ernest

Które branże będą się intensywnie rozwijały?

Recommended Posts

Warren Edward Buffett amerykański inwestor giełdowy kupił akcje firmy Heinz ketchup za dużą kase. Dlaczego wierzy ze akurat ten ketchup to dobry kierunek w inwestycji ? Dlaczego nie wybudował fabryki do produkcji ketchupu? Może kluczem jest marka i rozwijający się rynek produktów fast food. Postawił na żywność smarowaną sosem. A może ketchup czyli sos pomidorowy z czymś tam jeszcze stanowi taką mieszankę że długo nie będzie do zastąpienia.

Rynek internetowy szybko rośnie ale biznes z tego rynku szybko też znika. Zawsze dobry wujek powiadał że najlepszy biznes to lody. Dlatego ze zawsze będą i ludzie je znają. Mrożona woda z czymś tam i długo nie będzie zastąpiona czymś innym. Polecam ten kierunek jeżeli chcemy zainwestować własny kapitał w dłuższym okresie czasu.

Mój teść ma komis samochodowy i według mnie to świetna branża.Ja chcę się wkręcić w ubezpieczenia, bo można to połączyć.Tak jak pisałem w innym wątku myślę o franczyzie , czyli otwarciu placówki CUK. Macie jakieś inne pomysły - jaką działalność mógłbym połączyć z tym komisem? A co do ubezpieczeń, to ponieważ badam rynek, czy jest sens wchodzić w tą franczyzę - ubezpieczaliście kiedyś auto lub mieszkanie w CUK ? Albo w ogóle jakiś produkt w tej multiagencji?

napewno zdrowa żywności suplementy.

dzis ludzie są coraz bardziej świadomi ,ze problem jest na talerzu.

wszelkie choroby cywilizacyjne to dodatki do jedzenia które zabijają nas powoli ale skutecznie

Uważam, że IT i automatyzacja produkcji mają potencjał.

W Niemczech jest wielka moda na BIO żywność, ceny ponad dwa razy wyższe niż tej pryskanej. W tej chwili Polaków chyba na to nie stać, ale może kiedyś?

Ja jestem zdania, że rozwój czeka również branżę budowlaną. Po kryzysie jaki panował przez ostatnie lata, ponownie coraz więcej się buduje. Aby minimalizować ryzyko można na przykład wynajmować maszyny budowlane, przynajmniej te rzadziej potrzebne. Taką możliwość daje np. serwis superbudowlani.pl. Dzięki temu obniża się koszt wejścia w tej biznes.

Widzę, że przewija się w wypowiedziach IT, z czego jestem zadowolony i sam też tak myśłę, że IT ma sporą świetlaną przyszłość

Oczywiście, że IT. Ponoć polski rynek jest wart ok. 30 mld zł i ma szybko rosnąć, przez co firmy będą zwiększać zatrudnienie. Taki jest trend przyszłości, rzeczywistość z filmów sci-fi powoli się ziszcza, na co dzień używamy coraz więcej bajerów ułatwiających życie (polecam ciekawy artykuł o otwieraniu domu smartfonem: http://www.twojeinnowacje.pl/nowoczesne-ro...-lub-smartfonem). Tak więc to do tej branży jak do żadnej innej będzie należała całkiem nieodległa już przyszłość.

Pewnie, że IT. Też jestem tego zdania. Branża ciągle się rozwija, dlatego nowe technologie są niezwykle istotne. Ostatnio zasłyszanym przeze mnie dobrym innowacyjnym rozwiązaniem są tablice interaktywne. Ogólnie mówiąc taka tablica przypomina białą klasyczną tablicę, ale umożliwia pracę z podłączonym komputerem i projektorem multimedialnym. Coś na wzór dużego monitora interaktywnego, który reaguje na dotyk. Świetna propozycja dla nowoczesnych firm. Tutaj : http://aktin.pl/511-systemy-interaktywne znajdziecie więcej informacji na ten temat.

Branża? Domy spokojnej starości...oferta skierowana do bogatych emerytów, lub ich bogatych dzieci, które z różnych przyczyn nie mogą zająć się rodzicami.

No branża powiązana ze zdrowiem, sami wiecie jak z tym jest. Tym co pomoże nam go zabezpieczyć oraz da dochód na wiele lat jest to - www.lamininazdrowie.pl.tl

Na poniższej stronie:

http://pomorzebusinessclub.pl/

Możecie sobie mniej więcej poczytać o największych inwestycjach jakie obecnie powstają na Pomorzu. Jest to obecnie jeden z najszybciej rozwijających się regionów w Polsce.

Moim zdaniem warto jest inwestować w turystykę. Społeczeństwo się bogaci. Myślę,ze ludzie będą coraz częściej wyjeżdżali na wakacje tak więc będą potrzebowali lepszej infrastruktury turystycznej.

Ja bym stawiał na coś z branży samochodowej np firma zajmująca się nagłymi wypadkami przy zamkach. Ostatnio miałem problem z autem w drodze do pracy. Napisałem do firmy, która zajmuje się takimi rzeczami profesjonalnie i mój problem rozwiązali bardzo szybko. Polecam podejrzeć specjalistów http://www.pomoc-drogowa.waw.pl/awaryjne_otwieranie_aut.html bo warto - zaoszczędziłem masę czasu na błądzeniu po pseudo-specjalistach i pieniądze, co dla mnie jest dużym plusem. :)

Obserwując ostatnio rynek i rozwój na arenie miedzynarodowej to widże, że branża logistyczno-spedycyjna dość prężnie się rozwija. Coraz więcej powstaje firm sie tym zajmujących i współpracujących z logistyką. Na obrzeżach miast tworzy sie coraz więcej magazynów więc myślę, że warto właśnie tutaj spróbowac coś rozkręcić, nie mówię tu oczywiście od razu o firmie logistycznej ale np o takim sklepie internetowym: http://www.rajapack.pl/kartony-pudelka-opa...FF_PL_0797.html czyli jakaś firma ściśle współpracująca z tą gałęzią, co sądzicie?

Handel jest dobrym pomysłem na biznes, ale właśnie dlatego jest też w nim spora konkurencja; Najlepiej wstrzelić się w jakąś niszę, ale to niestety nie jest zbyt proste. Na pewno zanim się założy konkretną działalność, trzeba się dokładnie zastanowić, czy ma on szansę utrzymać się na rynku.

A ja myslę że przed branżą samochodową jest duża przyszłość. Tesla Motors, produkcja Hybryd, produceni elektroniki do samochodów... to jest przyszłość.

Też mi się wydaje, że jak się człowiek nie zna na danej dziedzinie to nie ma co sie na nią porywać. Najlepiej wybrać sobie coś, co jest zwiazane z zainteresowaniami. Ale przyszłościowe na pewno będą wszelkie biznesy zwiazane z branżą recyklingową i utylizacyjną. Widaomo, ze śmieci nie ubywa, a raczej przybywa, więc to wydaje się być bardzo przyszłosciowy biznes.