Zaloguj się, aby obserwować  
navigator45

firma na Facebooku - warto?

Recommended Posts

Od kilku lat prowadzę działalność w branży budowlanej - mam hurtownię i firmę budowlaną, ostatnio zacząłem się zastnawiać, czy opłaca mi się założenie fanpaga na portalu Facebook? Wiem, że miałbym w sumie bezpośredni kontakt z klientami oraz tymi potencjalnymi, ale nadal sam nie wiem. Nie mam również pojęcia, jak założyć fanpage na tym portalu, chcę żeby moja firma prezentowała się profesjonalnie, więc nie ma tu mowy o tym, żebym sam założył konto. Znalazłem w internecie taką oto firmę: http://www.dih.pl/reklama/facebook-fanpage/ myślicie, ze warto skorzystać z ich usług? Czytałem na kilku forach, że wszysca są zadowoleni z ich usług, ale chciałbym poznać wasze opinie. Dodatkowo mam pytanie, czy potem taki fanpage prowadzić samemu czy zlecić to komuś, kto ma doświadczenie?

Samo stworzenie fanpage'a to jeszcze nic. To zrobisz sam. Ta firma może Ci jedynie pomóc zrobić to od strony graficznej i organizacyjnej ale najważniejsza jest treść którą będziesz na tym fanpage'u umieszczać. Musisz przemyśleć strategię komunikacji z klientem / potencjalnym klientem. Pisać w taki sposób żeby zaciekawić, żeby ludzie udostępniali Twoje posty swoim znajomym, żeby komentowali itd. Społeczność musi żyć, a żeby społeczność żyła musisz czymś ją podsycać. Masz o czym pisać na swoim fanpage'u? Masz czas żeby to robić? Albo kogoś kto umie to robić?

Facebook to to miejsce w którym zdecydowanie warto być, posiadając własny biznes. Wszyscy wiemy jak wielki przekaz informacji on oferuje i jakie możliwości nam daje. Trzeba jedynie zrobić to w sposób profesjonalny. Warto zlecić to firmie która ma już doświadczenie. Stworzy Ci całą kampanię od podstaw i będzie dbała o jej rozwój. Nasza agencja prowadzi wiele firmowych kont na FB z sukcesami. Nie są to duże koszty jednak decydując sie robić to samemu musisz być przygotowany na to iż zajmie Ci to sporo czasu. My swoim klientom oferujemy stworzenie całej kampani, firmowej strony oraz stałej opieki i uaktualniania informacji.

Zapraszam do zapoznania się z naszą ofertą na stronie www.hotmind.pl

Fan page mojej firmy prowadzi zewnętrzna agencja - Funkymedia. Czy warto?

Oczywiście, ale zakładając, że jest to robione fachowo.

Na naszym FP dzieje się wiele - prowadzone są konkursy, eventy, akcje co rzeczywiście buduje popularność, ale przede wszystkim zwiększa nam sprzedaż. I przy takim układzie FP rzeczywiście ma większy sens.

Tak to jest, że najpierw zakładamy profil, a później szukamy fanów wśród swoich znajomych. Później dochodzą znajomi znajomych i zaczyna się to jakoś rozwijać. Wielu w ten sposób się udaje :)

Jak masz fajną usługę FB może okazać się motorem napędowym Twojego biznesu. Znam jeden przypadek który napędza klientów z FB, moja koleżanka jest fotografem (sesje zdjęciowe plenerze i nie tylko) 98 % klientek, klientów z polecania z FB. Biznes się kręci - miasto Wa-wa.

Ja osobiście uważam, że Fanpage jest dobry ale nie dla każdej branży. Media społecznościowe najlepsze efekty zbierają w tych branżach, gdzie klient może systematycznie kupować towar/usługę w zależności od własnego widzimisię. Np. kina, kawiarnie, sklepy internetowe cokolwiek innego szybko zbywalnego.

Osobiście wątpię, żeby udało się uzyskać ten sam efekt w branży, w której jeden i ten sam klient może skorzystać z usługi raz na kilka lat.

Na samym początku nie obejdzie się bez zapraszania wszytskich swoich znajomych i rodziny do polubienia naszej strony.

Później warto zapraszać naszych starych, obecnych i nowych klientów. Warto również dodać specjalny przyciska na naszej stronie internetowej umozliwiające polubienie naszego profilu na fb i umieścić link do fan page'a w stopce naszego maila.

często zastanawiam się, jak to jest na samym początku. nikt przecież nie chce lajkować fanpage gdzie tylko jedna czy dwie osoby lubią.

Najpierw prosisz a zalajkowanie znajomych, rodzinę i ich znajomych, pracowników. Następnie robisz konkurs gdzie można wygrać t-shirty, kubki czy inne głupoty (taki przykład tylko, wszystko zależy od Twojej pomysłowości i branży) - jeśli odpowiednio to rozreklamujesz powinieneś mieć kilkuset fanów. Po przekroczeniu pewnej masy krytycznej, jeśli fanpage będzie odpowiednio rozwijany, to lajków będzie przybywać i tu już powinieneś zacząć profilować grupę odbiorców. Pamiętaj tylko że fanpage to taka wizytówka firmy, może przekonać ludzi do Twojej firmy, lub też zdecydowanie ich do niej zniechęcić jeśli jest nieodpowiednio prowadzony.

Warto, pod warunkiem, że nasze usługi/produkty skierowane są do odbiorcy indywidualnego, który poprzez media społecznościowe może zainteresować się naszą firmą. Należy pamiętać, że klient zaintersowan naszą firmą będzie szukał więcej inforamcji o nas na naszej stronie internetowej, dlatego warto, żeby była ona była spójna z naszym logo i wartościami, z jakimi chcemy, żeby nas utożsamiano. Stworzenenie takiej indentyfikacji samemu jest bardzo ryzykowne, warto jest skorzystać z pomocy specjalistów, takich jak Babilon Media. Dzięki takim zbiegom będziemy postrzegani jako firma profesjonalna i godna uwagi.

dokłdanie. samo założenie profilu na fb, to nic trudnego - sam fb krok po kroku prowadzi Cię po "kreatorze" utwarzania profilu ;) jest to proces intuicyjny, prosty i szybki. problem pojawia się przy rozpoczęciu komunikacji z potencjalnymi fanami oraz treścią jaką należałoby zapełniać profil. Myślę, że przy branży budowlanej (chociaż to też zależy od tego czym dokładnie się zajmujecie - bo pojęcie jest dosyć szerokie) znajdzie się sporo tematów ale trzeba też mieć czas by oddzielić ziarno od plew - czyli informacje nudne od informacji dla użytkownika ciekawych :) założine i nieaktualizowane, puste profile firmowe to okropna ujma na wizerunku - już lepiej ususnąć konto :)

Warto, facebook działa wirusowo, ktoś wrzuca coś na ścianę, ktoś inny klika lubię, ktoś inny to widzi i też klika lubię. Dużo osób dowiaduje się o czymś w krótkim czasie.

Facebook to narzędzie do marketingu wirusowego. To nie takie proste, żeby dużo osób dowiedziało się o czymś w krótkim czasie. To "coś" musi mieć najpierw jakąś wartość dla odwiedzających. Idąc dalej, odwiedzający musi wykonać konkretną akcję - bez tego kroku nawet miliony odwiedzin lub "lajków" na stronie nie zapewnią sprzedaży.

Zawsze zadawaj sobie pytanie: Czy ta informacja wnosi jakąś wartość dla moich fanów/mojej grupy docelowej?

Jeszcze raz podkreślę, że Facebook to jedno z narzędzi marketingu w Internecie. W każdej branży możesz zaoferować klientom jakąś wartość, którą możesz podzielić się na Facebooku. Zadaj sobie tylko pytanie czy na pewno ten kanał jest najbardziej odpowiedni dla Twojej grupy docelowej? Być może istnieją inne, o wiele skuteczniejsze metody :)

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej, zapraszam do kontaktu.

Oczywiście, że warto, nawet jesli dopiero się z biznesem startuje.

Najpierw zaprasza się rodzinę i znajomych, żeby mieć paru fanów, a potem dopiero zastanawia nad pozyskaniem innych (klientów firmy, czy np tych którzy ogólnie są tematem naszego biznesu czy oferty zainteresowani). Tym drugim można zaoferować cos ciekawego za lajknięcie fanpage'a --> np jakies treści premium tylko dla tych którzy klikną (służy do tego np bezpłatna apka fanstera - tutaj) i jakoś powoli się wtedy fanów nakręcą, a wciąż pozostają to osoby wartościowe, a nie jakieś ściemy kupione.

Myślę że to bardzo dobry i nowoczesny sposób na promocje firmy. Przydałby się do tego rzetelnie prowadzony fanpage na którym dbalibyśmy o naszych fanów. Świtenie do tego nadają się konkursy. Te dobrze zorganizowane potrafią nam dać sporą liczbę wiernych fanów. Należy się tylko kierować pewnymi zasadami, są one spisane np tutaj http://bit.ly/11Tq6BS

Facebook, owszem, jest dobrym narzędziem marketingowym, ale nie dla wszystkich branż. Decyzję o założeniu profili w serwisach społecznościowych powinny być poprzedzone przemyśleniem kwestii kto jest klientem danej firmy, bo zdecydowanie nie można powiedzieć, że "każdy". Także zgadzam się z dragonem86.

warto założyć fanpage by promować firmę, ale trzeba go stale monitorować

Monitorować? Trzeba przede wszystkim mieć pomysł jak go prowadzić i czemu ma służyć. Monitorowanie to efekt uboczny.

Zgadzam, ale to chyba tak ogólnie odnosi się do prowadzenia bizensu. Jeśli nie mam pomysłu na promocję firmy, to nic nam nie pomoże. Wszystkie działania muszą być przemyślanie i spójne z profilem firmy. Podobnie zresztą jak materiały promocyjne. Sami tego nie osiągniemy, jeśli nie mam odpowiedniej wiedzy i umijętności. To właśnie te cechy plus lata praktyki cechują profesjonalne agecnej jak wspomianane przeze mnie Babilon Media i właśnie z ich pomocą, możemy promować umiejętnie.