Zaloguj się, aby obserwować  
ch1cken

Pomysł na biznes

Recommended Posts

Witajcie, mam 19 lat i jestem w trakcie sprzedaży działki rekreacyjnej. Z tych pieniędzy chciałbym założyć firmę w mieście o wielkości ok. 100 tyś. W tym roku idę na studia ekonomiczne zaoczne i chciałbym przez czas studiów firmę rozwinąć, by po nich uzyskać dochód, z którego będę mógł się utrzymywać.

Myślałem o założeniu pizzerii zajmującej się wyłącznie pizzą na dowóz i wynos z okienka, aczkolwiek większość osób odradza mi ten pomysł ze względu na brak doświadczenia oraz koszty z tym związane. Sprzęt + SANEPID, wynajem lokalu ok, ale co potem? Po pół roku może okazać się, że nie będę miał pieniędzy na pensje dla pracowników. Poza tym ten region jest dosyć ubogi.

Moim drugim pomysłem był import z Chin jakiś towarów albo z Turcji odzieży i bielizny, a później sprzedaż tego na targowisku. Ale bez znajomości i doświadczenia trudno to ruszyć, bo bardzo łatwo o oszustwo.

Chcę sobie też dorabiać na tworzeniu stron internetowych dla firm. Nie jestem w webmasterce i grafice bardzo dobry, ale coś tam umiem. :)

A wy macie może jakieś pomysły? Nie interesuje mnie zarabianie przez internet i inne pseudobiznesy typu Forex, MLM.

Na czym się znasz? W takich średniej wielkości miastach (podaj może jeszcze region) mogłoby się sprawdzić np. pośrednictwo finansowe, zwłaszcza jeśli miałbyś np. partnerstwo z Idea Expert czy tego rodzaju instytucjami właśnie. Nie musiałbyś inwestować dużej kasy, dostałbyś się od razu pod sprawdzoną markę, dostałbyś darmową stronę internetową.

Też sądzę, że jeśli nie masz dużego doświadczenia/wyjątkowego talentu, to warto zdecydować się na franczyzę. Zaczynasz ze znaną marką, dostajesz spore wsparcie, a jednocześnie jesteś sam sobie panem - nie tak jak na etacie. Jak już zdobędziesz większe know-how, to przyjdzie czas także na zupełnie własną markę :)

[link usunięty]

Pomysł z pizza nie wydaje mi się zbyt dobry, strasznie dużo tego mamy na rynku i sam wiesz jakiej to jest czasami jakości, więc nie polecam Ci takiej inwestycji. Jeśli już chcesz założyć biznes w branży gastronomicznej to rozejrzyj się w swojej miejscowości po restauracjach zobacz czego jest wiele, a czego się praktycznie nie sprzedaje - a co mogłoby. I w to właśnie zainwestuj :)

pseudobiznesy typu Forex

zdziwiłbyś się ile można na tym zarobić :)

co do pizzerii to dziwny pomysł z dowożeniem i wydawaniem z okienka. a jak ktoś będzie chciał najpierw na miejscu spróbować i zjeść? :D

Pomysł zpizzerią ma szanse na przebicie o ile posiadasz kapitał na to aby go rozkręcić plus oczywiście reklama bez której tutaj ani rusz. Minęło już trochę czasu więc jeżeli wątek nadal jest aktualny to daj znać na forum na czym ostatecznie stanęło.

Myślę, że warto zainwestować w jeszcze dosyć słabo zagospodarowaną u nas nisze a mianowicie ciuchów i ogólnie odzieży w dużych rozmiarach :) To może być nawet sklep z http://www.erotycznefantazje.pl/

chodzi o to aby ludzie mający większe rozmiary niż XL mogli także dokonać swobodnych zakupów :) Werska oczywiście standardowego sklepu jak i online mile widziana :)

Z całym szacunkiem dla osób o których mówię, ale nie wiem jak osoba o rozmiarze XXL może fajnie wyglądać w bieliźnie erotycznej...

Wracając do tematu, nie wiem czy taki sklep ma sens w mieście 50 tys. mieszkańców. No chyba, że stworzyć wokół tego całą społeczność.

Jednak z pewnością nie jest to biznes dla 19 latka, gdyż;

1. Na to potrzeba mnóstwa czasu

2. Trzeba mieć jakieś większe doświadczenie

3. Wypadałoby być XXL :P

A może branża handlowa? Obecnie partnerów do współpracy biznesowej poszukują PUH KA-JA Jacek Stempin. Są oni bezpośrednim importerem produktów z branży farmaceutycznej, perfumeryjnej i erotycznej. Jako jedyni oferują możliwość 6-miesięcznego zwrotu towaru bez podawania przyczyny. Wysokie są także marże na oferowane produkty, które sięgają od 100 do 200%. Oferują też wydłużony okres płatności. Tutaj masz do nich kontakt: http://eromed.pl/kontakt.html a tutaj katalog produktów: http://online.fliphtml5.com/fbpn/uory/#p=1

Według mnie warto, ponieważ jest spory popyt na tego typu produkty :)

Od pewnego czasu szukam możliwości zarobku w Internecie. Moja Madzia podsunęła mi pomysł założenia sklepu internetowego. Bardzo zainteresowała mnie tym pomysłem . Przeszukując internet natrafiłem na forum gdzie nie powiem zaciekawiła mnie pozytywna opinia o sklepie sky-shop.

Chciałbym się upewnić, zanim zdecyduje się co do oprogramowania. Może ktoś ma sklep w sky-shop?

A może jakiś inny lepszy od tego?

Jak myślicie o otworzeniu kiosku to polecam Wam http://www.plytbud.pl/technologia. Znajdziecie tu rodzaje takich kiosków. Płytbud wykona dla Was dowolny rodzaj kiosku, pomoże w jego zaprojektowaniu dlatego polecam Wam skorzystać z ich usług. Mają już wiele lat doświadczenia w tej kwestii dlatego nie wysyłam Was w ciemno :)

Warto w każdym biznesie przede wszystkim zainwestować w dobre podstawy jak: stronka www, marketing, poczta e-mail we własnej domenie itp. Założysz taką bez reklam na http://www.ibe.pl/oferta/mail_we_wlasnej_domenie

Polecam, ponieważ już jakiś czas korzystam z ich poczty :-) i nie narzekam

Myślałem o założeniu pizzerii zajmującej się wyłącznie pizzą na dowóz i wynos z okienka, aczkolwiek większość osób odradza mi ten pomysł ze względu na brak doświadczenia oraz koszty z tym związane. Sprzęt + SANEPID, wynajem lokalu ok, ale co potem? Po pół roku może okazać się, że nie będę miał pieniędzy na pensje dla pracowników. Poza tym ten region jest dosyć ubogi.

Franczyza znanej marki, może byc dobrym pomysłem.

Moim drugim pomysłem był import z Chin jakiś towarów albo z Turcji odzieży i bielizny, a później sprzedaż tego na targowisku. Ale bez znajomości i doświadczenia trudno to ruszyć, bo bardzo łatwo o oszustwo.

Poradnik dla ciebie http://poradnikowy.net/jak-transportowac-towary-z-chin-i-skutecznie-negocjowac-ceny/ Teraz to totalny dostawca na cały świat. Gdybyś to ogarnął, w tym jest przyszłość biznesu.