Zaloguj się, aby obserwować  
Krzysiek-L

Jednoosobowa dzialnosci czy spolka z o.o.

Recommended Posts

Witam

Jestem na poczatku zakladania swojego biznesu, ale jak wiadomo nie jest to tanie a tym bardziej koszty miesieczne zus etc.

Na poczatku, glownie moja dzialalnosc bedzie opiera sie na sprzedazy filmow itp poprzez serwis internetowy, wszystko ma byc zitegrowane z DotPay.W przyszlosci jest planowany rozwoj o inne serwisy.Tyle aby zaobrazowac sytuacje.

Piesze pytanie to tak jak w temacie, jak lepiej dzialac jako spolka czy dzialnosc, ciezeko mi sie zastanowic ale podejrzewal ze w przyszlosci moge chciec pozyskac wspolnika itp i wtedy juz byloby latwiej bo spolka juz bylby, prosze o rade.

Drugie pytanie to w miom przypadku jest tak ze na zyski bede musial poczekac 2-3 miesiace i tu sie nasuwa jedna rzecz.Wydaje mi sie ze bardziej oplacale bedzie postawienie strony internetowej na serwer jako osoba fizyczna i takze caly system Dotpay rozwniez zarejestrowane konto jako osoba fizyczna.

Podobnie z innymi rzeczemi, jak material na strone zrobiony na umowe zlecenie itp a nie jako firma.

Dopiero po misiac zaczac wszystko rejestrowac itp

Czy nie popelnie jakiegos wielkiego bledu jesli dopiero pozniej bede to wszystko zmienial zeby bylo na spolke lub dzialalnosc ?

Sorry jesli troche pomieszalem ale staram sie jakos to wytlumaczyc

W przypadku kilkuosobowych działalności warto jest zastanowić się nad założeniem spółki z oo.

Wprawdzie wymaga to prowadzenia bardziej szczegółowej księgowości ale rozwiazanie to oferuje bardzo dużo zalet.

Założenie nie jest kłopotliwe, można to zrobić poprzez firmę:

http://kancelaria-effekti.pl/zakladanie_spolek.php - tutaj możesz się zapoznać z ich ofertą. Dzięki temu będziesz mógł założyć spółkę bardzo prosto oraz bezproblemowo.

Nie ryzykujesz również w tym przypadku własnym majątkiem jak przy zwykłej działalności.

Myślę, że najlepiej by było gdybyś zgłosił się do biura rachunkowego i po prostu opisał sytuację. Doradca wszystko Ci wyjaśni bardzo szczegółowo, zwracając uwagę na plusy i minusy obu rozwiązań. Dopiero wtedy będziesz mógł podjąć świadomą decyzję.

Jeśli zdecydujesz się na spółkę to radzę ci skontaktować się z dobrym prawnikiem. Od siebie mogę polecić kancelarię Orłowski i Mikuliszyn z Wrocławia (działają na terenie całego kraju). Znają się na prawie handlowym oraz zakładaniu i likwidowaniu spółek. Myślę, że przyda ci się ich pomoc.

Jeśli jednoosobowa działalność to chyba taniej będzie kupić jakiś program do księgowości. http://www.lefthand.pl/pl/ chyba mają całkiem intuicyjne oprogramowanie...

wszystko zależy od rodzaju działalności. Jeśli ktoś dopiero zaczyna przygodę z biznesem to moim zdaniem najlepiej skorzystać z biura, które pomoże w kwestii założenia działalności, ale też księgowej, kadrowej itp. Ja, gdy zaczynałam skorzystałam z biura http://www.wiol.com.pl/work/ i współpracujemy do dziś.

Jeśli nie przewidujesz jakiś w miarę sensownych zysków przez najbliższe pół roku, to nie pakuj się w żadne spółki! To jest jak najbardziej dobre rozwiązanie, ale nie dla takich mikro firm. Jeśli chcesz zaoszczędzić na opłatach przy działalności jednosobowej, to załóż dg na dziadka ( powyżej 65 roku ), albo coś w ten deseń ;) a spółki zostaw sobie na później.. zresztą księgowa i tak Cię odpowiednio pokieruje.

Na temat spółek z o.o. więcej możecie dowiedzieć się z tego artykułu - http://firma.wortale.net/firma-abc,ac85/spolka-z-oo-moze-sie-oplacac-przeczytaj-komu-i-na-jakich-warunkach,270 . Uważam, że warto zapoznać się z dostępnymi tutaj informacjami.