doda26

Zostać konsultantką

zostać konsultantką...  

19 użytkowników zagłosowało

1. 1. Chc? zosta? konsultantem/k?

• tak ;)
      5
    • nie :(
      11
    • jeszcze nie wiem <_<
      3

Recommended Posts

Chciałabym zostać konsultanką kosmetyków. Myśle że to bardzo fajna i łatwa praca. Będąc kobietą interesuje się kosmetykami więc czemu nie połączyć tego z pracą. Tylko jaką firme polecacie mi? Znalazłam oriflame avon, FM, faberlic. Do której warto się zapisać?

Praca konsultantki jest bardzo przyjemną pracą. Kupując dla siebie kosmetyki przy okazji możesz polecać je znajomym lub rodzinie. Najłatwiej jest się zapisać poprzez polecenie od osoby, która już jest w tej branży. Popytaj znajomych na pewno znajom osoby, które tym sie zajmują.

U mnie dużo znajomych zajmuje się sprzedażą w Avonie. Jeśli nie znasz osoby, która mogłaby Cię wciągnąć jako konsultanke poszukaj czy w twoim mieście znajduje się biuro firmowe. Poprzez biuro również możesz się zapisać i nawet będzie lepiej bo będziesz podlegać pod osobe, która ma duże doświadczenie w tym.

Aby zostac konsultanką w danej firmie wystarczy wejść na strone Avonu lub oriflame i tam wypełnić formularz. Po wypełnieniu wszystkich danych i podaniu numeru telefonu konsultant się do Ciebie odezwie i umówi na spotkanie. Ja tak się zapisałam bo nie znałam osobiście konsultanki, a w moim mieście nie było biura regionalnego.

U mnie moja siostra jest konsultantką Oriflame. Warunki sa dosc fajne, nie ma zadnych 'wymagan' wlasciwie. Jedynie tyle, ze trzeba chodzic, rozdawac katalogi, namawiac do kupna. Dostaje sie od kazdego produktu 30% wartosci. Jesli chce się zrezygnować, po prostu nic się nie zamawia przez 6 miesięcy i wtedy automatycznie jesteś wypisana.

Według mnie bycie konsultatką to fajna sprawa. Dzięki temu zajęciu możesz poznac dużo nowych ludzi. Sprzedając kosmetyki nabywasz nowe umiejętności i doświadczenie co jest bardzo przydatne w przyszłości. Szukając pózniej innego zajęcia warto wspomnieć o tym że się było konsultantką.

Gość rgp

Tak się składa, że ostatnio dotarła do mnie konsultantka z Oriflame. Dziewczyna mojego dobrego kolegi, a więc stwierdziłem, że i tak od niej coś kupię - bardziej skupiłem się na analizie jej technik sprzedaży :). Jak się okazało po złożeniu przeze mnie zamówienia, praca konsultanta/konsultantki (ponoć faceci mają statystycznie lepsze wyniki) nie wiąże się ze specjalnymi wymaganiami. Wg polskiego prawa, zatrudnić można osobę powyżej 16 roku życia (aczkolwiek są wyjątki), natomiast zatrudnienie w tego typu działalności nie jest umową o pracę. Konsultant posiada swojego przełożonego grupy, a zarobki są uwarunkowane od sprzedaży - brak stałej pensji/podstawy - jedynie prowizja. Czyli tak naprawdę, "konsultanci" otrzymują zamówione towary taniej.

Plusy:

+ tańsze kosmetyki

+ motywujący system prowizyjny

+ sami ustalamy miejsce i sposób pracy

+ prezenty w postaci parasolek, plecaków...

Minusy:

- brak szkoleń sprzedażowych

- brak stałego wynagrodzenia

- brak umowy o pracę

Zostając konsultanką nie można traktowac tej pracy sposobem na życie. Jest to dobry tani sposób aby sobie dorabić jak również zaopatrywać sie w darmowe kosmetyki. Można również zapraszam znajomych do programów i wtedy ma się procent od ich sprzedaży.

Moja siostra będąc konsultantką ma korzyść w postaci dobrych kosmetyków za które nie musi płacić gdyż ma je za prowizje ze sprzedaży. Zamawia od czasu do czasu jak zbierze większą ilość zamówień wtedy bardziej się opłaca bo nie ma dodatkowych kosztów.

Według mnie praca fajna dla kobiet wkońcu interesują się kosmetykami i modą. Pracując w takiej branży zdobywają doświadczenie, uczą się pracowac z ludzmi co jest bardzo ważne. Taka konsultantka musi miec dobre podejście do ludzi, wyczuwac ich nastroje :P

Tylko zauważcie, ilu dookoła nas jest konsultantek :P Rynek trochę zapchany, dodatkowo np jakiejś lepszej wody toaletowej nie kupuje się co tydzień, ja bym trochę się bał angażować w taki zapchany rynek, dodatkowo tak jak Pan ЯAFAŁ GEЯENT mówił, brak umowy o pracę, brak stałego wynagrodzenia (czyli po miesiącu latania możesz zarobić 5x mniej niżeli byś puszki zbierała i sprzedawała na złomie :P), a szkoleń też żadnych, sama sobie dośw. zdobywasz, które może być nieskuteczne i na nic się nie przydać.

No ale z 2str jeśli się też jeszcze uczysz, to zawsze lepiej w tym roku szkolnym być parenaście-set zł na + niżeli nie, także spróbować zawsze można ;D

Chciałabym zostać konsultanką kosmetyków. Myśle że to bardzo fajna i łatwa praca. Będąc kobietą interesuje się kosmetykami więc czemu nie połączyć tego z pracą. Tylko jaką firme polecacie mi? Znalazłam oriflame avon, FM, faberlic. Do której warto się zapisać?

Najbardziej popularne są z u nas pewnością Avon i Oriflame. Avon uchodzi za tańszy i chyba nieco popularniejszy. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zapisać się do obu :)

Z tego, co się orientuję, możesz czerpać z tego skromne korzyści nawet zakładając, że sama będziesz w ten sposób zaopatrywać się w kosmetyki. Oczywiście zamówienia od rodziny i znajomych to już czysty zysk, choć - prawdę mówiąc - bardzo skromny. Zarobić (dorobić) można na tym przy większym już zaangażowaniu, pewnych inwestycjach i bardziej "sprzedażowym" podejściu...

Wydaje mi się, że z kosmetykami to naprawdę trudno gdzieś się już "wcisnąć". W Polsce zaczęła działac taka angielska firma "Beteware" - oni sprzedają takie pierduły domowe i nawet tu jakoś mają klientów;)))

Witam:-)

Współpracuje z firmą FM Group. Wcześniej byłam konsultantką Avon i oriflame.

Jeśli interesuje was praca jako konsultantka (dystrybutor) to polecam FM. :-)

FM znacznie różni się od innych firm, Jest to typowy MLM - marketing wielopoziomowy, dający duże możliwości zarobkowe i nie tylko z sprzedaży.

W FM w odróżnieniu od Avon jest stały procent ze sprzedaży. Z każdego produktu otrzymuje się 43% zysku, bez względu na wysokość zamówienia.

Produkty to: perfumy (bazy zapachowe w większości takie jak oryginalnych - mogę wysłać cennik perfum z lista porównawczą) żele, balsamy, kosmetyki dla mężczyzn, młodzieży, do stóp, oraz środki czystości do domu. Więc nawet jeśli ktoś jest konsultantką Avon czy Oriflame warto dołączyc do FM i mieć większe możliwości zarobkowe, dać większy wybór klientom.

Ceny np perfum to 30 ml - 33 zł (na takim każdym zarabiasz ponad 14 zł), 50 ml - 54 zł, męskie są jeszcze tańsze. Są trwałe, moje klientki są zadowolone.

Można od samego początku współpracy być liderem i wprowadzać nowe osoby, tworząc własne grupy. Chętnie pod powiem w jaki sposób je budować aby zysk był większy. Uzyskuje się dodatkowy procent z sprzedaży swoich grup do 21% nawet i dodatkowy procent z sprzedaży własnej. Możliwość umowy zlecenie. Oczywiście prezenty też są.

Zamówienia przez sklep internetowy FM dla dystrybutorów, telefon i fax. Dostawa w ciągu tylko 2 dni. Nie ma przymusu składania zamówień. Minimalna kwota to tylko okolo 40 zł.

Chętnie udzielę informacji gg 5233865 lub @

Do listy można jeszcze dodać

-Bonii,

-ATW

-Mentor Cosmetics

-Collagen Beauty

-Collway

-Mary Kay Cosmetics Poland

Nie mogę nic powiedzieć na temat tych firm czy ich produktów, wiem tylko, że zajmują się sprzedażą kosmetyków w systemie MLM czyli podobnie jak Oriflame czy FM.

W pełni też zgodzę się z Joala - Betterware to róznież ciekawa propozycja a i konkurencja dużo mniejsza niż w przypadku kosmetyków.

Można również pomyśleć o podjęciu współpracy z np: Oriflame i do tego z Betterware. Niedość, że system sprzedaży ten sam, oparty na katalogach to jeszcze grupa docelowa taka sama.

Zostając konsultanką nie można traktowac tej pracy sposobem na życie. Jest to dobry tani sposób aby sobie dorabić jak również zaopatrywać sie w darmowe kosmetyki. Można również zapraszam znajomych do programów i wtedy ma się procent od ich sprzedaży.

Witajcie drodzy forumowicze :)

Pragnę Was poinformować, że Oriflame to nie tylko bycie konsultantem/tką, ale również sposób na własny biznes ;)

W Polsce i na całym świecie są ludzie, którzy żyją z tego, że są konsultantami i to żyją całkiem dostatnio. W Oriflame można spotkać wiele ciekawych osób. W ostatnim roku mieliśmy kobietę ponad 70- letnią, która w Ori co 3 tygodnie zarabiała ok 2500zł i 16- latkę, która po roku również zaczęła zarabiać mniej więcej tyle samo. Dodam, że nie chodzi tu o rekordową sprzedaż kosmetyków. Ta kwota nie uzbierała im się ze sprzedaży bezpośredniej. No i każdy zaczyna w Oriflame tak samo: od zapisania się i zostania konsultantem/tką. Niezależnie od wykształcenia, miejsca zamieszkania, doświadczenia, jeżeli jesteście zainteresowani i chcecie wiedzieć więcej - zapraszam na moją stronę

www.jowita.mojeori.pl

tam można pobrać darmowe Vademecum 1, z którego dowiecie się jak to na prawdę jest być konsultantem/tką. Z kolejnych Vademecum 2 i 3 (po zapisaniu się do Oriflame) dowiecie się jak rozwinąć swój własny biznes, bez ryzyka i niezależnie od miejsca zamieszkania.

Dużo by o tym pisać - ale na prawdę warto. Zapraszam na stronkę - chętnie odpowiem na pytania i pomogę w stawianiu pierwszych kroków w Oriflame.

jowita.mojeori@gmail.com

Świetnie powiedziane, Jowita. Oriflame i nie tylko Ori ale i pozostałe firmy MLM są miejscem, w którym zarabia się najwięcej nie na własnej sprzedaży ale na budowaniu grupy przedstawicieli.

Od dawna uważam, że Oriflame to świetna okazja dla młodych osób - jeśli dobrze pamiętam mozna zacząć już w wieku 16 lat i jednocześnie już wtedy rówieśnicy są potencjalnymi klientami czy współpracownikami (trudno sobie wyobrazić np: szesnastolatkę organizującą prezentację np: suplementów diety). Czyli jeśli dobrze zacząć można wejść w dorosłość osiągając już niezłe dochody, podczas gdy rówieśnicy zaczną w ogóle pracować dopiero za kilka lat.

biznes naprawde niezły.... ja posiadam właśnie mase perfumów które w sklepie kosztują po 200-400zł a ja mam to za pół ceny - wszystko orginalne zapach sie utrzymuje b. długo i musze powiedzieć ze mam na tym troszkę kasy nawet jedna perfumeria u mnie bierze

Witam! Poszukuję osób, które chciałyby zostać konsultantkami (konsultantami ) w firmie Avon. Ja jestem konsultantka od kilku lat i jestem bardzo zadowolona z tego co robię. Poza tym, że mam kontakt z różnymi osobami, to także pieniążki. Zarobek uzależniony jest od naszej sprzedaży i wynosi od 15 do 40 %, czyli nawet do 1200 zł przy jednym zamówieniu. Oprócz tego mamy dużo prezentów w postaci kosmetyków, próbek, oraz materiałów potrzebnych w sprzedaży. Są różnego rodzaju konkursy w których można wygrać cenne nagrody, wycieczki lub kosmetyki. Także kosmetyki dla konsultantek są tańsze. Więc jeżeli jesteś osobą która chce zarobić lub dorobić sobie dodatkowe pieniążki to zapraszam do skorzystania.

ZBIERAM RÓWNIEŻ ZAMÓWIENIA NA KOSMETYKI .

Aktualny KATALOG 1: (zamówienia do 14 stycznia)

KATALOG 2: (zamówienia do 4 lutego)

KATALOG 3: (zamówienia do 25 lutego)

KATALOG 4: (zamówienia do18 marca)

Katalogi dostępne na: www.avon.com.pl lub do pobrania na www.chomikuj.pl/Mistra/Katalogi bądź po skontaktowaniu sie ze mną.

Osoby chętne proszę o kontakt;

Tel.: 792 833 466

gg: 9059146

www.paulinka.prosta.pl

Gość Tweety8205

Witajcie

Widzę, że temat w ciąż aktualny. Chciałbym obalić tu kilka teorii gdyż padały takie wypowiedzi że nie ma szkoleń, stałego wynagrodzenia czy umowy o pracę. Otóż w Oriflame szkolenia są i jest ich sporo. Co do wynagrodzenia jakoś nie znam przypadku, żeby ktoś zbankrutował. Umowa o pracę raczej nie jest potrzebna skoro ktoś otwiera własną firmę więc zatrudnia sam siebie.

Trzeba sobie jasno powiedzieć, że konsultant to nie jest ktoś kto biega z katalogami i zbiera zamówienia. W ten sposób zarobić się nie da. Jednak ta nazwa i jednoznaczne skojarzenie już na samym początku zniechęca ludzi. Ludzie wolą szukać pomysłu na biznes tam gdzie trzeba ulokować sporą gotówkę bez gwarancji, że będzie z tego zysk. Jeżeli ktoś by chciał przeanalizować plan marketingowy Oriflame to zapraszam na priv. To nic nie kosztuje a może jednak kogoś zainteresuje. Dla osób z Warszawy i okolic proponuję spotkanie bezpośrednio w firmie. Przyjść i zobaczyć jak to działa nikomu nie zaszkodzi.

Pozdrawiam

Witam!

Działając w firmach sprzedaży bezpośredniej można zarabiać na dwa sposoby - sprzedając produkty i budując strukturę. Sprzedaz jest OK! Ja lubię sprzedawać bo mam wtedy bezpośredni kontakt z klientkami. Ale podstawą jest plan marketingowy, dzięki któremu osiąga się kolejne poziomy i większe zarobki. Avon nie posiada typowego planu marketingowego i nie daje tak duzych możliwości, Oriflame ma.

Ja jednak działam w Betterware. Firma działa w Polsce od 2007 roku, jest więc jeszcze miejsce dla wielu konsultantek/ów. Może być uzupełnieniem do już prowadzonej działalności w innych firmach np Avon, Oriflame czy inyych. Nie jest konkurencją bo nie ma w ofercie kosmetyków ale produkty "dla domu".

Nie ma więlkich nakładów finansowych, rejestracja 9,90 płatna dopiero po pierwszym zamówieniu.

Zapraszam zainteresowanych

iza.betterware@gmail.com

Witam! Poszukuję osób, które chciałyby zostać konsultantkami (konsultantami ) w firmie Avon. Ja jestem konsultantka od kilku lat i jestem bardzo zadowolona z tego co robię. Poza tym, że mam kontakt z różnymi osobami, to także pieniążki. Zarobek uzależniony jest od naszej sprzedaży i wynosi od 15 do 40 %, czyli nawet do 1200 zł przy jednym zamówieniu. Oprócz tego mamy dużo prezentów w postaci kosmetyków, próbek, oraz materiałów potrzebnych w sprzedaży. Są różnego rodzaju konkursy w których można wygrać cenne nagrody, wycieczki lub kosmetyki. Także kosmetyki dla konsultantek są tańsze. Więc jeżeli jesteś osobą która chce zarobić lub dorobić sobie dodatkowe pieniążki to zapraszam do skorzystania.

ZBIERAM RÓWNIEŻ ZAMÓWIENIA NA KOSMETYKI .

Aktualny KATALOG 1: (zamówienia do 14 stycznia)

KATALOG 2: (zamówienia do 4 lutego)

KATALOG 3: (zamówienia do 25 lutego)

KATALOG 4: (zamówienia do18 marca)

Katalogi dostępne na: www.avon.com.pl lub do pobrania na www.chomikuj.pl/Mistra/Katalogi bądź po skontaktowaniu sie ze mną.

Osoby chętne proszę o kontakt;

Tel.: 792 833 466

gg: 9059146

www.paulinka.prosta.pl

Witam, jestem konsultantką Oriflame od roku.

Jest to firma, która daje dużo możliwości minn.

Spore zarobki, atrakcyjne nagrody, możliwość udziału w różnych imprezach jak np. konferencja, szkolenia z profesjonalnymi kosmetyczkami za grosze, szkolenia biznesowe.

Oriflame to dla mnie coś więcej niż tylko sprzedaż kosmetyków. Jest to część mojego życia i w przyszłości nie chcę robić nic innego.

Ponieważ można również się z tego utrzymać. Jak?? To zaraz wam napiszę.

Osiągając kolejne poziomy procentowe:

Co to są poziomy procentowe??

Poziomy zdobywa się za puntky grupowe (w skrócie pp). Każdy konsultant zawsze dostaje cennik do katalogów, które kosztują tylko 0,60gr.

W cenniku jest tabela procentowa:

10000pp - i więcej 21% (tytuł dyrektora)

6600pp - 9999pp - 18% (tytuł starszego menagera)

4000pp - 6599pp - 15% (tytuł menagera)

2400pp - 3999pp - 12% (tytuł menagera)

1200pp - 2399pp - 9% (konsultant)

600pp - 1199pp - 6% (konsultant)

200pp - 599pp - 3% - (konsultant)

0pp - 199pp - 0% - (konsultant)

Ta tabelka może wam się wyadawać na początku czymś niezwykłym, ponieważ samemu dosyć ciężko by było zrobić np. 2400pp aby zostać menagerem. Można to osiągnąć w sposób, który przedstawiam poniżej.

Jak zdobywa się pp??

Punkty zdobyć można na dwa sposoby: 1 sprzedaż osobista kosmetyków, 2 budowanie grupy (struktury) W katalogu jest dużo różnych produktów i każdy ma określoną ilość pp. 1PP kosztuje ok. 2zł, więc takie podstawowe zamówienie stu punktowe jest za kwote ok. 200zł. Konsultanci sprzedają po cenie katalogowej natomiast za kosmetyki płacą po cenie hurtowej czyli bez 30% marży.

Po co budować grupę??

Grupę buduję się ze względu na zarobki. Jeżeli ktoś chce w ten sposób zarabiać na życie a na prawde można to osiągnąć. Za tytuł menagera przypomnę 2400pp z sprzedaży grupowej otrzymuje się wynagrodzenie co 3 tygodnie w wysokości ok. 500zł do tego przy odebraniu tytułu taki menager teraz otrzymuje 250zł!! + pieniądze z sprzedaży osobistej. A jeśli ktoś poprostu chce mieć kosmetyki taniej dla siebie lub troche sobie dorobić to oczywiście nie musi nikogo zapisywać to jest twój wybór.

Teraz wpisowe do klubu jest za jedyną złotówkę więc nic się nie traci a można wiele zyskać.

Nowy konsultant, który teraz wstąpi do klubu i rozpocznie "Program Witamy" za 1 etap otrzyma 20zł bonusu do wykorzystania w następnym katalogu za 2 etap otrzymuje 30zł a za 3 etap może mieć śliczny zielony kuferek za jedyne 19,90zł.

Do tego rozpoczeła się złota kampania dla sponsorów, czyli konsultant który wpisze się do klubu i zaprosi 2 nowe osoby które zrealizują 1 etap "programu witamy" otrzyma za 1zł elegancki notes, portfel i długopis. Drugi krok w "złotej kampani" to jeśli 2 nowe osoby zrealizują cały program witamy otrzyma elegancką torebkę za 1zł do kompletu z powyższym zestawem a za 8 nowych konsultantów, którzy zrealizują cały program witamy otrzymasz biżuterię z W.KRUK. kolczyki, wisiorek i naszyjnik również za złotówkę.

Myślę, że ta oferta jest bardzo atrakcyjna. Po zakończeniu tej oferty za pewne będą kolejne nie zwykłe promocje.

Kto może pracować w Oriflame??

W Oriflame może pracować każdy. Osoby, które nie mają ukończone 16 lat mogą wpisać się na rodziców, opiekunów.

Zaintersowanych proszę o kontakt: aneta1122@o2.pl lub gg: 7780307

post-1343-1265748826_thumb.jpg