Zaloguj się, aby obserwować  
stolnik

"zabawa" w drewnie

Recommended Posts

witam wszystkich

mam nadzieje ze znajdzie sie tu ktos, kto mi pomowe, wymieni sie doswiadczeniami...:)

otoz od dawna chodzi za mna pomysl zalozenia firmy, a dokladniej takiej zajmujacej sie produkcja drewnianych hustawek, bujanych foteli, lawet, ogolnie produktow z drewna

w zwiazku z tym postanowilem zainwestowac w kilka maszyn juz nawet sie dowiedzialem, ze jak inwestowac to najlepiej w feldera.

czy ktos z was ma podobne doswiadczenie, wie czy to oplacalne, ile maszyn najlepiej kupic??jaka platnosc wybrac?

z gory dziekuje za pomoc

Kup najpotrzebniejsze maszyny na poczatek. Jeśli to ma być drewno to przyda Ci sie: Grubiarka wyrówniarka, grubiarka grubościówka , piła taśmowa, piła formatowa, frezarka,. Na poczatek to wystarczy można jeszcze ewentualnie można dodać do tego tokarke, jakąś wiertarke stołowa i czyszczarke taśmową. Skończyłem technikum technologi drewna, posiadam dyplom technika w tej dziedzinie jak coś to pisz na priv. pozdrawiam Arek

hej

dzieki za odpowiedz

ojej, jakos duzo tych maszyn:)

a jakbys mial wybrac jakos jedna, moze kombinowana, to od ktorej bys zaczal???#

no i czy wogole felder tojest dobry pomysl??

Stolnik, gratuluje pomysłu, ale skąd tak naprawdę się on wziął?

Czy lubisz pracować w drewnie i jest to twoja pasja?

Czy zauważyłeś realne potrzeby, które nie są zaspokajane przez rynek?

Jeśli to drugie to warto bardziej przeanalizować ten pomysł bo jest ciekawy.

Gdy nie masz wystarczających środków finansowych możesz postarać się o dotację z Urzędu Pracy?

Na Twoim miejscu zainwestowałabym w używane maszyny cnc. Sporo ofert sprzedaży takich maszyn można znaleźć w sieci. Ceny są dość okazyjne, więc myślę, że warto się rozejrzeć.

Zamiat jednej nowej, lepiej kupić dwie używane, takie jest moje zdanie.

Do tego typu „zabaw” w drewnie potrzeba odpowiednich narzędzi stolarskich. Mogę polecić wam firmę www.p-aspi.pl, która zajmuje się produkcją i sprzedażą narzędzi do obróbki drewna. Mają bardzo dobry sprzęt, więc polecam ich wam.

Możesz na poważnie zainteresować się tematem tworzenia mebli drewnianych. Ostatnio trend na naturalne meble powrócił, także mogłoby się to okazać strzałem w 10. Jednakże, do każdego typu mebli mogą okazać się niezbędne wszelkiego rodzaju dodatki i akcesoria. Mam na myśli rolki i kółka do ruchomych mebli, czy nawet zaślepki i zawiasy dla każdego umeblowania. W tym celu zainteresuj się ofertą http://www.stawik.pl/ - przy zamówieniach hurtowych mają atrakcyjne rabaty!

Podstawą rozpoczęcia biznesu tego typu jest zadbanie o drewno jak najwyższej jakości. Nie możesz postawić na byle dostawcę, gdyż z takim biznesie plan o renomowanych, drewnianych artykułach ktore chcesz tworzyć zwyczajnie nie wypali. Sam jako stolarz opieram się na składzie drewna Drewimpex http://tartakbiedowo.pl/ , który mieści się w Biedowie, koło Olsztyna. Oferują najwyższej jakości drewno do tworzenia mebli, jak i również na budowę.  Charakteryzują się bardzo szybkimi realizacjami.

Do takiej „zabawy” w drewnie będą niezbędne odpowiednie narzędzia. Jeżeli chcesz wykonywać różnego rodzaju elementy drewniane to polecam ci zajrzeć na stronę www.prochera.com.pl Znajdziesz tam odpowiednie narzędzia do obróbki drewna.

Jeżeli chcecie zająć się obróbką drewna lub założyć biznes z tym związany to będziecie musieli wyposażyć się w odpowiednie urządzenia służące do obróbki drewna. Skontaktujcie się z firmą www.wood-pamar.eu Zajmują się sprzedażą tego typu urządzeń.

Jeżeli będziecie wykonywać meble lub inne konstrukcje z drewna to na pewno przyda wam się kontakt do firmy www.mocujemy.pl Od nich możecie zakupić różnego rodzaju elementy mocujące do drewna.

Ja również prowadzę firmę, która zajmuje się obróbką drewna. Mogę powiedzieć że całkiem nieźle na tym wychodzę. Jeżeli myślicie poważnie o tym biznesie to zajrzyjcie na stronę https://quest-24.pl/. Jest to świetny dostawca narzędzi do obróbki drewna, który zaopatruje wiele firm z tej branży. Moja współpraca z nimi układa się świetnie więc polecam ich również wam