dann

Reklama w internecie

Recommended Posts

Zgodzę się, że strona to bardzo ważne element na lini komunikacji klient-firma, ale warto też pamiętać o samym logo firmy, które jest równie istotne. Specjaliści tacy jak Ci babilonmedia.pl potrafią przemycić w logo firmy bardzo istotne informacje, które pomogą utrwalić firmę w pamięci klienta. A tak najprawdopodobniej będzie skutkowało, że klient w przyszłości zostawi u nas pieniążki ;)

A ja myślę, że logo jest istotne, ale nie aż tak i nie sprawdza się ono w każdym przypadku. Postawiłabym raczej na dobrze wypozycjonowaną, ciekawą stronę i jej skuteczną reklamę w sieci, np. za pomocą http://bizzit.pl/buzz-marketing,2248 na forach i portalach społecznościowych.

A ja myślę, że logo jest istotne, ale nie aż tak i nie sprawdza się ono w każdym przypadku. Postawiłabym raczej na dobrze wypozycjonowaną, ciekawą stronę i jej skuteczną reklamę w sieci, np. za pomocą [link usunięty] na forach i portalach społecznościowych.

Ok, strona jest jak najbardziej ważna i tego nie neguje, jednak zwróć uwagę, że ludzie obecnie mają coraz mniej czasu i kupują wszystko wzrokiem, to co przykuwa ich uwagę i podoba im się. Z kolei firma bez loga staje się bezpłciowa, nijaka. Te dwa elementy muszą ze sobą współgrać, tworząc spójną całość. Firmy zajmujące się brandingiem na co dzień, np. w/w Babilon Media, doskonalne o tym wiedzą, potrafiąc dopasować oba te elemnty do określonej grupy docelowej.

To nie jest tak, że uważam, że logo jest bezsensowne. Myślę, że niektórych przypadkach jest wręcz bardzo istotne. Zaznaczyłam tylko, że nie w każdych. Są firmy, którym logo nic nie da, ale są i takie, które zbudują na nim całą swoją kampanię reklamową.

Dlatego że każda firma potrzebuje indywidualnego podejścia do reklamy w Internecie wazne są http://www.webmetrics.pl/analityka-internetowa/wdrozenia-analityki-internetowej wtedy bedzie można wszystko zaplanować i realizować rekamę zgodnie z potrzebami i ukierunkowaną na właściwe, nie chybione działania

A moim zdaniem, jeśli już decydujemy na swoje pierwsze kroki w biznesie, to warto jest od początku budować właściwą identyfikację wizualną. Moim zdaniem takie działania tylko świadczą od początku, że wierzymy w powodzenie naszego biznesu. Zatrudniając firmę typu Babilon Media, wierzymy, że ich praca zostanie później wykorzystana przy produkcji materiałów promocyjnych i reklamowych. Co za tym idzie dajemy sygnał, że inwestujemy firmę i planujemy dalszą ekspansję działalnosći i tym sposobem stajemy się liderami w swojej branży.

W Internecie reklamować możemy się na wiele sposobów:

1. SEO - pozycjonowanie

2. marketing szeptany - Buzz marketing

3. banery na stronie

4. reklama kontekstowa - Adwords

5. reklama na portalach społecznościowych, tzw.- np: wymieniona juz wcześniej reklama na facebooku

6. mailing - wiadomości na skrzynki e-mail

7. reklama na portalach ogłoszeniowych

8. Artykuły sponsorowane na portalach i blogach tematycznych

Także możliwości reklamowych jakie oferuje Internet jest bardzo wiele. Koszty reklamy internetowej też są bardzo różne. Wiadomo, że najtańszą reklamę mamy taką, którą sami sobie zrobimy.

To jest idealne podsumowanie tematu.

Większość wypowiadających się o reklamie w internecie pisała o wyskakujących okienkach. Owszem okienka jeszcze funkcjonują, ale szkoda o nich rozmawiać...

[link usunięty]

Obojętnie czy sprzedajesz buty czy prowadzisz drukarnię zapamiętaj. Pozycjonowanie stron www (tzw. SEO) - to dziś niezbędny element dzięki któremu promujemy serwis. Drugim istotnym elementem jest AdWords - googlowski system jest wszechobecne. Dobrze ustawiona kampania AdWords pozwala szybko zwiększyć ruch na stronie.

Chciałabym jeszcze dodać kilka zdań do wypowiedzi Eigen-bedrijf, mianowicie kampania AdWords to obecnie bardzo dobra forma reklamy w sieci i nie dość, że daje możliwość zwiększenia liczby wejśc na stronę to jest również niezwykle użytecznym narzędziem pod względem SEO. Dzięki statystykom jesteśmy w stanie sprawdzić jakie frazy wyszukują osoby zainteresowane tematem, a co za tym idzie doprecyzować działania SEO.

[link usunięty]

Część działań marketingowych w sieci można tworzyć samemu w zasadzie bezpłatnie. Faktem jest, iż niektóre płatne elementy takie jak reklama na FB, AdWords itp. dają swoje efekty, jednak w sieci istnieje wiele narzędzi umożliwiających bezpłatne działania marketingowe. Oddzielne stanowisko marketingowca zajmującego się tego typu działaniami w sieci, jest niezbędne w każdym przedsiębiorstwie. Warto także pomyśleć nad współpracą z agencją interaktywną.

Na wyskakujące okienka, które nas denerwują najlepszy jest Adblock ;)

Niestety na chwilę obecną nie mamy co liczyć, że tego typu reklamy znikną całkowicie, gdyż ciągle cieszą się dużą popularnościa, szczególnie wśród dużych, międzynarodowych marek.

W tym temacie wymieniono już wiele sposobów na reklamę w Internecie i na pewno część z tych działań warto przekazać specjalistom. Jako działanie wspomagające proponuję jednak zlecenie drobniejszych prac na inCLICKu - portalu, który pośredniczy między firmami oraz studentami i uczniami. Proponuje on łatwy i bezpieczny sposób na zlecanie pewnych zadań przy niskich kosztach (również administracyjnych). Zadania to np. pisanie artykułów, komentarzy, rekomendowanie strony/usługi zleceniobiorcy, tworzenie baz danych i wiele innych. Mogą one skutecznie wspomóc działania reklamowe w Internecie.

Ja posiadam biznes, który jest mocno lokalny. Mimo, że to sklep internetowy, to w dużym mieście, więc klienci muszą kojarzyć lokalizację. Po tym jak klient wie, że sklep, który widzi na allegro, jest w jego mieście, to jest skłonny kupić właśnie w nim, żeby wygodnie odebrać kupiony produkt. Dlatego ja bym Wam polecił [link usunięty] jeśli macie podobny charakter biznesu.

Podstawą reklamy firmy w Internecie jest profesjonalna strona www. Jak już się tworzy stronę www to warto wybrać dobry hosting. Jeśli ktoś szuka taniej ale dobrej oferty to polecam zajrzeć na http://fc.pl/.

Obecna ich oferta dla działalności gospodarczych obejmuje:

- pakiet „domena + serwer” w cenie 149 zł brutto rocznie – na stałe,

- dodatkową zniżkę na pierwszy rok w wysokości 50 zł,

- bezpłatną pomoc w przeniesieniu Państwa strony i domeny do firmy FC.pl (lub po podaniu parametrów obecnego serwera, zrobi to pracownik FC.pl

Reklamy w sieci to dosyć indywidualna sprawa, musi być skrojona na miarę możliwości i oczekiwań. Inaczej należy promować fryzjera w Szczecinie a inaczej rozwijający się sklep internetowy o ogólnopolskim zasięgu. Warto reklamować się za pośrednictwem kilku kanałów równolegle, wtedy ma ona największy zasięg i przynosi najlepsze efekty. 9 na 10 internautów w PL przy wyszukiwaniu informacji korzysta z Google. Dlatego główny nacisk nalęży postawić na obecność w tej wyszukiwarce. Nie można zapominać o innych popularnych serwisach. Masz pytania? Tu nas znajdziesz: http://seoventure.pl/

Oczywiście wszystkie te zabiegi, które tutaj wymieniacie musza być dobrze przemyślane i dlatego moim zdaniem bez sensu jest inwestować w speców, którzy ślepo będą realizować wasze zamówienia, bez odpowiednich konsultacji i rozmów. Ja na szczęście korzystam z Babilon Media i wiem, że oni nigdy nie wpakują mnie na żadną minę, bo po prostu bardzo dobrze znają się na swojej pracy i mają wszystkie te cechy, jakich potrzebuje dobra agencja kreatywna

Reklamować można się także we własnym zakresie. Ot, chociażby poprzez dodanie strony do takiego katalogu firm http://katalogfirm-mapafirm.pl/ w któym można dodać trzy rodzaje wpisów: zwykły (darmowy), premium i premium plus. Korzyści jakie można odnieść z takiego działania to np wzrost pozycji w wyszukiwarce Google oraz większa rozpoznawalność firmy w sieci.

Dodanie do jednego katalogu nic nie da. Trzeba dodać stronę do wielu wartościowych katalogów, by móc uzyskać wyższą pozycję w google. Wybicie się w sieci wcale nie jest takie proste.

A zastanawialiście się może nad tym jak samemu pozycjonować swoją stronę w sieci? Nie jest to wbrew pozorom takie trudne, wystarczy zapoznać się z podstawowymi informacjami na ten temat. Tutaj są ciekawe kursy: http://strefakursow.pl/kursy/e-biznes/pozycjonowanie_i_optymalizacja_stron.html które powinny to ułatwić. Sam ostatnio zapoznałem się z jednym z takich kursów i dużo mi to dało.

Darmowych webinariów jest coraz więcej i też sam z tego korzystam, przy niektórych systemach pozycjonowania takie funkcjonują i można się podszkolić. Wiele systemów ma też zresztą specjalną ofertę dedykowaną pod sklepy www właśnie.

Dopisywanie firmy do różnych spisów typu panorama firm, katalogi też ma swoje znaczenie dla reklamy. Przykładem jest ten portal, który buduje taki zbiór.http://superbudowlani.pl/firma/ to zestawienie najciekawszych propozycji tzw. „wsparcia budownictwa"

Firma http://quanticmedia.pl/ zajmuje się marketingiem. W ofercie mają działania z zakresu RTB, AdWords, Mobile Marketingu czy Content Marketingu. Są bardzo dobrze działającą firmą i przynoszą swoim klientom zyski.

jak pozycjonujesz na mniej popularne słowa kluczowe to można się samemu wypozycjonować w TOP3 nawet w ciągu tygodnia. można tak naprawdę, zrobiłem tak kiedyś;p. ale jeżeli jakieś bardziej popularne frazy to trzeba skorzystać z różnych metod marketingowych żeby działania były szersze bo jeden kanał to stanowczo za mało

forma reklamy tak naprawdę zależy od kilku czynników, czyli np. rodzaju biznesu, zasięgu działalności, no i oczywiście naszych środków finansowych, osobiście wydaję mi się, że gdy nie dysponujemy milionami na kampanie w internecie to warto dodać wpis w katalogach i na portalach ogłoszeniowych, z tego co wiem to dobre efekty daje dodawanie ogłoszeń w serwisach regionalnych np. [link usunięty] pozwala to dotrzeć do osób najbardziej zainteresowanych naszymi usługami

Słyszeliście o reklamie ze zdjęć z lotu ptaka? Kolega wykorzystał takie zdjęcia w full HD w reklamie swojej firmy. Firma [link usunięty] zrobiła mu te zdjęcia z hexakoptera w rozdzielczości 16,2 Mpix. Są to Filmy Full HD 1080 AVCHD 16:9 lub 3:4. Przyniosło mu to korzyść. Ludzie widzieli jak wygląda firma z góry i bardzo chętnie przyjeżdżają. A zapomniałam powiedzieć, że to taki wielki plac zabaw.