forumiak

Czy dostanę pomocną pożyczkę?

Recommended Posts

Potrzebuję sumy około 20 tysięcy złotych. Do jakiego banku powinienem się udać, żeby dostać te pieniądze na sensownych warunkach? Kiedy wogóle mogę mieć pewność, że te warunki są sensowne? Na co zwracać uwagę?

Może na początek powiedz czy jesteś zatrudniony i na jaką umowę. Myślę, że to jest ważne dla banku. Poza tym jak wygląda Twoja sytuacja w BIK? Niektóre banki nie chcą udzielać pożyczek osobom, które były kiedykolwiek dłużnikami...

Pytanie zostało niestety naprawdę słabo skonstruowane, bo tak naprawdę nic nie wiemy. Tak jak powiedział mój przedmówca, potrzebujemy informacji o twoich dochodach, historii w BIK etc. Kiedy już udzielisz nam takie informacje, to wtedy postaramy się pomóc.

Dokładnie. Musisz przedstawić nam więcej szczegółów, w innym przypadku nie pomożemy Ci. Jeśli udzielisz nam szczegółowych infromacji, powiemy Ci gdzie możesz szukać takiej pożyczki i na jakich warunkach możesz ją otrzymać.

No cóż... Na osobę mamy 2 tysiące. Umowa na czas nieokreślony. Problem może być jeden - nie wiem czy ogóle powiniem iść do banku, bo mam negatywne wpisy w BIK. Kilka razy spóźniliśmy się z ratami. Wprawdzie tylko kilka dni, ale wpisy niestety pozostały ;/

Więc widzisz... możesz mieć problemy z otrzymaniem kredytu w banku. Natomiast pożyczka w parabanku powinna być pomocna. Parabanki nie sprawdzają historii w BIK, a więc nie jest to dla nich ważne.

Przykro mi to mówić Forumiak, ale kredytu w banku na pewno nie dostaniesz. Widzisz, banki zawsze sprawdzają BIK, żeby wiedzieć, czy jesteś wiarygodnym klientem. Zły BIK od razu skreśla cię jako potencjalnego klienta i bank na pewno nie będzie w stosunku do ciebie pomocny. Możesz oczywiście spróbować z pożyczką, ale tutaj wchodzi w grę wyższe oprocentowanie.

Forumiak (hmm post pod postem, ale trudno), poszperałem trochę w necie, żeby znaleźć jakieś informacje, które mogłyby ci pomóc i co się okazuje, ogólnie o kredycie nie masz nawet co marzyć. Żaden bank nie udzieli ci kredytu biorąc pod uwagę twoją historię w BIK, inaczej za to sprawa wygląda z pożyczkami. Większość firm pożyczkowych okaże ci pomoc, poprzez udzielenie ci zapomogi (niestety nie wiem dokładnie ile mógłbyś dostać, bo w grę wchodzą jeszcze inne czynniki). W każdym razie pożyczkę dostaniesz na pewno. Przy czym jej wartość też jest zależna od paru czynników, jak załatwisz sobie żyranta to będzie odpowiednio wyższa.

No dobra, ale skąd mam brać konkretną ofertę pożyczki? Bo jak wpisze w google, że jej szukam to widzę całą masę ofert - i teraz pytanie która jest wartościowa, która będzie pomocna? Ciężko znaleźć jakieś opinie. Na co mam zwracać uwagę? Bo pieniądze będą potrzebne. Dla pewności pójdę jeszcze do dwóch banków.

Forumiak to chyba oczywiste i szczerze myślałem, że się domyślisz dlatego tego nie poruszałem hehe. Generalnie tak, szukanie pożyczki, która byłaby dla ciebie pomocna, powinno opierać się na dwóch, bardzo prostych wyznacznikach. Mianowicie pożyczka którą wybierzesz powinna być:

a) uczciwa - sprawdź, czy firma oferująca pożyczkę wymaga przedpłaty, jeżeli tak - odpuść.

B) mieć niskie oprocentowanie - czyli takie, które będzie w miarę zbliżone do oprocentowania w banku (tak niskie nigdy nie bedzię).

Generalnie musisz opierać się na własnej wiedzy oraz na instynkcie samozachowawczym. Opinie w necie często są stronnicze i korzystanie z nich, może cię wpędzić w niezłe bagno.

Generalnie musisz opierać się na własnej wiedzy oraz na instynkcie samozachowawczym. Opinie w necie często są stronnicze i korzystanie z nich, może cię wpędzić w niezłe bagno.

Dokładnie !

Możesz zajrzeć do KredytBanku. Mają tam ofertę jak to oni piszą "skierowaną dla prawie każdego". Sprawdziłam i spełniasz jeden z ich warunków. Masz umowę na czas nieokreślony. Zajrzyj tam, może uda Ci się coś zdziałać i ten bank okaże się być pomocny.

Hmmm.... ale pisaliście przecież, że nie dostanę kredytu w banku, bo sprawdzają klientów w BIK. Weźcie obierzcie jakiś konkretny kierunek - to jak w końcu? Pokręcone to wszystko - w jaki sposób mam dostać te pieniądze? Pójdę do Kredyt banku i zapytam o ofertę. Może są jakieś sposoby na omienięcie sprawdzania klienta w biku.

Najlepiej, pójdź i dowiedz się wszystkiego. Na stronie nie piszą w sumie nic o sprawdzaniu w BIK. Chyba, że pod wyrażeniem "analiza zdolności finansowej" kryje się sprawdzanie historii w BIK. Z resztą... zobaczymy co Ci powiedzą.

Banki nie sprawdzają BIK tylko przy bardzo małych kwotach, a przy 20 tyś gwarantuję ci że każdy bank sprawdzi twoją zdolność kredytową.

Pewnie na upartego znajdziesz jakąś firmę która ci pożyczy, ale to na pewno nie będzie małe oprocentowanie.

Nikogo nie chce w długi wpędzać więc nić nie polecę. może poszukaj innych rozwiązań niż pożyczka.

Banki nie sprawdzają BIK tylko przy bardzo małych kwotach, a przy 20 tyś gwarantuję ci że każdy bank sprawdzi twoją zdolność kredytową.

Pewnie na upartego znajdziesz jakąś firmę która ci pożyczy, ale to na pewno nie będzie małe oprocentowanie.

Nikogo nie chce w długi wpędzać więc nić nie polecę. może poszukaj innych rozwiązań niż pożyczka.

Byłem dziś w Kredyt Banku - nie ma opcji, żebym dostał kredyt. Mało tego - nie ma szans abym dostał jakiekolwiek pieniądze z banku, nawet 500 zł. Ten cały BIK jest obowiązkowy dla całej kwoty. Nie wiem czy w końcu obowiązuje to wszystkie banki, czy tylko wybrane. Jutro idę jeszcze do Euro banku - może tam obsługa będzie bardziej pomocna. Niby opinie ten bank ma dobre, nie są to jacyś oszuści.

Byłem dziś w Kredyt Banku - nie ma opcji, żebym dostał kredyt. Mało tego - nie ma szans abym dostał jakiekolwiek pieniądze z banku, nawet 500 zł. Ten cały BIK jest obowiązkowy dla całej kwoty. Nie wiem czy w końcu obowiązuje to wszystkie banki, czy tylko wybrane. Jutro idę jeszcze do Euro banku - może tam obsługa będzie bardziej pomocna. Niby opinie ten bank ma dobre, nie są to jacyś oszuści.

Sprawdzanie BIK obowiązuje wszystkie banki.

O pożyczce bez bik w banku zapominamy na zawsze. Wklejam propozycję bez bik z "COD"

Witaj, w związku ze zbliżającymi się świętami postanowiłem przygotować dla Ciebie krótkie zestawienie okazji finansowych jakie są aktualnie dostępne na rynku dla każdego.

Nie ważne jaki jest Twój cel: potrzebujesz gotówki lub chcesz wyjść z długów, zapoznaj się z moimi propozycjami:

Propozycja 1. Błyskawiczna pożyczka ze spłatą do 36 miesięcy!

Jedyna taka pożyczka pozabankowa.

wyjątkowo niskie oprocentowanie – 9%

taniej niż w banku i bez formalności

możesz pożyczyć od 1 000zł do nawet 3 000zł

Wypełnij wniosek o pożyczkę »

Propozycja 2. Atrakcyjny kredyt gotówkowy do 150 000zł

Doradca wybierze propozycję indywidualnie do Twojej sytuacji.

długi okres kredytowania – do 120 miesięcy

szeroki wybór kwotowy – nawet 150 000zł

wstępna decyzja kredytowa zaraz po wysłaniu formularza!

Zgłoś się po kredyt gotówkowy bez formalności »

HIT! Do 50 000zł bez BIKu dla przedsiębiorców

Propozycja 3. Czyszczenie BIK oraz skuteczne oddłużanie

Szeroki pakiet dostępny w najniższej cenie na rynku.

tylko do końca roku możliwość zakupu usługi na raty!

czyszczenie rejestrów (w tym BIK i BR)

umarzanie odsetek karnych

zmniejszenie rat kredytów

pozbycie się komornika

Propozycja 4. Jedyny na rynku KREDYT ODDŁUŻENIOWY!

Unikatowa propozycja Centrum Ochrony Dłużnika!

możliwa całkowita spłata długów

kredytowanie do 100% wartości nieruchomości

wymagana jest analiza sytuacji kredytowej w BIK

U mnie link działa. To tzw. chwilówka online- pieniądze w 15 minut na koncie. Jakoś nie chce mi się wierzyć w takie pożyczki. Ciekawe jak duże oprocentowanie oferują...

Ok dobra dobra, ludzie zaczynacie pierdzielić takie bzdury, że się tego czytać nie da i wprowadzacie człowieka w błąd, przez co niepotrzebnie biega on do banku. Otóż Forumiak, pozwól że ci coś wyjaśnię. Twierdzenie "że bank nie sprawdza BIK-u przy małych kwotach" jest wierutną bzdurą. Wystarczy znać podstawy prawa kredytowego, żeby wiedzieć, że bank sprawdzi cię przy każdej kwocie. Zresztą twój BIK jest sprawdzany nawet jak weźmiesz coś na raty na 50 zł miesięcznie (tak to też kredyt) więc niech to będzie dla ciebie odpowiedzią. Provident, BZWBK, ING etc. każdy bank sprawdza BIK przy każdej kwocie kredytu. Oczywiście możesz się udać do banku po pożyczkę (niektóre jej udzielają), ale pożyczka to nie to samo co kredyt i rządzi się własnymi prawami. Jak już wspomniałem, jedyne co możesz dostać i co może ci pomóc to pożyczka i nic więcej. Udaj się do parabanków jak pomocna pożyczka etc. na nic więcej nie możesz liczyć.

Byłem w EuroBanku i już ostatecznie wiem, że żaden bank pieniędzy na pewno mi nie da.

Pozostaje wizyta w parabanku - nie mam wyboru, pieniędzy potrzebuję. Kolejne wycieczki do banków nie mają sensu.

Czy istnieja jakiekolwiek porównania ofert parabankowych? Coś na wzór porównań kredytów? Google nic nie znajduje, a coś takiego by mnie interesowało.

Nie wiem czy o to Ci chodzi, ale znalazłam takie coś: http://polskiepozyczki.pl/pozyczki-gotowkowe-porownanie-ofert.html Może akurat Ci się przyda ;]