Zaloguj się, aby obserwować  
Lechu66

pomysł na mały biznes

Recommended Posts

Witam wszystkich

Szukam pomysłu na biznes, który nie musi przynosić dużych dochodów i nie jest zbytnio czasochłonny i nie wymaga dużych nakładów finansowych na starcie. Pracuję na etacie i chciałbym trochę dorobić. Dużym atutem w takim przypadku są niskie składki ZUS. Proszę o opinie. Osobiście myślałem o jakimś sklepie internetowym...

Każdy szuka.

Rozejrzyj się dookoła. Zobacz co ludzie w okolicy potrzebują, czego Ty potrzebujesz i zrealizuj to. Przestaw się z szukacza pomysłów na biznes w szukacza problemów do rozwiązania. Znajdź problem (nawet banalny ale warty rozwiązania), znajdź innych którzy mają podobny problem, przeanalizuj możliwości jego zrealizowania, koszty itd. i działaj.

Przykład:

Zbliżają się święta i jak co roku masz problem z wyborem zakupu prezentu dla żony / dzieci / matki itd. Jak co roku przypomina Ci się w ostatniej chwili że rok wcześniej planowałeś zrobić zakupy prezentowe wcześniej, przez internet. Ale znów o tym zapomniałeś i znów latasz jak szalony po sklepach żeby coś sensownego kupić. I znów sobie obiecujesz że za rok tego błędu nie popełnisz.

Masz problem. Szukaj ludzi którzy mają podobny problem (np. ja ;) ). Szukaj rozwiązania - przypominajki, listy sugerowanych prezentów dla osób na Twojej liście itd.

Zainspirowałem?