yonash

firma budowlana

Recommended Posts

Witam, zwracam się do Panstawa z prośba o przedstawienia jak powinno wyglądać założenie własnej firmy -w moim przypadku firmy budowlanej. Nie jestem za bardzo doświadczony w tych sprawach wiec napisze może na co chciałbym znaleźć odpowiedzi:

- jaka jest najkorzystniejsza forma działalności dla branży budowlanej gdzie firma będzie mieć ok 6 ludzi?

- czy siedziba firmy może być w mieszkaniu lub domu(np. rodziców)?

- jakie koszta i jaki czas obecnie trzeba poświecić na założenie firmy i gdzie trzeba sie udać?

- jak i gdzie strać się o dotacje i ile się na nią czeka?

- czy pieniądze z dotacji mogę wydać na np. narzędzia i samochód?

- jak najkorzystniej zatrudniać ludzi (jaka umowa,zusy itp)

- co z księgowością koszty?

- jakie koszta oprócz wypłat dla pracowników muszę miesięcznie opłacać?( księgowa, zus, itp)

Wiem że pytań jest dużo a odpowiedzi jeszcze wiec ale proszę o jak najprawdziwsze i szczere odpowiedzi bo chciałbym wiedzieć do czego się zabieram...wiem że wiele z pytań nie jest fachowych ale dlatego zwracam się do Was i proszę o odpowiedzi.

yonash no dużo pytań ale pytaj ile wlezie. Ja Ci dużo nie pomoge bo sama planuje dopiero otwarcie własnego biznesu ale czytaj posty dużo osób którzy są w naszej sytuacji tutaj wypytuje o wszystko. Jeśli chodzi o dotacje to najlepiej zgłoś sie do UP po nowym roku bo teraz już urzędy nie mają pieniędzy :P .

Siedziba firmy pewnie że może być w domu będą mniejsze koszty na początek.

Zatrudniając ludzi na umowe o prace bedziesz płacił duży ZUS przy 6 pracownikach to będą spore kwoty

Na początku możesz skorzystać z ulgi na ZUS

Księgowa też Ci się przyda, myśle że to jakieś 150zł miesięcznie wyniesie

Jeśli chodzi o dotacje, wsparcie takie powinno być udzielane w ramach regionalnych programów operacyjnych w każdym w województw.

W ramach ogólnopolskiego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki istnieje priorytet „Rynek pracy otwarty dla wszystkich oraz promocja integracji europejskiej” w ramach którego udzielane będzie wsparcie przeznaczone na rozpoczęcie działalności gospodarczej w tym także firmy budowlanej.

Jak założysz firme przez 24 miesiące bedziesz płacił niższy zus to jest teraz około 300zł. Jeśli chodzi o dotacje to jako bezrobotny możesz sie starać o bezwrotna pozyczke z urzędu pracy jest to około 14 tyś. Na decyzje czy zostanie Ci przyznana dotacja czeka się około miesiąca czasu. Natomiast podatek to ja polecam książke rozchodów i przychodów wtedy możesz na maxa zmniejszyć kwotę za którą będziesz musiał odprowadzić podatek, ponieważ będziesz mógł tam wpisywać koszty zakupu maszyn i materiałów do pracy tak samo jak będziesz mógł odliczać kilometrówkę za auto, rachunki za benzynę.

zakładanie firmy oraz jej prowadzenie wiąże się z pewnym ryzykiem, ważne są oczywiście kwestie formalne, wszystkie dokumenty, ale jak się zaczyna z firmą budowlaną trzeba pamiętać o tym, żeby dobrze wystartować. Tutaj jest bardzo ciekawy artykuł o zakładaniu firmy. http://www.portfel.pl/pl/firma/artykul/41/...firme_budowlana można tam znaleźć wiele cennych informacji.

Siedziba firmy budowlanej może być w domu - to rosądne, bo koszty są minimalne. Możesz korzystać z księgowości internetowej, możesz na początek zatrudniać ludzi na umowę zlecenie. Pamiętaj o odpowiedniej promocji swojej działalności. Wpisy na serwisach takich jak http://archiweb.pl/ na pewno dadzą ci klientów. Staraj się być aktywny w sieci - to procentuje.

no tak z siedzibą nie powinno być problemu, ale mnie martwi i zawsze zastanawia nieco inna rzecz. Mianowicie, że rynek budowlany jest dość ciasny można powiedzieć, więc warto pomyśleć o tym, żeby się w jakiś sposób wypromować. A w dzisiejszych czasach najlepiej się sprawdza reklama w sieci, a jak chcesz, żeby to zostało wykonane dobrze warto pomyśleć o zatrudnieniu firmy, jak np. Advanced Art. Wiesz pełen wachlarz usług od założenia strony, poprzez marketing szeptany po pozycjonowanie.

Witam, zwracam się do Panstawa z prośba o przedstawienia jak powinno wyglądać założenie własnej firmy -w moim przypadku firmy budowlanej. Nie jestem za bardzo doświadczony w tych sprawach wiec napisze może na co chciałbym znaleźć odpowiedzi:

- jaka jest najkorzystniejsza forma działalności dla branży budowlanej gdzie firma będzie mieć ok 6 ludzi?

- czy siedziba firmy może być w mieszkaniu lub domu(np. rodziców)?

- jakie koszta i jaki czas obecnie trzeba poświecić na założenie firmy i gdzie trzeba sie udać?

- jak i gdzie strać się o dotacje i ile się na nią czeka?

- czy pieniądze z dotacji mogę wydać na np. narzędzia i samochód?

- jak najkorzystniej zatrudniać ludzi (jaka umowa,zusy itp)

- co z księgowością koszty?

- jakie koszta oprócz wypłat dla pracowników muszę miesięcznie opłacać?( księgowa, zus, itp)

Wiem że pytań jest dużo a odpowiedzi jeszcze wiec ale proszę o jak najprawdziwsze i szczere odpowiedzi bo chciałbym wiedzieć do czego się zabieram...wiem że wiele z pytań nie jest fachowych ale dlatego zwracam się do Was i proszę o odpowiedzi.

1. Odnośnie formy opodatkowania to sam sobie musisz to poprzeliczać. Polecam Ci dwa dokumenty do przeczytania tutaj oraz tutaj

2. Siedziba firmy to najczęściej miejsce zameldowania (również może być czasowe) lub lokal który wynajmujesz.

3. Firmę możesz założyć tak naprawdę sam. Wchodzisz na CEIDG, wypełniasz wniosek o założenie działalności i drukujesz. Następnie idziesz do Urzędu Gminy (jeśli to wieś) i tam już jest reszta formalności. Jeśli zamieżasz być VATowcem, to jeszcze do skarbówki musisz zanieść odpowiedni druk (dokładnie teraz nie pamiętam jaki).

4. Odnośnie dotacji się nie wypowiem, bo jeszcze nie korzystałem.

5. Co do zatrudnienia to już od Ciebie zależy. Najdrożej zarówno dla przedsiębiorcy jak i zatrudnionego wychodzi etat (największe koszty, bo jest wiele niepotrzebnych składek potrącanych). Ponieważ nie zatrudniam ludzi, to nie wypowiem się co najlepiej. W tej kwestii najlepiej z księgową pogadać.

6. Ja korzystam z księgowości online. Koszt miesięczny to około 130 zł. Mam do dyspozycji osobistą księgową, do której zawsze mogę zadzwonić i zapytać się o różne rzeczy związane z księgowością. Jest wiele różnych pakietów, także wszystko zależy od tego ile będziesz miał dokumentów oraz ile zatrudnisz pracowników.

7. Odnośnie księgowości napisałem koszt wyżej, ZUS też został podany. To co pewnie będzie to jeszcze podatek.

--------------------

Nowoczesne i kreatywne szablony CV! Sprawdź również naszą ofertę indywidualną.

Np. dla nas największe znaczenie miało to co zrobił dla nas Pewex, bo faktycznie usunęli wszystko, co było potrzebne dla wejdzia firmy remontowej. Poprzedni remont, który robiliśmy samio trwał wieczność. Tym razem już tego błędu nie popełniliśmy.

Mam takie pytanie do Was wszystkich którzy macie pojęcie o sprawie Otóż chciałbym założyć firme ogólnobudowlaną zatrudniając 5 pracowników i chciałbym zapytać jakie musze mieć uprawnienia żeby móc coś takiego zrobić ?????

----------------------------------------

pily tasmowe, tasma do pily, tnijtanio, producent pil tasmowych

Mam takie pytanie do Was wszystkich którzy macie pojęcie o sprawie Otóż chciałbym założyć firme ogólnobudowlaną zatrudniając 5 pracowników i chciałbym zapytać jakie musze mieć uprawnienia żeby móc coś takiego zrobić ?????

----------------------------------------

pily tasmowe, tasma do pily, tnijtanio, producent pil tasmowych

Odsyłam tutaj - http://vizualdesign.pl/ Firm jest całe mnóstwo. Po prostu zastanówcie się czy macie w ogóle możliwości do założenia tego. Musicie zakładać, że działalność zacznie wam przynosić profity dopiero po roku, jak nie później. Po prostu najpierw musisz zgromadzić bazę klientów, co proste nie będzie.

Niektórzy zakładają firmę i za chwilę ją zamykają. Nie wolno poddawać się zbyt szybko. Wiadomo, że od razu nie zarobimy milionów. Jak pisze maciejpodhajski.com/ do osiągnięcia sukcesu musi przyczynić się wiele czynników. Posiadanie kapitału na otwarcie firmy na pewno nie wystarczy.

Czy ktoś z Was może zna się na programowaniu CNC do wycinarek? Potrzebuje takiej osoby lub firmy, która ogarnie wycinarkę mojego kumpla. Ma on mały biznes związany z wycinaniem elementów ze stali w 3d. Czy znacie tę firmę http://www.radancnc.pl ? Raz już mu pomogli, ale trochę w innej sprawie, zastanawiamy, się czy może jest więcej takich firm i jakie mają ceny.

Czy ktoś z Was może zna się na programowaniu CNC do wycinarek? Potrzebuje takiej osoby lub firmy, która ogarnie wycinarkę mojego kumpla. Ma on mały biznes związany z wycinaniem elementów ze stali w 3d. Czy znacie tę firmę www.radancnc.pl? Raz już mu pomogli, ale trochę w innej sprawie, zastanawiamy, się czy może jest więcej takich firm i jakie mają ceny.

Ja bym polecał - jeśli chodzi o CNC i programowanie - aby się kontaktować z firmą APX

Czy polecacie dodatkowe ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej przy prowadzeniu firmy remontowo budowlanej ? Do grona rodzinnych firm jakie zakładamy, należeć będzie przedsiębiorstwo zajmujące się budową domów. Zdaję sobie sprawę z tego, że nieraz coś może pójść nie po myśli i wtedy chyba lepiej, żeby ubezpieczeni pokryło szkody. Jak to wygląda w waszych przypadkach ? Z jakiej firmy ubezpieczeniowej w tym zakresie warto skorzystać ?

Ogólnie, to chciałbym, żeby kłopotów nigdy nie było, ale wiadomo - lepiej się ubezpieczyć.

Jeśli zakładasz firmę to powinieneś wejść też na http://uprawnieni.eu/polska-izba-inzynierow-budownictwa/ Powinieneś postarać się aby wpisano Cię do Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa. Firmy znajdujące się w bazie są bardzo wiarygodne i bezpieczne co jest bardzo ważne dla klientów. Poza tym można otrzymywać nagrody za działalność.

Na początek można iść trochę po kosztach i wynajmować niektóre urządzenia np. zacieraczki do posadzek http://bmbserwis.eu/oferta-wynajmu/zaciera...o-posadzek.html ale tak czy inaczej potrzeba sporo środków finansowych na start. Same materiały budowlane sporo kosztują, a po pierwszym miesiącu pracowników trzeba opłacić.