Zaloguj się, aby obserwować  
gosiek

Pieczątka firmowa

Recommended Posts

Może temat błahy ale przecież każda firma musi mieć pieczątke. Co powinno sie znależć na takiej pieczące, a co nie.

Na pewno musi być nazwa firmy, regon i adres. A telefon też? Przecież firma może istnieć bez telefonu.

Jak to jest z tymi pieczątkami?

Na pieczące firmowej powinno się znależć:

- nazwa firmy

- imię i nazwisko przedsiębiorcy

- dane adresowe siedziby firmy (zagodnie z zaświadczeniem o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej)

- NIP - Numer Identyfikacji Podatkowej (art. 16 Ustawy o swobodzie działalności gospodarczej)

- Regon - Rejestr Gospodarki Narodowej (art. 43 ust.3 Ustawy o statystyce publicznej)

no i to wszystko :P

Pieczątką posługujemy się wszędzie, poczynając od faktur poprzez korespondencję, a kończąc na dyspozycjach bankowych. Dobrym pomysłem, jest dodanie numeru telefonu(-ów), adresu e-mail, adresu strony www. Danych, które przyspieszą kontaktu z naszą firmą. Wszechobecna, w naszej działalności, pieczątka ułatwi naszemu kontrahentowi odszukanie właściwego kontaktu z nami.

Niby taka mało ważna rzecz, a już na samym początku musimy o nią zadbać. Właściwie nie ma sankcjonowanego prawem wymogu posiadania pieczątki. Można ją mieć, ale nie trzeba. Ale pieczątka jest już nam potrzebna podczas zakładania firmowego rachunku bankowego.

Minimalna zawartość pieczątki to:

- pełną nazwa firmy,

- adres siedziby firmy,

- numer REGON.

Informacje zawarte na pieczątce zależą wyłącznie od nas, dlatego warto zamieścić na niej wszelkie dane, które mogą okazać się istotne do identyfikacji firmy przez przyszłych klientów. Planując wyrobienie pieczątki warto zabrać ze sobą dowód osobisty, oryginał zaświadczenia o wpisie do ewidencji, zaświadczenie o numerze REGON oraz zaświadczenie o numerze NIP

Czy należy wyrobic pieczątke firmową gdy zakłada się działalność? Nie ma bowiem przepisu, który nakazywałby posiadanie pieczęci firmowej dla osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą. Ale jak nie będziemy mieć pieczątki to jak uda się załatwić typowe sprawy takie jak np. bank.

Gość ЯAFAŁ GEЯENT

Z punktu widzenia aktualnych przepisów prawnych, pieczątka nie jest wymienianym elementem jak konieczność założenia konta firmowego w banku - ponieważ aby założyć konto firmowe niezbędny jest podpis właściciela i pieczęć firmy :).

Więc:

aby założyć firmę, konieczna jest firmowa pieczęć z danymi

- pełna nazwa firmy,

- adres siedziby firmy,

- numer REGON.

Ja miałam w poprzedniej dzialalności kilka pieczątek - nawet oddzielną z NIP, drugą adresową nawet bez REGON, wszystko zależy jaką dzialalność się prowadzi:))) :)

Mnie się wydaje, że ważne jest , aby na pieczątce był jakiś numer telefonu. Nie śmiejcie się - mnie niedawno popsuła się komórka i straciłem namiary na kilka firm,miałem takie trudsności z odnalezieniem telefonów - część w Sferii i jeszcze innych wynalazkach - naprawdę, gdyby były pieczątki z telefonami....

Z punktu widzenia aktualnych przepisów prawnych, pieczątka nie jest wymienianym elementem jak konieczność założenia konta firmowego w banku - ponieważ aby założyć konto firmowe niezbędny jest podpis właściciela i pieczęć firmy :).

Więc:

aby założyć firmę, konieczna jest firmowa pieczęć z danymi

- pełna nazwa firmy,

- adres siedziby firmy,

- numer REGON.

Podobno również potrzebna jest pieczątka imienna - ale czy jest ona konieczna w prowadzeniu swojej firmy?

Firma bez pieczątki nie może funkcjonować, co do tego nie ma wątpliwości. Powinna zawierać takie dane jak pełna nazwa firmy, poprawny adres oraz nip – to takie minimum – jak chcesz zobaczyć przykłady wejdź np. na stronę www.amb.net.pl – wiem że tam są przykłady takich pieczątek

co najlepsze, we wspomnianym w poprzednim poście AMB samemu decyduje się o tym, jakie dane mają znajeźć się w konkretnym miejscu. Nie wiem też, czy wszystkie firmy zajmujące się wyrobem pieczątek dają możliwość dodania tam swojego logo. W AMB na pewno da się zrobić coś takiego. Grunt to nie przesadzać i zadbać pierw o to co konieczne a dopiero potem o co, co będzie stanowić o atrakcyjności naszej firmowej pieczątki.

samemu też można sobie zrobić pieczątkę - wystarczy saszetka polimerowa i dobre naświetlenie :)

Jasne, a potem nie będzie to to łapać tuszu albo rozłazić się pod naciskiem. Lepiej zapłacic i mieć pewność, albo przynajmniej możliwość reklamacji.

wszystkie informacje dot. pieczątek znajdziesz tu [link usunięty] - różne rodzaje, wzory i kolory, z doświadczenia mogę Ci polecić pieczątki kieszonkowe, które są bardzo wygodne

Pieczątka musi zawierać numer NIP i REGON. Do tego nazwa firmy. Generalnie nie ma takiej ustawy, która regulowała by kwestie związane z zawartością pieczątki. Tak więc teoretycznie mogą one wyglądać w sposób dowolny. Jeszcze nie spotkałem się z taką sytuacją, aby doczepiono się do zawartości pieczątki.

Dokładnie chyba już wszystko co istotne zostało tu napisane, moim zdaniem fajnie jest też dodać logo chociaż takie małe nawet to super wygląda :) A jak chcecie mieć szybko fajne pieczątki to polecam firmę http://www.modico.pl/produkty

Zobaczcie sobie tutaj http://www.piaseczno-reklama.pl/index/gallery/3/5-pieczatki.html na ofertę. Są tam naprawdę rewelacyjne rozwiązania. Firma realizuje zamówienia stosunkowo szybko. Poza tym ceny są u nich ok. Myślę, że warto rozważyć ich ofertę i porównać ją z konkurencją. 

Napiszcie do nich: [link usunięty]  - wysłałam tekst, za 2 godziny miałam projekt u siebie. Naprawdę doradzili mi co mogę zrobić i jakie info ma być na pieczątce. A przede wszystkim pieczątka była następnego dnia u mnie. 

Poza pieczątką warto także pomyśleć o grawerowanych tabliczkach informacyjnych bądź szyldach informacyjnych. Praktycznie każda firma, każde biuro korzysta z takiej opcji. Sama jakiś czas temu szukałam ciekawej oferty i przyznam szczerze, że moją uwagę mocno zwróciły produkty ze sklepu [link usunięty] . Na pierwszy rzut oka widać, że są to produkty wykonane z dbałością o każdy detal.