Zaloguj się, aby obserwować  
karski1

Inwestycja w dom na Kaszubach

Recommended Posts

Jeżeli wybierzesz dobre miejsce na ten domek, może to być dobra inwestycja. Pomysł dobry, tylko musisz dobrze przemyśleć wszystko, by być konkurencyjny wobec innych domków.

Jak już kupować mieszkania to tylko w miastach w których będzie można wynająć stancję dla studentów. Obecnie na topie jest Wrocław czy Warszawa. Sprawdź sobie ceny mieszkań we Wrocławiu. Myślę, że na dobrą lokalizację te 300 czy 400 tys trzeba szykować.

Dobry pomysł, pod warunkiem, że masz na tyle wolnego kapitału, bo nie wiem czy to dobry pomysł pakować się w kredyt hipoteczny.

Znam taką firmę, Interhome Polska, która w ogóle w temacie wynajmu poszła jeszcze dalej, bo zajmuje się wynajmowaniem apartamentów na czas wakacji. Oczywiście lokalizacja w tym przypadku jest najważniejsza.

Inwestycja w noclegi... Brzmi to bardzo ciekawie,jednak taki dom na kaszubach to naprawde spory wydatek i musisz posiadać kapitał aby móc go wyremontowac czy już nie wpsomne o postawieniu jako dla gości,turystów.

Jeśli chodzi o tego typu biznes z pogranicza agroturystyki i turystyki, to jak najbardziej może być opłacalny. Jeśli faktycznie dysponujesz odpowiednim kapitałem, który wystarczy Ci na zakup ziemi i postawienia na niej kilku domków letniskowych w ciekawej lokalizacji to why not? Zawsze można spróbować. Jeśli konkurencja w danym miejscu nie będzie zbyt ostra to jak najbardziej warto startować.

Wydaje mi się, że lepszą opcją będzie jeżeli zainwestujesz w dom albo mieszkanie w jakimś dużym mieście - najlepiej studenckim. Myślę, że dobrą propozycją będzie mieszkanie w Krakowie - jest to miasto typowo studenckie. Jest tam UJ czy Akademia Górniczo-Hutnicza co daje duży potencjał :)

Obydwie propozycje sa ciekawe i dotyczą inwestycji w nieruchomość,jednak może faktycznie kupno mieszkania pdo wynajem w dużym mieście miałby większą siłę przebicia niż domek na Kaszubach.