doda26

Fundusze inwestycyjne

Recommended Posts

Z definicji jest to osoba prawna, z której usług może korzystać każdy z nas w celu pomnażania naszego kapitału. A jak to wygląda w praktyce? Jak można zainwestować w taki fundusz jestem zupełnie laikiem w tym temacie i chciałabym sie troszke dowiedzieć gdyż przez ten ruch na giełdzie, który teraz mamy trzeba być w temacie.

Fundusze inwestycyjne są to usługi związane z lokowanie naszego kapitału osobistego w banku w celu pomnożenia pieniędzy jakie zainwestowaliśmy. Fundusze mają na celu przysporzenie nam korzyści finansowych z lokowania własnych funduszy. Jeśli pragniemy dużego zysku należy właśnie nasze pieniądze ulokować w takich funduszach, znajdują się one praktycznie w każdym banku.

Funduszem inwestycyjnym zarządza towarzystwo funduszy inwestycyjnych, które zatrudnia specjalistów, zajmujących się inwestowaniem pieniędzy, zgromadzonych przez członków funduszu. Każdy fundusz ma określoną strategię, dzięki czemu osoby powierzające mu swoje pieniądze mogą się zorientować, na jakie zyski mogą liczyć i jakich ryzyk powinni się obawiać. Strategia polega głównie na określeniu w jakie papiery wartościowe będzie on inwestował, np. w akcje, obligacje itp.

Jeżeli dysponuje się wolną gotówką warto zainwestować w fundusze. Dzięki umiejętnościom zarządzających, zyskujemy możliwość osiągania dodatkowych dochodów, nie robiąc właściwie nic. Pieniądze pracują na nas same. Fundusz inwestycyjny pozwala zarabiać, bez konieczności poświęcania temu zajęciu dużej ilości czasu.

Fundusz inwestycyjny to kolekcja obligacji i akcji. Konkretny fundusz nastawiony jest na określoną strategię. Zakres zainteresowań funduszu może być przeróżny: akcje dużych spółek, małych, obligacje skarbowe spółek, samorządów, fundusze mogą być mieszane (różne rodzaje papierów wartościowych), mogą inwestować w konkretną branżę, albo w konkretnym kraju, itd.

Podstawową zaletą funduszy jest to, że możesz inwestować nie poświęcając na to czasu i nie mając doświadczenia.

Drastyczne spadki cen akcji na światowych giełdach, będące pokłosiem kryzysu finansowego zapoczątkowanego w USA, dały się mocno we znaki także inwestorom w Polsce. Szczególnie doświadczyli ich posiadacze jednostek funduszy inwestycyjnych, zwłaszcza ci, którzy rozpoczynali inwestowanie w latach 2006-2007. Jednak z inwestycjami nie ma się co spieszyć. Dlatego – zwłaszcza dysponując większą kwotą – zakupy należy rozłożyć na raty. W obecnej sytuacji najlepiej byłoby rozłożyć je przynajmniej na pół roku. Takie postępowanie uśrednia i optymalizuje cenę zakupu przy mocno wahających się kursach.

zródło wp.pl

Fundusz inwestycyjny jest instytucją zbiorowego inwestowania, która lokuje powierzone mu przez konsumentów środki pieniężne w różne akcje dostępne na rynku finansowym. Zbierają pieniądze i kupują za nie akcje, obligacje i inne walory, korzystają jednak przy tym z przywilejów dostępnych inwestorom instytucjonalnym.

Fundusze inwestycyjne funkcjonują w naszym kraju już od kilkunastu lat. Przez ten czas powstało wiele towarzystw funduszy inwestycyjnych oraz rozszerzała się ich oferta. Przy tak dużym wyborze bardzo trudno jest podjąć racjonalną decyzję co do wyboru właściwego funduszu inwestycyjnego czy też towarzystwa. Jeżeli nie ma się doświadczenia można o pomoc poprosic doradce finansowego.

Fundusz inwestycyjny – forma zbiorowego lokowania środków pieniężnych wpłaconych przez przedsiębiorstwa, gminy, osoby prawne oraz osoby fizyczne. Nawet stosunkowo niewielkie wpłaty wielu uczestników tworzą znaczny kapitał, który umożliwia korzystne inwestycje mające na celu osiąganie zysków wyższych niż tradycyjna lokata bankowa. Majątek funduszu inwestycyjnego lokowany jest na zasadzie dywersyfikacji ryzyka - tj. inwestowania w tak szerokie spektrum lokat, aby nawet spadek wartości jednej z lokat w niewielkim stopniu wpłynął na wartość całego portfela. Funduszem zarządza towarzystwo funduszy inwestycyjnych (TFI) zatrudniające w tym celu doświadczonych doradców inwestycyjnych. Ich zadaniem jest zyskowne i bezpieczne inwestowanie środków funduszu zgodnie z zasadą ograniczenia ryzyka inwestycyjnego. Przed każdą decyzją o zakupie określonych papierów wartościowych dokonywana jest szczegółowa analiza opłacalności i bezpieczeństwa inwestycji.

Wiecej informacji na www.fundusze.com

Raz włożyłem kasę z fundusze - po 3 latach wyjąłem 1/3 mniej ;-)

A robiłem wszystko dobrze - co ciekawe, teraz wyjął bym jeszcze mniej ;-)

A ostatnia inwestycja? Magazyn pod wynajem od Jartomu przyniósł 20% w rok!

forumiak Bo tak to działa, na rynku jedni muszą stracić, by inni mogli zarobić. W funduszach można zarobić również ciekawe pieniądze ograniczając ryzyko, ale trzeba być po pierwsze na bieżąco, a po drugie stosować się do odpowiednich strategii inwestowania. Mój dawny wykładowca i opiekun pracy lubił tak inwestować i chętnie o tym rozmawiał ze mną.

Nie wiem czy na tych funduszach to można takie kokosy zbić, szczególnie gdy znaczna częśc inwestowana jest w bezpieczne obligacje. Wydaje mi się, ze już lepszym rozwiązaniem są obligacje korporacyjne. W tym artykule przedstawione są korzyści z inwestowania w obligacje korporacyjne. Dużym plusem jest przede wszystkim to, że kupujący takie obligacje nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów jak prowizja czy koszty zakupu.

Moim zdaniem lepsze od funduszy inwestycyjnych są lokaty, można na nich sporo zarobić a pieniądze są bezpieczne. Ja nigdy nie lubiłam ryzykować dlatego stawiam na pewne rozwiązania i zazwyczaj dobrze na tym wychodzę. Niedawno dowiedziałam się, że do 31 lipca w skoku wołomin można założyć lokatę na piątkę ze stałym oprocentowaniem 5,5%. Lokata jest miesięczna a wpłata minimalna to 10K. Wydaje mi się, że warto w takie lokaty krótkoterminowe inwestować bo nawet przy wpłacie minimalnej kwoty można coś zarobić.

Jak dla mnie na chwilę obecną najlepszym sposobem na zainwestowanie pieniędzy jest złoto. Ludzie inwestują w nie od dawien dawna i jakoś nie zauważyłam by ktoś na tym stracił. Trzeba po prostu wiedzieć kiedy można sprzedać a kiedy lepiej poczekać na lepsze czasy. Lokaty i fundusze to według mnie inwestycję na chwilę a w złoto inwestuje się na lata. Często całe pokolenia w nie inwestują zapewniając w ten sposób rodzinie płynność finansową. Pamiętam, że gdy byłam mała mój dziadek trzymał w sejfie kilka sztabek i jakąś złotą biżuterię. Niestety po jego śmierci moja mama wszystko sprzedała. Od jakiegoś czasu myślę o zakupie dwóch lub trzech sztabek na początek. Znalazłam dość ciekawą ofertę tutaj i chyba z niej skorzystam. Z tego co zrozumiałam można to złoto przetrzymywać w skrytkach bankowych a z czasem sprzedać je po dobrej cenie. Mi byłoby to na rękę bo nigdy nie byłam za tym by trzymać oszczędności i wartościowe rzeczy w domu.

a lubisz ryzyko?? Liczysz na większy zysk?? To nie czekaj tylko inwestuj w agresywne fundusze inwestycyjne. Szczególnie te działajšce na rynkach Europy Wschodniej albo Ameryki Łacińskiej tam gdzie rynki sš wschodzšce.

----------------------------------------

moja strona www

taśmy tnące

a lubisz ryzyko?? Liczysz na większy zysk?? To nie czekaj tylko inwestuj w agresywne fundusze inwestycyjne. Szczególnie te działajšce na rynkach Europy Wschodniej albo Ameryki Łacińskiej tam gdzie rynki sš wschodzšce.

----------------------------------------

moja strona www

taśmy tnące

Uczestnikami Funduszów Inwestycyjnych mogą być zarówno osoby indywidualne jak i osoby prawne, jest to wspólna forma inwestowania pieniędzy wpłaconych przez uczestników funduszu. Więc zainwestować może tak naprawdę każdy, kto posiada oszczędności. Istnieje kilka typów funduszy, te podstawowe to: Fundusz Otwarty i Fundusz Zamknięty. Wybór odpowiedniego funduszu to sprawa indywidualna lub dobrego zarządzania. Na początek radzę zapoznać się różnymi ofertami, sprawdzić oprocentowanie, możesz również skorzystać z tego: https://www.bphtfi.pl/kalkulatory/kalkulator-stop-zwrotu/, lub podobnego kalkulatora stopy zwrotu. Warto rozeznać się w temacie, zanim zainwestujesz swoje oszczędności.

A może warto pomyśleć nad czymś innym? Mam na myśli oszczędzanie na emeryturę. Sama od dłuższego czasu o tym myślę (IKE), ale jeszcze nie podjęłam ostatecznej decyzji. Moje składki emerytalne gromadzone w ramach dwóch pierwszych filarów nie są zbyt wysokie. Kilka miesięcy temu dostałam listownie informację o prognozowanej emeryturze, dlatego chciałabym coś z tym zrobić. Na https://www.prywatnaemerytura.pl/ jest kalkulator, który wylicza ile dodatkowo możemy "zaoszczędzić" na emeryturę odkładając określone sumy pieniędzy. Myślę, że warto nad tym pomyśleć i nawet z ciekawości sprawdzić ile możemy zyskać odkładając nawet niewielkie kwoty, ale regularnie.

Od 2 lat zajmuje się inwestycją w fundusze inwestycyjne. Na samym początku bardzo się tego obawiałem, ale z czasem moje obawy zaczynały maleć. Obserwowałem notowania i jak moje przypuszczenia co do spadków i wzrostów zaczęły się sprawdzać, to zainwestowałem pierwsze pieniądze w https://www.nntfi.pl/fundusze-inwestycyjne/...ji/nn-obligacji i to był strzał w 10.

Moim zdaniem warto inwestować w różne fundusze, może na giełdzie. Takie inwestycje finansowe szybko się potrafią rozmnożyć, jeżeli coś na ten temat wiemy i interesujemy się tematyką. Jest to jednak ryzyko, ale gdzie go nie ma? Wszędzie jakieś ryzyko jest nawet grając w Totolotka.

ja gram po prostu a rynku forex. I według mnie to świetny sposób na zarabianie pieniędzy. Naprawdę nietrudno zacząć, wystarczy zapisać się na szkolenie/szkolenia - trading academy oferuje ich naprawdę dużo