AnoMaciek

Jak reklamować restaurację?

Recommended Posts

Ukraina. Olej z owocow palmy, oliwkowy, kukurydziany 3,50 zl/litr + ziarna z przemialu, kasze, platki, maka, skrobia, krupy 0,70 zl/kg. Bardzo uniwersalny olej kuchenny uzyskiwany z zarodkow, kielkow kukurydzy w procesie ekstrakcje. Dar natury zamkniety w butelce PET 1L- pak. 15szt, 3,5L- pak. 6szt. Bogate zrodlo witaminy E, nienasyconych kwasow tluszczowych, fitosterole, omega-6. Tloczony bez konserwantow, naturalny obnizacz cholesterolu. Sluzy zdrowiu w przemysle spozywczym, kosmetycznym. Rowniez oferujemy kupazowane olej z owocow czerwonej palmy / slonecznikowy, oliwkowy / kukurydziany. Nasiona oczyszczone, grube kasze, ziarna obluskane. Zapraszamy do wspolpracy wszystkich zainteresowanych. Telefon: +380505806241 (polsk.), 
E-mail: mailto:nieruchomosci@ukr.net  Skype:IgorKijow 
Europart,ul.O.Teligi 21,lok.24 Kijow 04060 Ukraina

W przypadku restauracji strona www i fanpage na fb (fb może nawet bardziej) to podstawa. Teraz ludzie szukają głównie tam i polecają sobie nawzajem. Każdy pozytywny komentarz odnośnie restauracji wpłynie na większą liczbę gości. 

Na stronie można dodać coś takiego - [link usunięty]

Te wirtualne spacery po lokalu (oczywiście lokalu wypolerowanym na błysk) są ciekawym urozmaiceniem strony. Szczególnie, że nie jest to jeszcze zbyt popularne na naszym rynku. ;)

A ja uważam, ze świetną reklamą dla restauracji jest http://adwordsgroup.pl/ :) Takie sieciowe reklamy są fajne ponieważ możemy je kierować do klientów w danej lokalizacji jak i na całą Polskę. A jak wiadomo obecnie większość osób poszukuje takich miejsc w internecie. Co fajne reklamy są za darmo - płaci się dopiero wtedy jeśli potencjalny klient kliknie na nią i wejdzie na naszą stronę przez to.

Ja zaproponowałabym różnego rodzaju konkursy i loterie promocyjne czy audioteksowe, takie jak np. proponują tutaj: https://www.motivationdirect.pl/oferta/loterie-i-konkursy/loteria/ . Ja osobiście uwielbiam konkursy i jeśli stawką byłaby np. romantyczna kolacja w restauracji to chętnie wzięłabym w nim udział. 

W przypadku restauracji dobrze sprawdza się kampania na portalach społecznościowych (dobrze przeprowadzona może przynieść fenomenalne efekty). Warto zadbać również o estetycznie wykonaną stronę internetową i zacząć ją pozycjonować (w tym, może nam pomóc http://fabrykamarketingu.pl/ ).

Po pierwsze ulotki jak masz firmę na Śląsku albo okolicach w Mysłowicach to polecam tą firmę do rozlokowania  ulotek  [link usunięty]  , są serio rzetelni a reklama taka jest skuteczna. 

Takich form promocji jest naprawdę sporo. Jedną z nich jest między innymi influancer marketing, który chętnie wykorzystywany jest przez sklepy internetowe, ale w przypadku restauracji (umiejętnie wykorzystany) także może się sprawdzić. Można o nim przeczytać tutaj: http://adnext.pl/influencer_marketing/

Jako klient często sprawdzam opinie na forum, fb lub porostu gogle. 

Nie ukrywam, że wirtualny spacer jest również fajna forma reklamy. Jednak jakby nie było w lokalu i jakiego byście nie mieli cudownego bloga lub stronę najważniejsze jest jedzenie ! 

Nie dawno odkryłam fajna knajpkę 5 km od domu. A jak?  w sobotę przed centrum handlowym stali z darmową degustacją mi ulotkami, na której była napisane , że jak przyjdę z ulotka dostanę 10% rabatu lub 1 napój gratis.

Poszłam ! Okazała się , że pizza cztery sery to najlepsza pizza jaka jadłam , a zapiekane pierogi to mistrzostwo świata w kulinariach!  

Może taka promocja potrzebna jest również Wam?!

A może katering? dla firm, dla przedszkoli, szkół?? 

Ukraina. Produkujemy na zamowienie artykuly spozywcze. Rafinada cukier 1,5 zl/kg buraczany, trzcinowy, bialy krysztal. Pakowany papierowa torbe, worki. Naturalny, surowy, drobny w saszetkach, rafinowany i skrystalizowany, prasowany w kostki. Latwo rozpuszczajacy sie, wielkosc kostki odpowiada standartowej lyzecze. Paczkowany 250,500,850g. Produkujemy na zamowienie private label  pod marka wlasna klienta artykuly spozywcze, dodatki slodzace z etykieta od 5tys.szt opakowan roznej gramatury. Slodziki, fruktoza, puder z dodatkiem syropu oraz zywnosc kuchnia organiczna, ryz, krupy, platki, maka, makaron, chleb ryzowy, sol morska. Zapraszamy do wspolpracy wszystkich zainteresowanych. Telefon: +380505806241 (polsk.), E-mail: mailto:nieruchomosci@ukr.net  Skype:IgorKijow 
Europart,ul.O.Teligi 21,lok.24 Kijow 04060 Ukraina

Znam przypadek, w którym świetnie sprawdziły się ulotki z rabatem na pierwsze zamówienie. Kuchnia była dobra, więc większość gości wróciła po raz kolejny :) Paradoksalnie ulotki super sprawdzają się w wielu branżach, jeśli tylko mają fajny przekaz dla Klienta, rabat, sample, graitsowa usługa itp. No i jeśli są odpowiednio zaprojektowane. W tym zakresie mogę polecić drukarnię online Labcreation, zapewniają projekt i solidne wykonanie, tj wydruk. Wszystko się odbywa przez ich stronę, szybko i sprawnie, a co najważniejsze - zawsze terminowo :) 

Tu macie możliwość użycia najnowszych technologi reklamy, nie tylko restauracji ale wszelkich form biznesu - http://zarabianieodzaraz.pl.tl/Reklama-Bluetooth-.--Super-biznes-.-.htm

Zainwestuj w reklamę lokalną ale też nie zapominaj o internecie. Stwórz stronę www i zainwestuj w https://inbmarketing.pl/marketing-internetowy-oczami-ekspertow/. Efekty na pewno będą i to nie małe.

Pamiętaj też, że goście lubią polecać restauracje znajomym i rodzinie dlatego zadbaj o smaczne dania w przystępnych cenach.

Wiele barów i restauracji ma różnego rodzaju gadżety reklamowe jak chociażby tacki z nazwą restauracji. Produkcją takich gadżetów zajmuje się http://www.noex.com.pl Warto skorzystać z ich usług.

Ponieważ jest to mój pierwszy wpis na tej stronie, postarałem się, nie zaprzeczam, że bardzo. I przeczytałem uważnie (zresztą jak zawsze) temat od początku. Notebene, stosunkowo zamierzchłego.

Jak kilka osób zauważyło, podstawa to smaczne, bez względu na przymiotniki, czy inspiracje geograficzne lub modowe, jedzenie. W zależności od miejsca, popularności i menu, w pewnych miastach/kręgach/okolicznościach sprawdzają się i cieszą się nieustanną popularnością nawet fast foody na kółkach z obsługą a’la „panienka z okienka”.

W takim przypadku niebagatelną rolę odgrywa prawdziwy (nie generowany agencyjnie) marketing szeptany. Zarówno ten internetowy, powiązany z social mediami, jak i ten autentyczny, na ucho. Przebieg, ale i zalety tego typu, całkowicie niezamierzonej „promocji” doświadczyłem sam, informując znajomą, z którą spotykam się na wybiegu dla psów. W czasie tradycyjnych „rozmów przy wyprowadzaniu” padło hasło o jej zamiłowaniu do pizzy. W tej sytuacji, pytanie moje mogło być tylko jedno. Czy była w lokalu, który powstał z 1,5 roku temu, stosunkowo niedaleko i jest prowadzony przez autentycznego mieszkańca Italii… . A pizza jest: nie spotykana nigdzie w Krakowie i po prostu taka, jak na Półwyspie Apenińskim wszędzie tam, gdzie karmią tubylców, a nie turystów. Pani natychmiast z całą rodziną przetestowała „moje szeptanie” i… się zachwyciła. Pointa? Po kilku miesiącach, od innej osoby spotykanej na wybiegu, usłyszałem recenzję super pizzerii. Czyli to działa, nawet w lokalu, który ktoś zachwycony jedzeniem, zrecenzował na F, jako obskurny.

Oczywiście z punktu widzenia właściciela placówki zbiorowego żywienia obywateli liczy się czas, bo rychło mogą się skończyć pieniądze. Dlatego, polecam oczywiście profil firmowy na F, może zaplanowany, przez „fachowców” lub fachowców. Ale czy prowadzony zdalnie, czasami z innego miasta zawsze będzie w stanie zmierzyć się z lokalnym klimatem, tradycją, konkurencją i przede wszystkim oczekiwaniami „szefa kuchni”? A czasami wystarczy niuans, jakiś jeden, dosłownie jeden wyraz rzucony na przykład na lokalnym profilu miejscowości, dzielnicy, osiedla, gdzie mamy lokal, inteligentny komentarz, nawiązanie do historii lub „oferty” konkurencji, właśnie zrecenzowanej, „bo zupa była za słona”… i tłumy mogą przybywać, by się przekonać, sprawdzić, porównać.

Ale się rozpisałem. Jak mi się to miejsce nie znudzi i jeszcze coś napiszę, to raczej nigdy krótko. Co nie znaczy, że mam nadzieję, że nie do rzeczy.

Tak więc to jeszcze nie koniec.

Bo na koniec zostawiłem sobie ulotki (za którymi nie przepadam) i rozdawanie. Zresztą wszystkiego. Tu wspomniano też o drobnych gadżetach, stacjonarnych balonikach, a nawet wizytówkach. Owszem otrzymywanie czegoś (mam problem z tymi ulotkami), zwłaszcza za darmo jest miłe. Wszak możemy się łudzić, że ktoś nas docenił.

No tak. Mina tej Pani lub tego Pana, którzy nas obdarowali, raczej o tym nie świadczą.

Ale co by się stało, gdyby do nas, jako poszukiwaczy restauracji, w której zjemy najlepszą golonkę od Bugu po Kanał La Manche, zbliżyła się jedyna w swoim rodzaju, uśmiechnięta… Golonka. I zaprosiła na… golonkę. Albo wesoły kawałek Pizzy przekonywał, że tylko tuż za rogiem, doświadczymy niebiańskich rozkoszy podniebienia. A może roześmiana Kiełbasa, która uciekła rozgrzana z emocji prosto z rusztu, zatańczy nam kankana i będzie uwodzić, swymi rozmiarami. Lub na drodze stanie nam schludnie odziany (o odzieży personelu było) Mistrz patelni i chochelki, może nawet Herbu Zielona Pietruszka. I zaprosi na degustację. Odmówimy?

No nie wiem, wszak nie wypada.

Ale po tylu moich słowach warto zapamiętać tę gratisową radę.

Jeśli kogoś zainspirowałem i zainteresowałem tym, by do swych działań promocyjnych zaangażował maskotki stroje reklamowe, to musi sobie zdawać sprawę z jednej kluczowej sprawy. Niech przeszukując tak zwane zasoby Internetu omija szerokim łukiem frazy typu stroje reklamowe wypożyczalnia, czy też stroje reklamowe Allegro (lub inna platforma zakupowa). Bardzo dobrym hasłem będzie wyrażenie stroje reklamowe producent.

Ale tak naprawdę, szkoda tracić swój bezcenny czas na poszukiwania.

Wystarczy zaglądnąć [link usunięty]  ( [link usunięty] ), poszukać opisywanych przeze mnie maskotek, zachwycić się, pomarzyć i postanowić. Ja też chcę.

Wasz uniżony Koszałłek Opałłek

A może by tak jakieś fajne gadżety dla klientów :)? Ostatnio mi wpadły w oko takie pokrowce z logiem firmy na http://www.izisport.pl/ - bardzo fajne i praktyczne, wydaje mi się że klienci docenią takie coś 

Przede wszystkim musisz mieć ładne karty z menu. Tutaj możesz sobie zobaczyć różne propozycje:  [link usunięty]

Myślę, że powinnaś coś dla siebie spośród nich wybrać.

Osobiście uważam, że jak najbardziej warto skupić się na innych obszarach promocyjnych niż tylko sam Internet. Jeżeli chcemy dotrzeć do osób starszych, które zwyczajowo tylko okazjonalnie korzystają z komputera, to musimy zmienić tok myślenia. Wydaje mi się, że warto byłoby zwrócić uwagę na takie podmioty, jak [link usunięty] , które pomogą nam osiągnąć zamierzony cel. 

a może powalczcie dobrym contentem? mając restaurację możecie sobie podpiąć bloga i prowadzić go w jakiś angażujący sposób np z przepisami :) rzecz jasna nie tymi które u was figurują :) poczytaj np tu  [link usunięty]  o tym jak content marketing może zwiększyć widoczność w google a co za tym idzie konwersję. Teraz ogólnie content is the king, a bardzo dobry content sam może zacząć generować linki więc dlaczego by nie spróbować? :) 

Raz widziałem jak ktoś robił  [link usunięty]  i aktem reklamy były serwetki z reklamą jakieś firmy, nie pamiętam dokładnie ale to była chyba firma która produkowała sztućce.

Najlepszym rozwiązaniem będą ulotki. W ten sposób można dotrzeć tanim kosztem do wielu osób. Oczywiście taka ulotka powinna być przede wszystkim czytelna. Musi też się wyróżniać. Myślę, że tutaj http://drukwfirmie.pl/5456-ulotka-jak-ja-zaprojektowac-by-byla-przydatna znajdziecie wiele przydatnych informacji na ten temat.

Myśleliście może o reklamowaniu swojej działalności, swojego lokalu za pomocą [link usunięty] świetlnych? Zastanawiam się, czy taki sposób reklamy przyciągnąłby uwagę klientów, a jednocześnie wpływał by na prestiż firmy. 

W restauracji liczy się jakość, a wtedy opinia klientów się szybko sama roznosi :) tylko trzeba postawić na dobry sprzęt, składniki i dobrych pracowników. Ja teraz wymieniałem w firmie parę urządzeń na porządniejsze, ale szczególnie zadowolony jestem ze zmywarek od Winterhalter bo na prawdę porządne są i wydajne

Dobrą reklamą samą w sobie jest zadbanie o odpowiednie szyldy promujące restaurację, ale również sesje zdjęciowe potraw, wnętrza restauracji, czy wydruki z ofertą.  Od kiedy  [link usunięty]  zajęło się wszystkim, o czym wspomniałem wyżej to zainteresowanie moją restauracją ogromnie wzrosło! Pojawia się coraz więcej nowych klientów, wypytujących o śliczne potrawy, jakie widzieli na wydrukach i zdjęciach. :)