jaro65

Biznes dla dziewczyny?

Recommended Posts

dziwią mnie niektóre komentarze. Salon kosmetyczny to bardzo trudna sprawa. Owszem, zapotrzebowanie jest ogromne, ale wymagania i konkurencja również. Samo wyrobienie renomy wśród klientek trwa latami. Do tego dochodzi, że dziewczyna nie ma doświadczenia więc najprawdopodobniej nie będzie jej dobrze szło od razu. Powoli odchodzi się od małych, lokalnych salonów, które są źle wyposażone, zimne i brzydkie. Kobiety wolą zainwestować w SPA albo jakieś duże zabiegi w zestawie.

Można spróbować, ale to biznes, w którym przede wszystkim liczy się polecanie przez klientki. Jeśli Twoja dziewczyna będzie dobra, to na pewno nie będzie narzekać na brak zainteresowania. Ale może to trochę potrwać niestety.

Oczywiście to forum i nie znamy szerszego kontekstu, ale jednej rzeczy mi zabrakło - czego Twoja dziewczyna chce? Kurs makijażu i usługi kosmetyczne z dojazdem do domu to bardzo dobry pomysł, znam osobę, która w ten sposób zarabia, ale z pewnością nie każda dziewczyna, tylko dlatego, że jest dziewczyną, będzie dobrą kosmetyczką ;) Liczą się umiejętności manualne, zmysł estetyczny, których ciężko się nauczyć. Co do samego pomysłu, to uważam, że jest trafiony.

Dobrym pomysłem jest kawiarnia. Taki mało oryginalny pomysł, ale wystrój i dobry pomysł na nią może wyjść na dobre. Ja mam restauracje. Bardzo się obawiałam, a teraz dobrze prosperuje. Jakby ktoś się zdecydował to polecam wam kupować w http://www.gmpgastro.pl/ różne naczynia. Sztućce, talerze porcelanowe czy szkło. Mają dobrej jakości to wszystko.

Moim zdaniem naprawdę fajnym pomysłem na biznes dla dziewczyny może być coś związanego z branżą kosmetyczną. Być może gabinet kosmetyczny ? W końcu każda kobieta lubi oddawać się zabiegom pielęgnującym, które pozwolą jej na całkowity relaks, więc jeżeli na dodatek będziemy mieć konkurencyjne ceny, to chętnych z pewnością nie zabraknie :)

Aby prowadzić gabuinet kosmetyczny trzeba niestety coś umieć,najlepiej po prostu być kosmetyczką. Poza tym też księgarnia moim zdaniem wchodzi tutaj w grę,jako biznes dla dziewczyny czemu nie- ewentualnie kosmetyki.

Wszystko zależy od twoich umiejętności. Nie możesz zostać kosmetyczką ani fryzjerem, jeśli nie masz do tego smykałki lub jeśli nie sprawia ci to przyjemności. Najpierw przeanalizuj w czym jesteś dobra albo co lubisz robić i wtedy zastanów się nad jakimś biznesem.

Salon fryzjerski prowadzony przez kogoś kto jest dobry w tym co robi przynosi fajne zyski. Potrzebujecie tylko kilku istotnych kwestii. Zacznijmy od lokalizacji - tam gdzie jest dużo ludzi, ale blisko ich miejsca zamieszkania, czyli raczej nie galerie, ani centra miast - bardzo wysokie byłyby czynsze. Kolejna kwestia - wyposażenie, potrzebne środki na start. Najtaniej wyposażenie kupisz w wyspecjalizowanych hurtowniach, choćby - http://www.fryzomania.pl/category/meble-fr...skie?horizontal a środki możesz zdobyć np. z dotacji dla bezrobornych czy po prostu kredytu inwestycyjnego... Możliwości jest sporo.

Zgadzam się z innymi, że nie ma podziału na kobiecy i męski biznes. Dziewczyna musi wiedzieć co potrafi i co lubi robić i iść w tym kierunku.

Wymyślanie komuś biznesu? No rozumiem, Twoja dziewczyna itp. ale bez przesady. Do tego trzeba mieć głowę, charakter i własne zaangażowanie. Wymyśl biznes a potem co, wymyśl jak pracować?

Niektóre Panie zostają konsultantkami sprzedającymi kosmetyki. Dla niektórych Pań może być to ciekawe zajęcie.

Witam szukam pomysłu na biznes dla mojej dziewczyny.

Zastanawiałem się czy może nie wysłać ją na np. taki kurs makijażu i otworzyć 1-osobowa działalność.

Makijaż ślubny, do sesji zdjęciowych itp. to raczej jest zapotrzebowanie.

Co prawda wizażystka nie ma takich stawek jak fotograf weselny. Dobrze by było nawiązać jakieś kontakty z fotografami na terenie Krakowa.

Co wy na to? Ma to sens?

Bardzo dobry pomysł.

Najlepiej połączyc salon kosmetyczny i fryzjerski

Dla dziewczyny najciekawszy biznes to taki, który związany jest z szeroko rozumianą urodą - gabinet kosmetyczny, fryzjerski, sprzedaż kosmetyków, wizaż,

To dobry pomysł dziewczyny zawsze będą się malować i branża nie upadanie, ale jest dużo więcej rozwiązań dla dziewczyn, np. jak się zna na gotowaniu to niech założy bloga kulinarnego http://wysmienity.pl

Jeśli dziewczyna ma ku temu predyspozycje, to czemu nie? Będziecie musieli tylko postarać się o solidną reklamę, bo domyślam się, że konkurencja jest ogromna.

Moja żona ostatnio jest zmuszona przebywać w domu-dziecko rządzi:) w związku z tym, że po jakimś czasie zaczeła doskwierać nuda siedziała w internecie i szperała. Wyszperała, że dobrą rozrywką a zarazem jak sie później okazało forma dorobienia grosza jest prowadzenie bloga czy też założenie strony internetowej z wystrojem wnetrz. Na stronie takiej udziela porad czy pomaga urzadzić wirtualnie wnętrzehttp

://www.domzpomyslem.pl/pomysly-i-porad...tage,pr51.html

to przykładowa-fajna strona (nie żony) na której znajdzie sie kilka fajnych pomysłów o urzadzaniu mieszkań. Strona żony jest narazie w modernizacji ale jak tylko bedzie skończona to ja podeślę. Najpierw miał być to tylko pomysł na oderwanie sie od monotonii a okazło się, że przynosi to korzyści finansowe oraz daje satysfakcję...a co najważniejsze ja nie mam suszonej głowy...uffff:) Pozdrwiam

Wizaż jak najbardziej dobry pomysł na biznes. Z resztą mam dziewczynę wizażystkę i całkiem dobrze sobie radzi :) Na początek jedynie trzeba zainwestować w porządny kurs wizażu, lub szkołę. Choć to pierwsze to duża oszczędność czasu.

Wg mnie to doskonałe wyjście, jeżeli przy tym dziewczyna będzie robić to co lubi to maluje się niezła perspektywa :) Może zawsze nawiązać współpracę z fotografami czy studiami zapewniającymi obsługę filmową wesel. Trzeba jednak pamiętać ze dobra marketing to podstawa, a w szczególności marketing internetowy w dzisiejszch czasach, dla tego osobiście zalecam skorzystanie z usług kogoś w tym zakresie kto zajmie się np pozycjonowaniem internetuje.pl . Jeżeli dobrze się będzie w tym czuła to może nawet szkolić następnych czy organizować kursy.