AnoMaciek

Wypożyczalnia zabawek?

Recommended Posts

Osobiście uważam, że biznes, na jaki chce się zdecydować kolega to szajs:

mianowicie wymyślił sobie, że w jego mieście (duże) chwyci wypożyczalnia zabawek. Że niby on nakupi tanio porządnych zabawek np zabawki drewniane w szkolnisie - http://szkolnis.pl/zabawki_drewniane czy z alegro) i potem je będzie taniej wypożyczał...

wg mnie to bez szans- dzieciaki szybko zniszczą takie zabawki a przecież za poniszczone nikt kolejny nie zapłaci.

No chyba że ja sie mylę?

Co wy o tym sądzicie?

noo pomysł conajmnjiej dziwny. już nawet nie jest to kwestia odsprzedazy poniszcoznych zabawek ale sam pomysł, żeby jechać na maisto po to by wypożyczyć klocki czy lalkę jest mocno wątpliwy ;)

moim zdaniem też jest to średnio trafiony pomysł, ja rozumiem w sumie, że nie każdego rodzica stać na drogie zabawki, ale są przecież już dostępne http://sprzedajemy.pl/dla-dziecka/zabawki a poza tym są przecież zawsze ciocie czy tez dużo wujków w rodzinie, którzy wiedzą jakie jest ich zadanie ;)

Ja też nie sądzę, żeby taka wypożyczalnia wypaliła. Już chyba predzej jakieś takie konkretne "zabawki" typu zjeżdżalnie, wielkie dmuchane zamki, karuzele, maszyny do gier czy trampoliny do wypożyczania na przeróżne imprezy, festyny itp.

Juz kilka osób póbowało i nosiło sie własnie z zamiarem otwarcia wypożyczalni zabawek,jednak chyba plany spełzły na niczym. To nie ejst prosta sprawa i u nas w kraju cały czas średnio opłacalna. Odradzam.

Nie wiem czy jakiś rodzić wypożyczyłby dla dziecka używanych zabawek, jak już to może zdecydowałby się na rowerek, chodzić, narty, coś z czego dziecko szybko wyrośnie, a będzie się nadawało do użytku

Wypożyczalnia zabawek to słaby pomysł na biznes. Już lepiej bawialnia, miejsce gdzie dzieci, szczególnie zimą i jesienią mogą spędzać czas na zabawie. Inny pomysł to po prostu przedszkole.

Ciekawy [link usunięty] , ale tu grupą docelową są raczej dorośli ewentualnie nastolatki ;).

Pomysł nietrafiony. Rodzice nie będą chcieli narażać dziecka na zarazki pozostawione przez inne dzieci. Z resztą, dziecko woli mieć zabawki na stałe w domu, a nie wypożyczone na kilka godzin...

Ciężko coś powiedzieć na ten temat. Na pierwszy rzut oka wydaje się to pomysł chybiony. Jednak z drugiej strony byłaby to pewna innowacja.

Należaoby to dobrze przanalizować

W sumie mam bardzo abiwalenty stostunek do tego pomysłu. Na pewno musiałbyś uważać przy wysyłce, żeby nie uszkodzić sprzętu. Ja zawsze korzystam z tej [link usunięty]

Największym minusem są odbiorcy :) czyli dzieci, które nie zdają sobie do końca sprawy z tego, że takich rzeczy nie można niszczyć, więc te zabawki raczej szybko się popsują. Zresztą ciekawi mnie czas na jaki można wypożyczyć taką zabawkę. Gdyby miał artykuły na jakieś przyjęcia dla dzieci to tutaj widzę większe szanse, np. jakieś tunele, domki itp.

Dokładnie, warto przeanalizować asortyment produktowy. Jeśli zamierzamy zaoferować zabawki na duże imprezy typu urodziny, imprezy plenerowe lub publiczne, to tego typu formy już można na rynku zaobserwować. Duże wyposażenie takie jak trampoliny, ślizgawki samochody do jazdy, tego już trochę na rynku jest. Można także zaobserwować trendy zagraniczne. Dla przykładu dla zabaw urodzinowych coraz częściej rodzice zamawiają zewnętrzne firmy będące organizatorami sprzętu a zarazem animatorami takich zabaw. W takim wypadku może warto uderzyć właśnie w taką grupę klientów.

Pomysł całkiem niezły, chociaż w internecie można kupić zabawki w dobrej cenie, np. na urwis.pl. Ostatnio znaleźliśmy tam naprawdę fajną straż pożarną: dickie-straz-pozarna-35-cm_0.jpg