Zaloguj się, aby obserwować  
AnoMaciek

Stacja paliw - jeszcze się wcisnę?

Recommended Posts

Przeszło mi przez myśl otworzenie do spółki z bardziej nadzianym kumplem stacji paliw (mała, niefirmowa, z paliwem dostarczanym od jakiegoś dużego operatora).

Pytanie jest takie, czy na ten rynek jeszcze da sie wcisnąć?

Jak czytam w sieci o tym i trafiam na takie stacjo-usługi jak np. czyszczenie zbiorników paliwowych, czy wydawanie papierów legalizacyjnych, to mam wrażenie, że jeszcze "jest" miejsce na taki biznes poza gigantami.

Ale pewności nie mam..

Jak uważacie?

Jakaś rada?

Wchodzić zawsze można, ale małe stacje padają, bo nie są wstanie kupować hurtowych ilości.

Teraz liczą się sieciówki, a i te mają konkurencję ze strony choćby ... Tesco, które nijak nie kojarzy się z gigantem paliwowym.

PS.

taka autoreklama z czyszczeniem zbiorników już od dawna jest nieskuteczna.

Uważam, że się wciśniesz, stacji palowowych nigdy nie za wiele! Tym bardziej, że przy obecnych cenach paliw nie wybiera sie pierwszej lepszej, tylko dokądnie sprawdza wszystkie stacje np. w naszej oklolicy zeby wybrac najlepiej i najtaniej.

Niby tak, ale jednak wydaje mi się, że jak się tak jedzie autem po Polsce to tych stacji niby od metra jest, wyjątkiem to może jest zachodniopomorskie - jak ostatnio tamtędy mknąłem, to bałem się, że będę musiał na wodę jechac, albo na sok z jagód bo stacji chyba ze 60 km nie było ani jednej.

Więc to pewnie sporo od miejsca zależy - ale czy z drugiej strony jest sens się na takie zadu... pie pchać?

Nawet nie chce mi się myśleć o badaniach rynku, płaceniu za legalizacje zbiorników paliwowych, i urzędowe boje o to, żeby mi za rok nie wydali pozwolenia na otwarcie przy mnie jakiejś konkurencyjnej stacji.