Zaloguj się, aby obserwować  
linka

Niższy ZUS

Recommended Posts

A czy pytanie o podatki jest proste? Bo prawda jest taka, że działając za granicą, a mieszkając w Polsce, zawsze trzeba się rozliczyć z podatków u siebie... W Miami podatków nie ma, więc pozostaje tylko Polska. No i jeszcze kwestia jak na to patrzeć? Ciekawe czy ludzie zgłaszają takie dochody.

A czy pytanie o podatki jest proste? Bo prawda jest taka, że działając za granicą, a mieszkając w Polsce, zawsze trzeba się rozliczyć z podatków u siebie... W Miami podatków nie ma, więc pozostaje tylko Polska. No i jeszcze kwestia jak na to patrzeć? Ciekawe czy ludzie zgłaszają takie dochody.

Zadałem konkretne pytanie o to jak to wygląda przy umowie zlecenia? Jesteś w stanie odpowiedzieć?

Generalnie pewna w tym wszystkim jest oszczędność na vacie i zusie. Jak jest z dochodowym do końca nie wiadomo. Na pewno nie jest płacony w Stanach. Na pewno ich plusem jest również koszt prowadzenia u nich biznesu. 9% to dobra oferta.

Nie wiem jak jest przy umowie zlecenia. Z tego co się rozeznałam to jeśli zagraniczna firma zatrudnia na umowę, która w Polsce nie istnieje to nie ma mowy o żadnym zusie. Bo na jakiej podstawie? Najłatwiej będzie pytać po prostu bezpośrednio w firmie, zapewniam.

Wystarczy - reszty dowiem się u źródła. Temat wygląda interesująco, jeśli rzeczywiście ta optymalizacja może przynieść takie efekty, to być może spróbujemy. Czekanie na to, aż w Polsce zrobi się normalnie, chyba nie ma większego sensu ;/

A to spodziewałeś się obniżki? Polski rząd takich niespodzianek nie robi. Sprawdziłem AIC. Wszystko się zgadza - nie ma vatu, nie ma zusu, kasa na umowę o dzieło i wszystko w 100% legalnie. Konsultowałem się ze specjalistą - najprawdopodobniej wkrótce przeniosę się do nich. Kolejny rok zapowiada się na kryzysowy, jakoś trzeba dać radę.

A to spodziewałeś się obniżki? Polski rząd takich niespodzianek nie robi. Sprawdziłem AIC. Wszystko się zgadza - nie ma vatu, nie ma zusu, kasa na umowę o dzieło i wszystko w 100% legalnie. Konsultowałem się ze specjalistą - najprawdopodobniej wkrótce przeniosę się do nich. Kolejny rok zapowiada się na kryzysowy, jakoś trzeba dać radę.

Bodaj Ruch Palikota mówi o niższym ZUSie, ale to jest oczywiście zwyczajne polityczne gadanie. W jaki sposób mogą wprowadzić niskie ZUS, skoro kasa ZUS świeci pustkami. Nie wnika w jaki sposób ją roztwoniono. Jeśli możemy się spodziewać czegokolwiek, to jedynie podwyższenia składek.

klaudi - w UK nie musisz mieć zatrudnienia. Tutaj masz opisany w 100% legalny schemat - http://dezi.pl/?jak-nie-placic-zus,10 Czyli spółka w UK, ale przedstawicielstwo w Polsce. Działanie na lewych zasadach to bzdura - mogą wynikać z tego co najwyżej problemy. A przy tej metodzie legalnie, zgodnie z prawem UE, można zaoszczędzić te kilkanaście tysięcy rocznie.

Dokładnie jak wskazał Up ograniczenie kosztów nie jest problemem, czy to rejestarcja tu czy tam liczy się jedno - FIRMA ma mieć mniejsze koszty funkcjonowanie i ma zostać jej gotówką na funkcjonowanie, a nie byc zjadane przez kogoś, kto ma w nosie czy nam sie coś uda w biznesie czy nie.

Ja mam zamiar założyć działalność i dowiedziałam się z http://www.comperia.pl/forum że przez pierwsze dwa lata mogę płacić mniejsze składki ale (z tego co pamiętam) będę miała niższą emeryture. Szkoda, że te niższe skłądki są tylko przez dwa lata bo późniejsze koszty są ogromne i nie wiem czy nie zamknę później firmy.

Rzeczywiście składki ZUS to spory wydatek dla początkującego przedsiębiorcy, jednak ma to również swoje plusy, np. opłacone składki można odliczyć od dochodu, co w efekcie obniży wysokość podatków. Ponadto przez dwa lata Twoja działalność może się rozwinąć i wysokie składki nie będą stanowiły dla Ciebie większego problemu oraz zawsze to będzie większa kwota, która zwiększy Twój emerytalny kapitał początkowy. W momencie zamknięta DG nie tracisz zgromadzonych w ZUS-ie środków pieniężnych.

Skoro nosisz się z zamiarem zarejestrowania działalności podsyłam ciekawy materiał preferencyjny ZUS 2014,gdzie znajdziesz wszystkie potrzebne na początek informacje.

Z legalnych sposobów na niepłacenie ZUS-u to ja ostatnio poznałem coś takiego jak zakładanie spółek z.o.o. Chodzi tu o to, że jako spółka nie płaci się ani złotówki zusowi. Jest tam pare zawirowań (uniknięcie podwójnego opodatkowania etc.), ale na plus jest też fakt, że z dochodowego trzeba się spowiadać tylko raz do roku. Miedzy innymi można poczytać o tym na www.zusplus.pl.

Legalne, ale niewiele osób o tym wie.

To akurat prawda, ludzie się nie interesują, myślą, że są skazani na polskie podatki i zusy, a da się inaczej i legalnie. Na pewno całkowicie pozbawione sensu jest stanie w miejscu, w tych kosztach, tym bardziej, że świadczenia jakie z tego otrzymujemy są masakrycznie słabe!