jaro65

Biznes dla dziewczyny?

Recommended Posts

Witam szukam pomysłu na biznes dla mojej dziewczyny.

Zastanawiałem się czy może nie wysłać ją na np. taki kurs makijażu i otworzyć 1-osobowa działalność.

Makijaż ślubny, do sesji zdjęciowych itp. to raczej jest zapotrzebowanie.

Co prawda wizażystka nie ma takich stawek jak fotograf weselny. Dobrze by było nawiązać jakieś kontakty z fotografami na terenie Krakowa.

Co wy na to? Ma to sens?

Zawsze to jakis pomysl, masz na otwarcie jakiegos salonu to zawsze warto probowac.

Jezeli to ma byc dzialalnosc bez lokalu to nie widze wogole sensu zakladanie dzialalnosci.

Ps; nie zauwazylem ze to znow podrzucanie jakis linkow, zrobcie jakis czyszczenie na forum bo jeszcze troche i one umrze

Pomysł całkiem fajny, może jeszcze jakiś kurs fryzjerstwa i bedzie bardzo dobrze. W salonach widać że zawsze są kolejki więc o klientów nie ma co się martwić;) znaleźć dobrego fryzjera to jak szukanie igły w stogu siana;)

Myślę, że jest to dobry pomysł. Kobiety zawsze potrzebowały i będą potrzebować makijażu. Dodatkowo jeśli dziewczyna zrobi kurs fryzjerstwa, to na pewno jej się uda taki biznes.

Pomysł bardzo mi się podoba i jako biznes dla dziewczyny ma rację bytu. Poddaje jeszcze propozycję przystrajania sal ślubnych,jako dekoratorka wnętrz,co o tym myślisz?

Mnie zastanawia jedna rzecz: dlaczego to Ty szukasz biznesu dla dziewczyny?? Ona sama powinna wiedzieć, co Jej się podoba, czym się interesuje i co mogłaby w życiu robić... Jeśli w ogóle nie ma zamiłowania do wizażu, nie interesuje się nowinkami ze świata kosmetyki, nie ma zmysłu plastycznego, to taki kurs niewiele Jej da, bo i tak nie stanie się super kosmetyczką.

Czasem warto dać komuś przysłowiowego "kopa".

Jeśli chodzi o sam pomysł na tego typu biznes z dojazdem do klienta, jest wg. mnie jak najbardziej sensowny. Usługi tego typu są dość popularne, zaś usługi z dojazdem do klienta cieszą się coraz większym zapotrzebowaniem i popularnością. Warto więc rozważyć rozpoczęcie tego typu działalności.

Myśląc jednak o takim rozwiązaniu warto na początek przeanalizować wszelkie za i przeciw tego pomysłu. Warto w tym celu stworzyć odpowiedni biznesplan oraz przeprowadzić analizę. Uzyskane dane i informacje pomogą z pewnością w podjęciu decyzji.

Zawsze trzeba przeanalizować każdy pomysł, każde za i przeciw, niezależnie od tego czego ten pomysł dotyczy. Sam pomysł wysłania dziewczyny na taki kurs jest dobry tak samo, jak nawiązanie współpracy z fotografem, natomiast należy liczyć się jednak ze sporą konkurencją.

Moim zdaniem salon kosmetyczny to bardzo dobry pomysł na otwarcie własnego biznesu,przynajmniej jeżeli chodzi o kobietę,tym bardziej jeśli ma ku temu odpowiednie umeijetnosci i lokal. Ta propozycja wydaje się bardzo rozsądna.

Hej! Chłopak mojej kojerzanki wymyslił sobie, że bedzie jej sprowadzał z zagranicy designerskie torebki, które ona będzie sprzedawać w Polsce przez internet. Nic z tego nie wyszło, ale pomysł jest ok. Za granicą, szczególnie w Chinach! jest mnustwo pieknych rzeczy, które tylko aż się proszą, żeby zostać sprowadzone i sprzedane. Pomyślce o tym :-)

Zastanawiamsię dlaczego Twoja dziewczyna nie wykazuje zainteresowania pomysłami na biznes. Jak Ty znajdziesz a ona nie będzie pałała entuzjazmem do takiego biznesu ( ciekawe swoją drogą czy teraz jest zainteresowana?) to później w trakcie prowadzenia biznesu też może nie być zainteresowana. Ona sama musi zacząć szukać najlepiej żeby to było powiązane z jej zainteresowaniami :)

A jak wyglądaja zarobki w takim salonieznajoma tez mysli żeby zacząć (tzn otworzyc coś swojego) nie pytam ile dokładnie bo wiadomo, ale jest wogóle na to wzięcie czy nie bardzo?

Może kwiaciarnia? Najlepiej taka tradycyjna i online. Czemu online? Bo dziś większość ludzi tam zamawia rzeczy. Początek reklamy online rozpocznij od strony www - fajnym rozwiązaniem jest domena z końcówką firma.pl - możesz o tym poczytać tutaj http://www.firma.pl/. Potem wybierz hosting, stwórz stronę lub zleć to jakieś agencji reklamowej. Możesz do strony dołączyć sklep internetowy. Później reklama - pozycjonowanie, media społecznościowe, blogi, katalogi, ogłoszenia. Do dzieła!!!

Nie ma czegoś takiego - biznes dobiera się pod własną wiedzę i umiejętności, a nie na zasadzie - taki interes to pasuje kobiecie, a taki facetowi. To bzdura. Jesteś w czymś konkretnym dobry, to spróbuj to sprzedać. Wiadomo, że we własnym biznesie zawsze zarabia sie zdecydowanie najlepsze pieniądze. A czy ci to wyjdzie? Musisz sprawdzić sama.

a co do kobiecych biznesów.. otwieram sklep internetowy z ubraniami i zastanawiam się czy nie dorzucić do tego usługi polegającej na stylizacjach. na zaasadzie ktoś wysyła mi swoje zdjęcie, pisze na jaką okazje chce sie ubrac, podaje wymiary a ja pomagam mu dobrac opowiednie ubrania.. co o tym sądzicie? bede sprzedawac ciuchy z hurtowni onlinehurt.pl . Czy stylizacje przy takich ubraniach będą ok? czy bedzie na to jakies wziecie? co sądzicie? moge do tego utworzyc bloga szafiarskiego, fanpage i jakos to rozkrecac :)

Stylizacje możesz robić chyba i bez przesyłania zdjęć, bo mam wrażenie, że ludzie mogą do tego podchodzić nieufnie. Możesz po prostu raz na jakiś czas zamieścić notkę w stylu: Stylizacja na... (wesele/urodziny/wielkanoc/...). Zawsze jakaś inspiracja :)

Nie wierzę w "kobiece" i "męskie" biznesy.

Znam firmy budowlane, gdzie szefuje kobieta, znam też salony fryzjerskie stworzone przez facetów. Liczy się pomysł i operatywnośc, popadanie w tkaie stereoypy nie wrózy dobrze.

Nie ma podziału na biznesy męskie i damskie. Każdy biznes wymaga poważnego podejścia i specjalizacji. Musicie być w tym fachowcami, a jednocześnie mieć pojęcie o tym, jak prowadzić interesy, aby realnie przynosiły one zyski. Warto powiedzieć przy okazji, że nie ma również biznesów, które są dostępne wyłącznie dla jednej płci - każdy może działać w każdym biznesie, bez wyjątków!