Zaloguj się, aby obserwować  
wojciu

Założenie firmy a krach finansowy na świecie

Recommended Posts

Czy to jest jakoś ze sobą powiązane?

Czy to jest dobry moment na zakładanie firmy?

Teoretycznie, gdy wykresy idą w dół, trzeba inwestować, ale czy w swoją firmę też.

Pytam, ponieważ jestem w przede dniu założenia firmy...

Czy to jest jakoś ze sobą powiązane?

Czy to jest dobry moment na zakładanie firmy?

Teoretycznie, gdy wykresy idą w dół, trzeba inwestować, ale czy w swoją firmę też.

Pytam, ponieważ jestem w przede dniu założenia firmy...

Chyba znalazłem odpowiedź :)

"Co robić z pieniędzmi?

Każda hossa ma swój symbol. Jednym z takich symboli minionych wzrostów były kraje BRIC (Brazylia, Rosja, Indie i Chiny). Warto zainteresować się więc tzw. krajami NEXT 11. Na liście NEXT 11 obok Korei Południowej oraz Nigerii znajduje się: Bangladesz, Egipt, Filipiny, Indonezja, Iran, Meksyk, Pakistan, Turcja oraz Wietnam. Następna hossa może pójść właśnie w tym kierunku.

Podstawową wiedzą z obecnych spadków jest jednak dywersyfikacja, czyli rozkład inwestycji na różne aktywa. Nie zaniedbujmy więc lokat, które w razie niepewności, stanowią pewne źródło dochodu.

Niewielką część naszej gotówki przeznaczny na małą, ciekawą i dynamiczną spółkę. Mimo wielu wad, dobrze do tego nadaje się rynek NewConnect. Gdy spadki miną, pojawi się na nim z pewnością wiele interesujących spółek, z ciekawych branż. Warto na nie poczekać, a nóż uda się nam odkryć polski Google."

Źródło: moneyPL

Tak więc wręcz bessa może pomóc?

Ja natomiast trafiłem na coś takiego

Gdy Amerykanie, wystraszeni rosnącym bezrobociem i spadkami na giełdach, przestaną kupować, nastąpi globalny krach. Firmy w Polsce nie powinny teraz myśleć o zakupach i inwestycjach na kredyt, tylko gromadzić zasoby na trudne czasy. Banki zaś muszą jeszcze ostrożniej udzielać kredytów, szczególnie inwestycyjnych.

Gazeta Finansowa

Jeśli zakładasz małą firme to myśle że nic Ci nie grozi. Sytuacja na rynku pewnie nie długo się unormuje, z końcem roku powstają różne zamieszania i to nie tylko w państwie :P Bądz dobrej myśli, a po nowym roku wszystko będzie już dobrze działać.

D0 Wojciu:Wszystko zależy jaką firmę chcesz założyć. To nie jest tak, że wszystko się na pewno uda i będzie ok. Ja teraz jestem w Anglii i patrzę jak tu się dzieje - na przykład upada teraz duża firma handlowa - sieć sklepów z ubraniami, sprzętem gospodarastwa domowego i słodyczami i prasą - firma ma przwie 100 lat, przetrwala wielki kryzys lat trzydziestych.

Wiadomo, że ludzie muszą jeść, myć się i leczyć się i czasami kupić coś do ubrania- jeśłi ktoś trafi w te potrzeby z których nie możemy zrezygnować to i w kryzysie nie przepadnie. Sprzedaż marchewki, ziemniaków itp. nigdy nie grozi upadkiem:_)))

Zamiast teraz czytać jakieś artykuły pisane przez dziennikarzy, na temat, co się powinno, lepiej zobaczyc jakie firmy wyrosły w czasie innych kryzysów, w gospodarce nie ma próżni. Ja myślę, że teraz założenie firmy jest takim samym zagrożeniem jak w każdym innym, jeszcze jest tak, że w takich momentach praca staje się tańsza. Ja czasami mam uczucie, że jest kryzys, bo gazety zaczynają o tym pisać, bo coś w tym jest, totalna panika i błędne decyzję.