leokanarek

Mobilna gastronomia

Recommended Posts

Mobilna gastronomia w której będzie serwowana kawa z expresu ciśnieniowego to mój pomysł na biznes w czasach spowolnienia gospodarczego. Myślę ze dobra kawa wzbudzi w ludziach więcej entuzjazmu, uruchamiam taką mobilna kawiarnię w Zielonej Górze. Będzie świeżo zmielona kawa i ciekawe jedzenie w menu.

Od czego należy zaczać ;

Zarejestruj firmę i zbuduj własny wózek do mobilnej sprzedaży kawy który będzie wyposażony w instalację potrzebną do obsługi expresu ciśnieniowego i młynka. Jeżeli masz już tak odpowiednio wyposażoną kawiarnie mobilną poszukaj dobrej lokalizacji i udaj się do właściciela gruntu z pytaniem o dzierżawę dwóch metrów kwadratowych . Jeżeli się zgodzi podpisz wstępną umowę i udaj się do sanepidu z wnioskiem zgłaszającym punkt z usługowy.

Koszt jednej kawy 300 ml około 2,5 zł netto

doliczając marżę 100 % można zarobić 3, 75 zł netto

Dziennie powinno się sprzedawać średnio 80 porcji .

80 porcji x 3,75 zł = 300 zł

Jak urządzic i wyposażyc taki punkt przedstawiam na moim blogu.

Pomysł fajny ale przy dobrej pogodzie i sporym samozaparciem :). Kiedyś taką kawę rozdawali za darmo - jako reklamę marki (nie pamiętam już której). Ludzie brali chętnie. Z tym, że for free.

Prawda jest tak, że mamy takie czasy, w których to my szukamy klienta, a nie on nas. Widzę to prowadząc mobilną myjnię parową. Ludzie nie mają czasu na szukanie konkretnych usług, to one muszą znaleźć klientów. Mieliście jakieś wsparcie przy zakładaniu tej gastronomi? Ja miałem to szczęście, że ludzie z greensteam bardzo mi pomogli przy zakładaniu działalności.

Pomysł ciekawy. Przy budowie biznes planu niezbędne jest określenie grupy docelowej.

Kto ma być Twoim klientem? Pracownicy biur wyskakujący zjeść coś w przerwie? Oni mają kawę za darmo w pracy.

Biznes ma szanse w dużym mieście, ustawiony w okolicach o dużym natężeniu ruchu. Mobilność biznesu to duży plus. W zwykły dzień można sprzedawać kawę w okolicach dworca PKP, a w weekendy przy stadionach czy innych miejscach masowych imprez, koncertów itp.

Zastanawiałem się nad sprzedażą chipsów z ziemniaka. Obierasz ziemniaka, kroisz go w taką spiralę. Wrzucasz na głęboki tłuszcz i wychodzą z tego frytki. Tanie w produkcji i nieźle można chyba zarobić.

Organizacja imprez Wrocław - sprawdź ofertę

To ciekawy pomysł,ale z tymi chipsami wymagający też sporo pracy. No cyba że wcześniej wszystko przygotujesz:) Pamiętaj jedynie o szeregu uprawnień chociazby ze strony Sanepidu,to bardzo ważna kwestia.

Pomysł fajny, tyle, że np. latem lepiej gdyby była w ofercie też kawa mrożona, albo chociaż lody do tej kawy, czy dla dzieciaków :D To by zwiększyło zysk, ale z drugiej strony powoduje też dodatkowe koszty i problemy. Sama lodówka to nie problem, na rynku dostępne są używane lady chłodnicze, które są w całkiem dobrym stanie, problem pojawia się tylko z kwestią tej mobilności, bo im większe wyposażenie, tym trudniej o możliwość przemieszczania się...

Powoli się takie mobilne kawiarnie pojawiają, ale chociaż nie znam Zielonej Góry to przy rozsądnych cenach na pewno znajdzie się na nią miejsce. Pomysł jest u nas dość świeży, no i możliwość przemieszczania się jest zdecydowanym plusem.

Dla przykładu można przywołać mobilną kawiarnię bike cafe z Poznania. Pomysł zaczerpnięty z USA, tam się świetnie sprawdza. LA i klimat tego miasta powodują, iż kawiarnia taka ma sens całoroczny, w przypadku Polski, raczej jest to biznes mocno sezonowy. Z drugiej strony można pomyśleć bardziej o jakimś aucie, które wyposażone jest w kawiarnie. Wtedy przemieszczamy się po całym mieście a i w zimie, będzie to miało sens. W lecie warto oferować kawę mrożoną, może do tego lody i zimne napoje. Z kolei porą jesienną i zimową, warto zaoferować ciepłe napoje i oczywiście gorącą kawę i gorącą czekoladę.

Widać, pomysł na ten biznes jest całkiem sensowny. Ważne żeby odpowiednio się do niego przygotować. Stworzenie biznesplanu oraz opracowanie strategii działania to elementy kluczowe na początek podejmowanej działalności gospodarczej.

Wydaje mi się, że taki interes byłby jak najbardziej opłacalny, szczególnie teraz, gdy mamy ładną pogodę i coraz więcej osób spędza czas na świeżym powietrzu. W tym przypadku warto się zastanowić również nad zakupem przyczepy gastronomicznej, którą najlepiej postawić w jakimś często uczęszczanym miejscu i interes się po prostu kręci. Wiadomo, że nie można zapominać o wszelkich potrzebnych pozwoleniach, bo w przeciwnym razie po prostu skończy się na mandacie i tyle będzie z interesów. Wybór pod względem takich przyczep jest spory. Nie ma co kupować nowej naczepy, lepiej się zorientować w używanych, bo wyjdzie na pewno dużo taniej.

Uważam, że pomysł na biznes dobry, szczególnie w turystycznych miejscowościach. Planując wszystkie zakupy do tego biznesu nie zapomnijcie o takim ważnym zakupie wplywającym na wizerunek firmy jak odzież dla gastronomii W sklepie mulistar możecie kupić wszelkiego rodzaju odzież przystosowaną do tego typu dzialności.Również odzież z możliwością naniesienia na niej firmowego logo za pomocą haftu bądz nadruku.

Pomysł faktycznie godny uwagi. Mam jednak kilka zastrzeżeń. Przede wszystkim w naszych realiach jest to raczej sezonówka. Ale gdzie? W miejscowościach nadmorskich jest tyle punktów stacjonarnych z kawą, że raczej trudno się będzie przebić. No i, co ważniejsze, dzierżawa miejsca 2m2, jak ktoś wcześniej napisał, na taką działalność zmusza do handu w jednym miejscu. W takim razie gdzie ta mobilność.

Jeżeli będziesz szukał fartuchów do swojej kawiarni, restauracji to polecam Ci sklep internetowy z odzieżą gastronomiczną www.kitle.pl . Mają bardzo duży wybór, świetne ceny i wysoką jakoś produktów .Często robie u nich zakupy . Uważam że jest to sklep godny polecenia . Warto robić tam zakupy . Mam nadzieje że pomogłem 5ka !

Weź sobie do tego dokup jeszcze skrzynki na butelki z piwem albo sokami, bo będzie Ci się łatwiej przemieszczać wtedy. Wiem, że często ludzie zamawiają bezpośrednio od firm, ale nie zawsze dostaniesz skrzynkę. Czasami zostawią na palecie i nie ma gdzie potem tego dać.