Zaloguj się, aby obserwować  
siwers88

Warsztat Samochodowy

Recommended Posts

Witam.

Chciałbym wraz ze znajomym otworzyć warsztat samochodowy.

Sprawa wygląda troszkę inaczej, bo oboje pracujemy i mamy umowę o pracę,

Warsztat chcemy mieć na współę, czyli dwoje właścicieli. Jak sprawa będzie wyglądała z ZUSem? Jakie opłaty poniesiemy?

Druga sprawa.

Hale na warsztat chcemy wynająć - jak ta sprawa wygląda? Najpierw rejestrujemy firmę, potem sanepid? Czy w miejscu gdzie już kiedyś był warsztat sprawa wygląda tak samo czy omija się pare procedur?

No i ostatnie.... Jak by ktoś mógł napisać krok po kroku jakie trzeba czynności wykonywać przy otwieraniu takiego biznesu. Byłbym bardzo wdzięczny :)

Aha, i jeszcze jedno może są jakieś sposoby ominięcia paru papierków? Np. może można zarejestrować warsztat jako wulkanizacja albo diagnostyka?? Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Działalność jak najszersza, żebyś mógł zaliczać zakupy w koszty. Sanepid w zakładzie według mnie nie potrzebny, chyba, że będziesz sprzedawał kanapki:) Narzędzia i przyrządy tylko z certyfikatem możesz szukać tańszych na ogłoszeniach Możesz na początek zgłosić i diagnostykę i wulkanizację, chociaż polecam specjalizację.

No z Zusem to nie doradze ale w sprawie samego warsztatu to mogę coś podpowiedzieć

Staram się własnie o dotację na otwarcie takiego biznesu, krok po kroku pomaga mi firma co się zajmuje wyposazaniem warsztatów ale tez doradza w otwarciu i rozruszaniu biznesu no i co najwazniejsze dla mnie- pomaga w załatwieniu dotacji ( biznes-plan, papierki itd). Powiem ze wszytsko idzie bardzo sprawnie, sam bym się pewnie w tym pogubił, jak chcesz to skontaktuj się i pogadaj http://detailking.pl/ Ja już z nimi jakis czas współpracuje we franczyzie ( myjnia samochodowa) ale zamierzam rozszerzyć działalnośc bo taki warsztacik samochodowy zawsze mi się marzył

Co do otworzenia warsztatu samochodowego, to zdecydowanie polecam poczytać jakieś poradniki lub opinie osób, które mają to już za sobą. Nie będzie to bowiem jakoś najłatwiejsze, trzeba pokupować sporo sprzętu, trzeba wiedzieć jaki itd. Ciekawie o tym napisano w tym artykule odnośnie otwierania warsztatu samochodowego. Warsztat samochodowy może stać świetnym pomysłem na życie, o ile powstał podczas wielu analiz i przemyśleń przyszłego przedsiębiorcy. Dlatego właśnie przyszły przedsiębiorca musi mieć solidny fundament zarówno ten związany z oceną przyszłości biznesu, jak i z oceną posiadanych środków finansowych potrzebnych do prowadzenia działalności gospodarczej.

Jeśli będziesz dobry w tym co robisz, to na pewno będziesz miał sporo klientów. Teraz ciężko znaleźć dobry warsztat samochodowy. Sam szukam mechanika, który naprawi mój samochód. W Lublinie jest ograniczona ilość warsztatów i wszystkie, w których do tej pory byłem nie podjeli się naprawy mojego samochodu. Jeden z mechaników skierował mnie do http://dakro.pl/. Myślicie, że to dobry wybór i tam w końcu naprawią mi samochód?

Biznes jako warsztat samochodowy to dobry pomysł, ważne żeby faktycznie być w tym dobrym, to wtedy klientów nie zabraknie. Trudno jest znaleźć fachowe firmy od których można brać różne części. U mnie znajomy szukał dobrej firmy do różnych gumowych cześci w samochodzie i sprawdziła sie u niego firma http://www.gumopolis.com.pl/# :)

Super pomysł, ale radzę Ci nie omijać żadnych ważnych papierków, to się może zemścić na Tobie w przyszłości... Najważniejszy jest biznesplan, w czym ten warsztat miałby się specjalizować? Ostatnio modne są przyciemniane szyby zobacz sobie na ofertę w http://www.tintmyride.pl/ , podobnie jak oklejanie samochodów czy szeroko rozumiany tuning, więc może idź w tą stronę? Albo specjalizuj się w danej marce też niezła myśl :)

To może okazać się bardzo dobry biznes pod warunkiem, że dobrze się do tego przygotujesz. Wszelkiego rodzaju sprzęt to już podstawa. Ale pomyśl o opowiednim oprogramowaniu do swojego warsztatu i dobrej reklamie by klienci się o Tobie dowiedzieli. By mieć to wszystko mozesz zgłosić się do http://www.warsztat24.com/ . Tworzą oprogramowania specjalnie dla warsztatów samochodowych ale również strony www, a teraz każda firma nawet warsztat powinna miec stwoją stronę.

Moim zdaniem, aby prowadzić z zyskiem warsztat samochodowy, trzeba mieć świetny zespół - mechanik, blacharz, lakiernik. Wiem z doświadczenia, a trochę warsztatów zaliczyłem, że zostaje się tam, gdzie się dostaję solidną, porządnie wykonaną usługę. Dlatego ja od lat serwisuje w warsztacie przy aso Honda Matraszek, mimo że nie zawsze mam po drodze :)

A mnie się wydaje , ze jak juz zdecydujesz się na to być mieć własny warsztat samochodowy to musisz też zadbać o to by odpowiednio go wyposażyć. Wiem, ze na pewno pamiętałeś o sprzęcie, ale czy o meblach do warsztatu? Sama trchę się tym tematem interesowałam i wiem, że te meble będą bardzo fajnie pasowały w warsztacie.

Pomysł z takim warsztatem wydaje mi się bardzo dobry. Trzeba tylko pamiętać o odpowiednim wyposażeniu. Mnie jakiś czas temu zainteresował ten temat, dowiedziałam sie wtedy że do warsztatu są też takie specjalne meble. Warto się w nie zaopatrzyć jak chcesz otwierać warsztat.

jesli chodzi o ten zus to najlepiej sięgnąc o poradę w jakimś biurze rachunkowym

Porada przyda się nie tylko w kwestii ZUS. Przecież ktoś musi prowadzić papiery waszego warsztatu. Dojdą zagadnienia VAT i sprawa kas fisklanych Na Śląsku polecam Taxexpert.com.pl ksiegowosc Wroclaw rozliczają tam firmy o takim profilu. Będziecie mogli zająć się tylko obsługą klienta.

Jeśli chodzi o Warszawę, to niestety nigdy nie trafiłem do miejsca, do którego chciałbym wrócić. Za to już od lat jeżdżę do Marek i tam serwisuje swoje auto. Jest tam świetny warsztat, przy aso Honda Matraszek - mają super mechanika, blacharz i lakiernik równie dobrzy:)

Jeśli chodzi o Warszawę, to niestety nigdy nie trafiłem do miejsca, do którego chciałbym wrócić. Za to już od lat jeżdżę do Marek i tam serwisuje swoje auto. Jest tam świetny warsztat, przy aso Honda Matraszek - mają super mechanika, blacharz i lakiernik równie dobrzy:)

Słyszałam bardzo dobre opinie o tym warsztacie. Moja koleżanka z pracy tam jeździ i też dawała mi kontakt. Byłam zdziwiona, że naprawiają także inne marki, a nie tylko hondy :)

Jest też Euromaster. Serwis jest naprawdę ok. Punkty mają w całej Polsce. NA ich stronie jest mapka z zaznaczonymi serwisami. Szczerze to sporo zaoszczędziłem kasy na serwisowaniu auta u nich ba mają dużo promocji. Teraz np. oferują darmowy przegląd http://darmowyprzeglad.pl/.