Zaloguj się, aby obserwować  
mkrawczykowski

Kto po Kiyosakim?

Recommended Posts

Czy są tu osoby, które postanowiły rozpocząć prowadzenie własnego biznesu po przeczytaniu książek [link usunięty] ? Mówią, że takie osoby często zaczynają huraoptymistycznie, bo uwierzyły, że prowadzenie firmy jest proste, a potem... upadają tak szybko jak powstali :( Jakie macie doświadczenia w tym temacie?

Ja uważam, ze w samym czytaniu tego typu książek nie ma nic złego, ale po przeczytaniu kilku z nich nie staniemy się przecież dobrymi przedsiębiorcami, więc trzeba przygotować się znacznie lepiej.

powiem tak nawet jesli ktoś zaczął firme, bo przeczytał ksiązki Kiyosakiego i nabrał wiary w siebie i swoje mozliwości, a potem upadł to nie ma w tym nic złego, wręcz przeciwnie nawet dobrze, że upadł, bo teraz może wstać i zacząc od nowa zroworozsądkowo, niepowodzenie w biznesie nie jest synonimem porazki, a raczej zdobycia doświadczenia, któego z ksiązek nikt nie wyniesie

Czytałem od dechy do dechy, trochę to wszystko naciągane, ale jest tam parę fajnych myśli które wprowadziłem w życie. Najważniejsze to robić to na czym się dobrze znamy, z dnia na dzień nie zostaniemy finansistami czy wytrawnymi graczami na giełdzie. Należy szukać miejsca na biznes w swoim otoczeniu, swoją pasję przekuć na pieniądze jak [link usunięty] , wykorzystać to co umiemy i to co lubimy robić tylko że spojrzeć na to z innej perspektywy, a wierzę że się uda.

Czy są tu osoby, które postanowiły rozpocząć prowadzenie własnego biznesu po przeczytaniu książek [link usunięty] ? Mówią, że takie osoby często zaczynają huraoptymistycznie, bo uwierzyły, że prowadzenie firmy jest proste, a potem... upadają tak szybko jak powstali :( Jakie macie doświadczenia w tym temacie?

Ja uważam, ze w samym czytaniu tego typu książek nie ma nic złego, ale po przeczytaniu kilku z nich nie staniemy się przecież dobrymi przedsiębiorcami, więc trzeba przygotować się znacznie lepiej.

Dla mnie jego książki działają motywująco, ale bez przesady, właśnie dzięki takim lekturom nabieram dystansu do swoich szalonych pomysłów i działam bardziej racjonalnie, z lepszym przygotowaniem.

Nie popełnia błędów tylko ten, który nic nie robi! :)

faktycznie trzeba czasami zaryzykowac, ale zdrowy rozsadek powinien nam cały czas towarzyszyć, bo z perspektywy planu wszystko brzmi dobrze, przy realizacji dopiero pojawiają się pierwsze problemy

Dla mnie te poradniki to naciaganie naiwnych marzycieli. Te wszystkie sekrety-bzdety potrafią zrobić wodę z mózgu. Oczywiście nie mam nic przeciwko pozytywnemu nastawieniu, to z pewnością pomaga, ale hurraoptymizm zgubił już niejedna osobę.

Dla mnie te poradniki to naciaganie naiwnych marzycieli. Te wszystkie sekrety-bzdety potrafią zrobić wodę z mózgu. Oczywiście nie mam nic przeciwko pozytywnemu nastawieniu, to z pewnością pomaga, ale hurraoptymizm zgubił już niejedna osobę.

popieraam