karski1

Firma kamerująca - zawód kamerzysta, warto?

Recommended Posts

Witajcie

Co sądzicie o tym, aby założyć własną firmę i zacząć pracować jako kamerzysta na różnych imprezach, uroczystościach czy eventach. Czy to dobry biznes? Można na tym coś konkretnego zarobić? Jak uważacie?

Pozdrawiam.

Tak jak pisał Mati22 najlepiej dogadać się z domami weselnymi, firmami cateringowymi i zespołami weselnymi aby mieć dobry start. Sam tak zaczynałem, i muszę przyznać że zarobki są dosyć przyzwoite. Jednak dużo czasu zabiera obróbka takiego materiału, w szczególności jeżeli dopiero się zaczyna. Trzeba też śledzić nowinki techniczne, np. ostatnio zainwestowałem w kamery HD. Mam nadzieję, że niedługo pieniądze za nie się zwrócą.

"Firma kamerująca"? "Kamerować"? Ja bym nie skorzystała z takich usług. To się nazywa "filmowanie". :) Jak się robi zdjęcia aparatem, to też się nie aparatuje. :P

Wejść w kooperację z jakiś domem weselnym, albo zespołem muzycznym to może być zarobek.

Współpraca z zespołem czy domem weselnym jest świetnym pomysłem. Wtedy ktoś biorąc zespół czy zamawiając salę, przy okazji będzie brał również kamerzystę.

Niepokoić może jednak fakt, iż coraz więcej młodych par rezygnuje z kamerzysty i bierze jedynie fotograła.

Współpraca z zespołem czy domem weselnym jest świetnym pomysłem. Wtedy ktoś biorąc zespół czy zamawiając salę, przy okazji będzie brał również kamerzystę.

Niepokoić może jednak fakt, iż coraz więcej młodych par rezygnuje z kamerzysty i bierze jedynie fotograła.

Też prawda. Ludzie jednak częściej inwestują w samego fotografa, bo po pierwsze nie stać ich na obie opcje, więc wybierają tę, która im najbardziej odpowiada, a po drugie niektórzy nie widzą sensu w takim filmie z wesela, bo i tak nikt tego potem nie ogląda, a tego minimum tysiaka trzeba zapłacić.

Moim zdaniem zawód kamerzysty czy tez tofografa zawsze bedzie w modzie,wiec jeśłi zdecydujesz się na tego typu działałnośći lubisz to co robisz,robisz to z pasją- nie powinieneś mieć problemmu z kleintami,no tylko w grę wchodzi także odpowiednia reklama.

Pomysł fajny, ale musisz się wbić w dobry rejon. Jest naprawdę sporo osób, które się tym trudnią. Szukaj tam gdzie zaobserwujesz deficyt. Badanie rynku trzeba zrobić

Na początku zawsze jest ciężko, więc się nie zrażaj, ale myślę, że jak już wejdziesz w ten biznes, to będziesz miał coraz więcej klientów, bo jak będziesz w tym dobry, to na pewno będą Cię polecać innym :)

Konkurencja jest ogromna, trzeba by stworzyć najpierw porządne portfolio, zadbać o odpowiednią reklamę i przyciągnąć klientów np. nowatorskim podejściem do tematu, albo niskimi cenami...

Pomysł jest niezły, ale trzeba pamiętać, że to w głównej mierze praca sezonowa.

Nie koniecznie, wesela, zima studniówki, tez wesela, komunie...cały rok do zarobku. ;)

Czy to dobry pomysł? Zobacz - http://www.weselezklasa.pl/ W każdym mieście konkurencja jest ogromna. Musiałbyś zaproponować niższe ceny, lepszą ofertę, no a właśnie - czy jesteś w stanie to zrobić? To jednak wymaga rzeczywiście sporych nakładów i czekania na zyski...