binkow

Jak wybrac najlepszy faktoring?

Recommended Posts

Ja również uważam, że faktoring coraz prężniej się rozwija. Wiele firm korzysta z tego typu usług bo sami nie mają odpowiednich środków aby ściągnąć należność z klienta. Bardzo ciekawie przedstawia się faktoring na świecie można poczytać o tym tu [link usunięty] . Jak widać z zamieszczonej tam mapy, najwięcej z tego typu usług korzysta się w Europie.

Moim zdaniem w najbliższym czasie będzie boom w tej dziedzinie. Faktoring oferują platformy zakupowe, banki i instytucje finansowe. To jest dla nich bardzo dobra inwestycja. Z pewnością uciekając z podatku bankowego powstanie wiele firm ułatwiających faktoring z regresem. Przykładowo doświadczenie firmy Magellan ( [link usunięty] ) działającej od 15 lat w Polsce pokazuje że to dobry interes, pożyteczny dla wszystkich. Myślę ze gdyby takie firmy funkcjonowały, gdy budowano autostrady wielu podwykonawców nie miało by takich kłopotów finansowych.

Spoko opcja, na początku działalności dwa razy mi się zdarzyło z tego skorzystać kiedy złapałem dobre zlecenia, ale niestety dość mocno rozłożone w czasie. Jest to na pewno w takich sytuacjach ratunek, który nie kosztuje dużo. Jakbyście szukali firmy, która tematem sie zajmuje to ode mnie mogę odesłać do https://m-faktor.pl/ wszystko bardzo płynnie realizowane, jasno przedstawione więc nie trzeba mieć żadnych obaw. Co najważniejsze pieniądze są bardzo szybko na koncie.

Korzystanie z faktoringu to jest zawsze pewien dodatkowy koszt. Ale z drugiej strony cóż można innego zrobić. Szczególnie przy tych dużych zleceniach, kiedy firma angażuje zasoby materiałowe i ludzkie - zapłata będzie, no właśnie po kilku tygodniach lub miesiącach.

Trzeba po prostu uważać lub dobrze się rozeznać czy nie ma później problemów z płaceniem. Podobna sytuacja była kiedy autostrady budowali, terminy płatności 90 dni. Ludzie kredyty brali żeby zapłacić ludziom czy za paliwo i bankrutowali bo im nie płacili.

Co do faktoringu, to proponuję jeszcze tutaj dopytać: http://monevia.pl/

Pamiętajcie o tym , że czasami warto jest negocjować umowę. Warunki faktoringu w wielu przypadkach nie są ściśle określone i jeśli ponegocjujecie to firma często daje o wiele lepszą ofertę niż na początku.  Ze swojej strony polecam zastanowić się jeszcze nad faktoringiem w Deutsche banku:

https://www.deutschebank.pl/klienci-biznesowi/finansowanie/faktoring/co-to-jest-faktoring.html

Mają tam dobre warunki ( moja firma współpracuje z nimi od dłuższego czasu, w porównaniu do poprzedniej firmy z jakiej korzystaliśmy jest to po prostu czysta przyjemnosć). 

Nikt nie jest ekspertem we wszystkim. Jak macie swoją firmę to musicie skupić się na jej rozwoju, a nie na ciągłym sprawdzaniu i szukaniu firm zewnętrznych, potrzebnych do funkcjonowania waszej firmy.  Jeżeli nie wiecie jaki wybrać faktoring, a nawet jak się zabrać za negocjacje z agencjami marketigtowymi, biurem rachunkowych itp. to zapoznajcie się ze stroną  [link usunięty]  . Tam wybieracie jak usługa was interesuje, wpisujecie jej szczegóły i dostajecie jej wycene. Bardzo fajne narzędzie przed rozpoczęciem negocjacji :)

Zastanawiałem się, jaki jest koszt faktoringu należności od moich kontrahentów. Dostawałem sprzeczne informacje, ale najbardziej zaufałem wyliczeniom kalkulatordlafirm.pl, gdzie uwzględnione zostały wszytskie czynniki wpływające na koszt usługi faktoringowej.

Korzystał ktoś z faktoringu w Deutsche Banku? Ciekaw jestem Waszych opinii... Lepiej mając u nich konto korzystać też z faktoringu czy szukać gdzie indziej....

Najlepiej po prostu pogadać z doradcami różnych firm faktoringowych, by dowiedzieć się co z czym się je, jakie są prowizje i jak to wygląda w praktyce. Jeśli o mnie chodzi to korzystam z Idea Money, zasady są klarowne – wystawiam fakturę i wkrótce dostaję za nią pieniądze na konto, niczym się potem nie martwię

Faktoring jest moim zdaniem dobrą opcją, szczególnie dziś, kiedy wielu przedsiębiorców sprzedaje coś z odroczonym terminem zapłaty. Jeśli chodzi o wybór konkretnej usługi - chyba najlepiej samemu się rozejrzeć, popytać wśród znajomych przedsiębiorców...

Krótko: u źródła. Polecam skontaktować się z rzetelnym faktorem (w Warszawie jest to, chociażby Bibby Financial Services www.bibbyfinancialservices.pl) i zaprezentować firmę. Oni najlepiej będą wiedzieli jakie rozwiązanie sprawdzi się w danej firmie.