Everesteam

Kosmetyki? jak je pokazać

Recommended Posts

Blog prowadzony przez Niezależną Konsultantkę Oriflame [link usunięty] opiera się na jej doświadczeniach w firmie Oriflame chcę zachęcach kobiety do współpracy z nią w ramach jej zespołu.

Czy jest możliwe wprowadzenie czegoś nowego i świeżego w sprzedaży kosmetyków jednej konkretnej marki?

Można np. podjąć współpracę z jakąś wizażystką i wrzucać na youtube filmiki promujące robienie makijażu (ślubnego, studniówkowego, do sesji) przy użyciu danych kosmetyków :P Taki mi luźny pomysł do głowy przyszedł ;-)

Jak jest produkt dobry to ociera się o wiele blogów / for gdzie kobiety sobie polecają. To chyba najbardziej skuteczna forma.

Jakość przede wszystkim.

Można np. podjąć współpracę z jakąś wizażystką i wrzucać na youtube filmiki promujące robienie makijażu (ślubnego, studniówkowego, do sesji) przy użyciu danych kosmetyków :P Taki mi luźny pomysł do głowy przyszedł ;-)

To jest bardzo dobry pomysł! Ze względu na to, że przed zakupem nie jest się w stanie ocenić jak dany produkt wygląda w rzeczywistości, a tak można by zobaczyć je chociaz na filmiku.

Firma wyrobiła sobie już pewną pozycję na rynku i właśnie dlatego jeszcse istnieje,często bazuje też na starszych pozytywnych opiniach. Teraz pozycja jest nie do ruszenia,chociaz jak wiadomo konkurencja także nie śpi.

Ja tam nie wiem, po co ktoś takie rzeczy ciągle wprowadza, jest to dla mnie dość dziwne i kiepskiej jakości do zrealizowania...

----------------------

Zapraszam - http://www.kredyt-forum.pl/f/kredyt-hipoteczny.2/ :)

zgodzę się - firma bazuje na pewnego już rodzaju tradycji i zaufaniu jakie też marka wypracowała sobie na bazie kontry do Avonu. nie wnikam w jakość kosmetyków, sama mam zupełnie inne preferencje ale abstrahując od marki - jeżeli nie wspólpraca z wizazystka, to sama mozesz nia zostac, krecac wlasne filmiki i wrzucajać je w formie tutoriali i recenzji zarówno na bloga jak i kanał youtube :)

Blog to bardzo dobry pomysł dla budowania swojego zespołu i swojej pozycji eksperckiej w tej dziedzinie. Jednak myślę, że ten konkretny blog za bardzo skupia się na samej autorce aniżeli na kosmetykach (na jednej stronie jest wiele zdjęć pani Joanny) . Obecnie najlepszym sposobem promocji kosmetyków jest, tak jak już wyżej zostało powiedzianie, pokazywanie ich w użyciu :) czyli jak najbardziej filmiki i wszelkiego rodzaju recenzje są wskazane. Ludzie szukają opinii zanim coś kupią więc taki blog powinien im tych opinii dostarczać.

To bardzo szeroki temat i niezbędne będzie doświadczenie,inaczej można po prostu popłynąc na szeroką wodę i nic ztego nie przyjdzie. Trzeba doskonale orientowac się na rynku i znać aktualne potrzeby,wymagania klientów.

Faktycznie, blog jest jednym ze sposobów marketingowych zwiększenia sprzedaży tego typu kosmetyków. Ale ciężko będzie z pewności zwiększyć taką sprzedaż dramatycznie. To jest zdaje się ciągle MLM, ale lepsze takie działania jak żadne. Powinny przynieść skutek, a jeśli nie trzeba szukać innych sposobów. Filmiki youtube proponowane powyżej to także jakaś innowacja i na pewno ciekawe przedstawienie zalet użytkowych tych kosmetyków, więc także warto spróbować.

Myślę, że na blogu można świetnie wypromować kosmetyki. Trzeba umieszczać dużo zdjęć, krótkie artykuły, porady ekspertów i interes będzie się kręcił.

Przede wszystkim dobre zdjecia kosmetyków- nawet na samym blogu,ale bez tego ani rusz. Każdy kleint musi dokładnie widzieć co kupuje oraz ile to kosztuje,to kluczowa sprawa.

A co powiecie na bycie konsultantką Oriflame? Teraz oferują 300zł na start i 30% zniżki na kosmetyki a dodatkowo darmowe katalogi i konferencje. No i fajne jest to, że nie ma konkretnych godzin pracy. Czytałam o tym na http://praca-konsultantki.pl/

Co do bycia konsultantka/konsultantem w tego typu firmach niestety trzeba miec duzo samozaparcia. Nie narzucają Ci godzin pracy przez co samemu trzeba znależć na to czas a przez to ze nie ma podstawowej stawki zarobku trzeba myslec tez o innej pracy. choc jesli ktos to potrzebuje jako zrodlo tanszych kosmetykow dla siebie to jaknajbardziej polecam. Sam korzystalem kiedys z uslug firmy FM Group. Sam system jest dobry tylko nie kazdy potrafi na tym zarobic

[link usunięty]

Wydaje mi się,że w tym przypadku konsultanci perfum schodza na dalszy plan,ich praca jest ważna w kwestii promocji marki,natomiast autorowi chodzi o to w jaki sposób pokaząc kosmetyki w internecie,tutaj masz szeroki pole do popisu.

Jak chcesz skutecznie wypromować nową markę, to koniecznie zamieść tekst o jej kosmetykach na stronach serwisu pod adresem www.trustedcosmetics.pl. To jeden z najbardziej popularnych wśród internautów portal, który opisuje wszystkie nowinki i wydarzenie w dziedzinie zdrowia i urody. Pojawienie się na jego stronach na pewno przyniesie ci oczekiwaną popularność .