Zaloguj się, aby obserwować  
max22

Reklama - ulotki

Recommended Posts

Witam,

Planuję rozpoczęcie szerszej kampanii reklamowej mojego sklepu internetowego [link usunięty] i zastanawiam się nad ulotkami reklamowymi.

Problem, jaki tutaj widzę to brak sprecyzowanego targetu dla reklamy. Testował ktoś jakie przełożenie ma taka reklama na konwersję?

Ulotki zazwyczaj trafiają do wielu osób, niektóre się nimi zainteresują inne nie. Trzeba po prostu spróbować. Warto skontaktować się z dobrą firmą rozdającą ulotki, która rozniesie je na dużym obszarze. Od siebie mogę wam polecić  https://www.pkt.pl/firma/small-repair-6591156 Z Szczecina. Roznosili ulotki dla mojej firmy i mogę wam powiedzieć, że wykonywali swoją pracę bardzo rzetelnie.

To zależy czy to jest sklep stacjonarny czy internetowy lub jedno i drugie. Wiadomo, że trzeba założyć fanpage na Fb i instagramie bo bez tego są marne szansę bo to jedne z głównych nośników  informacji.  Ja stawiam tez na tradycyjna formę reklamy czyli ulotki, kubki, torby reklamowe - to cieszy oko.  Ja korzystam z firmy Zokart z Chorzowa. Firma oprócz produkcji gadzetów reklamowych zajmuję się też tzw haftem maszynowym. 

Ulotki to wg mnie dobra opcja, jesli mamy sklep stacjonarny, np. jakiś osiedlowy. Dodatkowo nie warto zatrudniać kogoś do roznoszenia, tylko spedzić trochę czasu i samemu przejść się i powrzucać ulotki do skrzynek. Chyba, że zależy Ci na dużo większym zasięgu. 

ulotki się sprawdzają teraz w małych miejscowościach i na otwarcie biznesu, żeby zaznaczyć klientom, że o tutaj właśnie powstało coś nowego :) w dużych miastach ludzie juz mają ślepotę ulotką, nie czytają ich, no chyba, że chodzi o gazetki do marketów . 

W dużych miastach ulotki mają mniejszy impakt niż w małych.  Lepiej zainwestować w bilbordy, radio, tv. W małych miastach natomiast ulotki wciąż są dobrą formą reklamowania się.

Ja mam koleżankę po poligrafii i ona ma pracuję w domu i robi takie rzeczy i u niej własnie zamawiam takie ulotki, plakaty i tym podobne rzeczy. Zamawialam u nich nawet  zaproszenia na swój ślub i  zawieszki na wódkę. 

Moim zdaniem ulotki to naprawdę bardzo dobra opcja :) Na przykład świetnie się na tym znają w [link usunięty]

Warto się tej ofercie bliżej przyjrzeć ;)

Osobiście interesuje się tylko i wyłącznie ulotkami z jedzeniem. Inne od razu wyrzucam do kosza i biorę do ręki tylko ze względu na pracę ulotkarzy.

To zależy od branży i od tego, w jaki sposób je dystrybuujesz i do kogo. Warto to testować wprowadzając na ulotce rabat lub tworząc osobną linię telefoniczną.

Aby ulotka była skuteczna musi spełniać kilka podstawowych zasad:

- czytelny tekst, napisany dość dużą czcionką,

- przykuwający uwagę nagłówek, dający klientowi korzyść,

- odpowiednio dobrane grafiki do tekstu,

- jeden nr telefonu i jeden mail (jeśli będzie więcej, to klient nie będzie wiedział, co ma zrobić),

- wezwanie do akcji (CTA),

- ograniczony czas trwania promocji lub ograniczona ilość,

- zdecydowanie nie należy stosować ulotek-wypunktowań, w stylu "zajmujemy się" i tu następuje wypunktowanie usług.

Jeśli chodzi o reklamowanie firmy lepszym sposobem będzie agencja interaktywna zajmująca się reklamą od wielu lat, chodzi mi dokładnie o https://solv.pl jest to jedyna jaką  znam działalność zajmująca się tak dokładnie marketingiem 

Ja z kolei polecam również współpracę z dobrą drukarnią internetową, która zajmie się zarówno ulotkami jak i banerami czy pozostałymi gadżetami reklamowymi, poza tym przy dłuższej współpracy mozemy sporo zaoszczędzić.

Nawiązałam kontakt z tanią drukarnią w tamtym roku na Remadays, teraz 13 lutego jadę poszukać innych pomysłów na promocję, bo też mam wrażenie że ulotki to już przeżytek

Ulotki w dzisiejszych czasach już chyba nie są aż tak skuteczne, ale istnieje mnóstwo innych gadżetów gdzie można zamieścić logo. W A3extra w Poznaniu robią takie nadruki i często zlecam tam np. kalendarze dla klientów, albo kupony promocyjne dołączane do zakupu powyżej jakiejś tam kwoty. Ulotki w moim przypadku się okazały być nieopłacalne

Są branże, w których ulotka nadal się sprawdzi. Np. mały lokalny biznes - powiedzmy usługi sprzątające i ogrodnicze w niedużym mieście. Wrzucenie ulotki informacyjnej do skrzynek może być całkiem skuteczne moim zdaniem, bo mieszkańcy prędzej zaufają komuś lokalnemu, który ich odwiedził i wrzucił ulotkę, aniżeli przypadkowym osobom z internetu.

Często sprawdzają się na lokalnym rynku, szczególnie tam, gdzie wcale konkurencja nie jest duża. Same ulotki nie są drogie, a im więcej ich zamawiasz, tym często jedna sztuka wypada taniej. Najlepiej chyba spytać w jakieś drukarni np. diamond-druk.pl

Ulotki są nadal przydatne w dzisiejszych czasach ale raczej na lokalny rynek. Współpracuję z drukarnią z Poznania A3extra i w razie potrzeby wykonują dla mnie partię folderów reklamowych, ale jednocześnie pozycjonuję swoją stronę.

Nadal jest to przydatne w reklamowaniu lokalnego interesu. Sam ostatnio trzymam w jednym miejscu ulotki najlepszych knajpek w mieście oraz zamawiam z nich jedzenie jak tylko mam ochotę na coś gotowego i nie mam ochoty na gotowanie ( zwykle robię sobie taki luźny piatek).

No ale wracając do tematu, to polecam zdecydowanie to miejsce:

https://www.openprint.pl

Drukarnia sprawdzona przeze mnie wielokrotnie.

Dobre ceny na wydruki

Profesjonalna obsługa

I wprost błyskawiczna realizacja zlecenia. 

Zgadzam się z wcześniejszymi wypowiedziami jeśli masz sklep internetowy to chyba lepiej skupić się na reklamie w sieci niż ulotkach. Trudniej trafić do większej grupy odbiorców rozdając ulotki przypadkowym osobą. Jeśli nie jest to lokalna działalność ja bym zrezygnowała z takiej reklamy.  Co prawda nie powiedziałeś jaka to branża, jedynie sens ulotek widziałabym w wąskim gronie odbiorców np jeśli masz coś co dotyczy młodych ludzi i rozdasz ulotki np na uczelniach czy przy szkołach to może to mieć sens i do kogoś trafić ale jeśli to bardzo szeroka grupa odbiorców zdecyduj się na inna opcje, wybór jest duży. 

Reklama taka nadal ma moc z uwagi na to, ze mozna poinformować ludzi o istnieniu naszej firmy .Aby jednak reklama była skuteczna wymagany jest dobry projekt ulotki. Dobrze jest oddać to w ręce profesjonalnego studia graficznego. Szczególnie jesli nie znamy sie na takich rzeczach....  Ze swojej strony do wydrukowania ulotek polecam tę drukarnię:

https://www.fingerprint.pl

Po pierwsze drukarnia ma własne profesjonalne studio graficzne

Po drugie niewysokie ceny

Po trzecie wydruk ulotek zrealizowawny bardzo szybko i terminowo ( a z terminowością niektore firmy maja czasami duży problem)