiębiorstwa, nabyć rzecz od oznaczonego zbywcy na warunkach określonych w tej umowie, i oddać tę rzecz korzystającemu do używania, albo używania i pobierania pożytków przez czas oznaczony, a korzystający zobowiązuje się zapłacić finansującemu, w uzgodnionych ratach, wynagrodzenie pieniężne, równe co najmniej cenie, lub wynagrodzeniu z tytułu nabycia rzeczy przez finansującego.” (Art. 709¹ Kodeks cywilny)

Po okresie umowy przedmiot leasingu wraca do leasingodawcy. W praktyce jednak umowy leasingu operacyjnego zawierają zapis o jego wykupie przez leasingobiorcę po jej zakończeniu za określoną z góry wartość końcową powiększoną o podatek VAT. Tak więc leasing jest formą dzierżawy środków trwałych z opcją wykupu.

W leasingu finansowym jest to, iż po okresie umowy użytkownik może zatrzymać przedmiot leasingu. Wnoszone podczas trwania umowy opłaty zawierają już bowiem w swojej kwocie także niewielką część ceny zakupu przedmiotu leasingu, co jest atrakcyjne z punktu widzenia interesów leasingobiorcy.

Nie musimy jednak samochodu kupować. Oferta firm leasingowych wzbogacona została o tzw. leasing odnawialny, który w określonym czasie pozwala na wymianę auta na nowe, pozbawiając nas wielu kłopotów, m.in. związanych z odsprzedażą auta na rynku wtórnym.

Po zakończeniu umowy Korzystającemu przysługuje prawo do:

w przypadku leasingu finansowanego:

- zawarcia umowy przeniesienia własności za symboliczną opłatę,

w przypadku leasingu operacyjnego

-przedłużenia umowy zgodnie z aktualną ofertą Finansującego,

nabycia przedmiotu za cenę ustaloną w umowie leasingu

W umowie leasingu właścicielem przedmiotu leasingu jest Leasingodawca. Lesingobiorca używa sprzętu zgodnie z jego przeznaczeniem w sposób określony w umowie. Prawo własności może zostać przeniesione dopiero po zakończeniu umowy, za cenę w niej określoną, o ile Leasingobiorca uregulował wszystkie należności wynikające z zakończonej umowy.

Największą zaletą leasingu jest to, że dany przedsiębiorca może korzystać z dobra, które w danym okresie jest mu niezbędne, a nie musi go nabywać na stałe, ani płacić za jego zakup.

Najważniejsze jest jasno określić warunki w umowie leasingowej.

Dzięki za informacje teraz to już mam jasno wswzystko okreslone i łatwiej będzie mi podjąć decyzje w sprawie lesingu jak zajdzie taka potrzeba. Jak narazie zbieram dużo informacji i ucze się aby w przyszłości dobrze prowadzić swój biznes.

Witam ,

Co do samych firm leasingowych podchodźcie uważanie . Ja miałem dość duże przygody z EFLem . Za spóźnienie się 2 dni w zapłacie FV dostawałem KARY!! Do tego sprzedadzą ci leasing szybciutko ale żeby się tam dodzwonić to trzeba przejść długą drogę jaką zapewni nam infolinia.

Po tym doświadczeniu dość nie miłym posłuchałem kolegi , który skorzystał z firmy Guru Financial - taki broker z Krakowa. Chłopaki mi zaproponowali kilka firm , kilka odradzili pomimio mniejszych kosztów. Jak sie coś dzieje to dzwonię do nich bo przynajmniej mam numer do doradcy !!! . Generlanie szukajcie informacji jak najwięcej zanim "ożenicie" się z jakąś firmą .

Witam ,

Co do samych firm leasingowych podchodźcie uważanie . Ja miałem dość duże przygody z EFLem . Za spóźnienie się 2 dni w zapłacie FV dostawałem KARY!! Do tego sprzedadzą ci leasing szybciutko ale żeby się tam dodzwonić to trzeba przejść długą drogę jaką zapewni nam infolinia.

Po tym doświadczeniu dość nie miłym posłuchałem kolegi , który skorzystał z firmy Guru Financial - taki broker z Krakowa. Chłopaki mi zaproponowali kilka firm , kilka odradzili pomimio mniejszych kosztów. Jak sie coś dzieje to dzwonię do nich bo przynajmniej mam numer do doradcy !!! . Generlanie szukajcie informacji jak najwięcej zanim "ożenicie" się z jakąś firmą .

kara za opoznienie to nic dziwnego, pokaz mi firme, w ktorej jej nie naloza za zwolke w zaplacie?

to

Witam,

przy zawartej umowie, jakiejkolwiek, między stronami, kazda z nich zobowiązuje się do przestrzegania jej warunków. To dotyczy takze firm leasingowych, obowiązki i prawa nalezą zarówno do leasingodawcy i leasingobiorcy, i obie strony sa zobowiązane do ich przestrzegania. Ich nieprzestrzeganie może skutkować karami. Jednakże można także składać reklamacje, bądź wniosek o przesuniecie jednorazowo terminów. Wiele firm leasingowych wprowadziło np ulgi czy odroczenia dla swoich klientów w spłatach czynszu, poszkodowanych w wyniku tegorocznej powodzi.

pozdrawiam,

Sam planuję skorzystać z tego leasingu pojazdów http://www.impuls-leasing.pl/

Prowadzę działalność od około 4 miesięcy. Nie stać mnie jeszcze na zakup nowego samochodu. W związku z tym planuję skorzystać z opcji leasingu. Układ jest ciekawy. Otrzymuje przyzwoity samochód w dobrej cenie. Gdy mnie na niego nie stać - zwracam.

Firmy które odnotowują duże przychody i które szukają kosztów powinny zdecydować się na leasing np samochodów ponieważ w perspektywie czasu opłaci im się to. Koszty jakie firma ponosi w związku z leasingiem można wrzucić w firmę i zwiększyć tym samym strefę wolną od podatku. Tutaj można znaleźć http://www.comperia.pl/leasing listę firm któe specjalizują się w udzielaniu leasingu.

Leasing to dosyć skomplikowana usługa finansowa. W związku z tym warto rozwiać wszelkie wątpliwości. Leasing to genialny wynalazek dzieki któremu można wrzucać w koszta prowadzenia działalności samochód, komputer, sprzęt medyczny i wszystko co jest niezbędne do prowadzenia firmy. O szczegóły czyli jaki okres trwania umowy leasingowej będzie najbardziej optymalny, koszta z tym związane o oraz za ile późńiej można będzie wykupić np samochód czy inny sprzęt warto rozmawiać bezpośrednio z przedstawicielem firmy leasingowej. Tutaj znajdziesz http://www.firmy.net/leasing.html bazę firm oferujących tego typu usługi. Wybierz tą która ma najlepsze opinie i rekomendacje. Są one widoczne przy większości wpisów.

Ja opowiem o takim kłopotliwym utrudnieniu, gdy ma się auto w leasingu. Otóż przytrafiła mi się awaria elektryki, a ponieważ leasingobiorca musi mieć AC, więc oczywiście uznałam że będę naprawiać na koszt ubezpieczyciela. Ważne - ubezpieczyciel został mi narzucony przy podpisywaniu umowy. No i niestety to nie idzie tak płynnie jak się spodziewałam. Zakwestionowali kwotę naprawy i obciąli o połowę! A robiłam auto w serwisie, a nie u mechanika w garażu. Odwołanie się od decyzji jest dość skomplikowane, a ja nie mam czasu ani cierpliwości do przerzucania się papierami i telefonami, zwróciłam się więc o pomoc do http://votum-sa.pl i całe szczęście. Wszystko załatwiają za mnie, za niewielką prowizję od odzyskanych pieniędzy.

Jeżeli planujecie wziąć samochód ciężarowy lub osobowy w leasing to skontaktujcie się w tej sprawie z firmą https://wmbrokers.pl/  Sam zdecydowałem się na współpracę z nimi i mogę powiedzieć że była to bardzo dobra decyzja.

Sporo informacji na temat leasingu znajdziecie tutaj https://leasingpolski.pl/. Taka opcja jest naprawdę warta rozważenia. Przede wszystkim jest to dobry pomysł na zwiększenie floty w  nowo powstałych firmach. Wiadomo jak to jest z funduszami na zakup auta i ze zdolnością kredytową. Można właśnie w ten sposób rozwiązać ten problem. Oczywiście są różne umowy leasingowe i zawsze należy je dokładnie czytać. 

Dnia 7.10.2008 o 09:54, dann napisał:

Witam

Dużo piszecie o leasingu, a ja mam takie pytanie. Jak to jest gdy wezme np samochód w leasing i skończy mi sie ta umowa, to co z autem? Czy przedmiot umowy leasingowej staje się moją własnością po jej zakończeniu? Czytałem bowiem, że umowa leasingowa zakłada zwrot rzeczy po zakończeniu umowy, więc jak to jest dokładnie?

W leasingu finansowym auto przechodzi na własność firmy na podstawie odpowiedniej umowy, a do tego czasu to właśnie po stronie tymczasowego właścicielu spoczywa obowiązek dokonywania odpisów amortyzacyjnych. W przypadku leasingu operacyjnego klient może na własność swoją lub firmy nabyć samochód. Oczywiście nie jest obowiązkowy wykup leasingu, dlatego nie wszyscy się decydują na taką opcję.

Więcej info na https://www.sgbleasing.pl/leasing-z-wysokim-wykupem-czy-warto-z-niego-skorzystac