Zaloguj się, aby obserwować  
diawor1969

Pomysł na biznes czy szansa na przeżycie

Recommended Posts

To czym tu piszę to na tą chwile mój jedyny pomysł na biznes a właściwie patrząc na moją sytuację bardziej pomysł na życie. Mam możliwość sprowadzać do Polski auta 5,7 letnie w cenach już po opłatach 6,7 tys. taniej niż takie same w Polsce.

W 2010 roku moje oszczędności wsparte wysokim kredytem zainwestowałem w gastronomię, niestety interes nie wypalił i zostałem z potężnymi długami. Sytuacja jest bardziej złożona osobie zainteresowanej na spokojnie wszystko wyjaśnię.

Od tamtego czasu próbuję znaleźć stałą pracę niestety mam już 43 lata i wykształcenie tylko średnie techniczne(jak widać nie jestem atrakcyjny jako potencjalny rozwojowy pracownik na lata).Pracuję więc dorywczo w różnych miejscach wspierając szara strefę. Akurat na tą chwilę jestem bez pracy.

Posiadam „dosłownie” rozpadające się auto i jeżdżę od roku bez przeglądu i ubezpieczenia( nie ma na to pieniędzy).

Na sprowadzanie aut potrzebuję ok. 50 tys. Czas trwania pożyczki i forma oprocentowanie są do uzgodnienia. Mam jednak nadzieję, że nie byłoby to więcej niż 30% w skali…?

Z tych pieniędzy kupuję trzy auta dwa sprzedaję po opłatach (trzy, trzy i pół tysiąca zysku na jednym)natomiast trzecie uzbrajam i stawiam na Taxi czym zyskuję stały dochód. Pieniądze odzyskane ze sprzedaży aut przeznaczam na zakup kolejnych. Nie wyjeżdżam po auta przyjeżdżają na lawecie co jest tańsze niż sam wyjazd.

Ktoś może powiedzieć , że taki plan to żaden biznes plan a ja wierzę w Świętego Mikołaja i pewnie faktycznie tak jest.

Ale prawda jest taka, że tonący chwyta się brzytwy, proszę przeżyć miesiąc musząc wykarmić sześcioosobową rodzinę za tysiąc dwieście złotych tyle zostaje po zajęciach komorniczych.

Opieki społecznej takie „zajęcia komornicze” nie interesują więc dochód na rodzinę wylicza się z zarobków bez obciążeń więc takiej rodzinie jak moja pomoc się nienależny.

Pół biedy jak mam jakąś pracę dorywczą, niestety na tą chwilę jestem wolny i mimo że wysyłam po

pięć, dziesięć Cv dziennie to stoję w miejscu bez pracy. Czasami nawet nie mam za co pojechać na spotkanie. Święta, choinka, prezenty o tym nawet nie myślę, próbuję po prostu przeżyć skądś pożyczyć żeby później oddać i znów pożyczyć.

Dlatego tak jak napisałem ten pomysł to bardziej pomysł na życie niż na biznes(tak jak żyjemy w tej chwili żyć się nie da).

Wierzę, że ktoś jeżeli nawet nie udzieli mi takiej pożyczki to może coś doradzi, może pomoże w uzyskaniu pracy. Jestem dyspozycyjny przez cały miesiąc ,dni wolne, również święta i na tą chwilę nie mam ani pracy ani perspektywy na zarobienie do końca miesiąca jakichkolwiek pieniędzy.

Praca kierowcy ,zaopatrzeniowca. właściwie to cokolwiek.

Ja ciągle wierzę w to że mamy szansę wyjść z tej trudnej sytuacji.

Kontakt ze mną : diawor1969@op.pl

Mój szwagier sprowadza samochody z Niemiec, takie lekko uszkodzone w dobrej cenie (szuka okazji w internecie), klepie je w garażu lub zleca drobne rzeczy w warsztacie i szuka klienta tutaj. Całkiem nieźle na tym wychodzi jeśli tylko znajdzie dobrą okazję a potem kupca. Tyle że sam nie sprowadza samochodów a po prostu umawia się z jakimś laweciarzem, który regularnie robi kursy na zachód, zna się na samochodach, zna język, jedzie i kupuje.

Jeśli znasz się na samochodach, potrafisz sam ja naprawić tak żeby nie wszystko zlecać na zewnątrz to masz duże szanse że Ci się uda.

Życzę powodzenia

Wygląda ciekawie ten interes z samochodem - jakieś ryzyko jest, ale trzeba wierzyć, że się uda. I nie można dać się zjeść wątpliwością - nigdy nie wiadomo na 100%, czy jakieś przedsięwzięcie się powiedzie, ale trzeba o nie walczyć do końca - taki jest biznes.

Wygląda ciekawie ten interes z samochodem - jakieś ryzyko jest, ale trzeba wierzyć, że się uda. I nie można dać się zjeść wątpliwością - nigdy nie wiadomo na 100%, czy jakieś przedsięwzięcie się powiedzie, ale trzeba o nie walczyć do końca - taki jest biznes.

---------------Samochody dobry biznes, ale zacząć warto od sprowadzania na zamówienie po klienta. Mniejsze ryzyko i nie inwestujemy swych pieniędzy. Biznes się rozwinie to wtedy możemy 'zapolować' na okazję. Aby też dodatkowo zarobić to polecam Ci udział w programie - avrio- praca pewna , na umowę [sam dodatkowo zarabiam] więcej na blogu --ebiznesnet24.blogspot.com