handlara

Wykształcenie a własna firma

Recommended Posts

Myślicie, że ukończenie takich studiów jak http://www.goldenline.pl/uczelnia/sgh/ gwarantuje nam sukces w świecie prywatnej działalności gospodarczej?

Widać, że wielu absolwentów podobnych uczelni zakłada własne firmy, które funkcjonują z lepszym lub gorszym skutkiem, ale to jednak własne firmy.

Myślicie, że magisterka to już obowiązek, czy można działać skutecznie i sporo zarabiać bez studiów?

Magisterka to żaden obowiązek, a raczej podniesienie swojej wartości - no chyba że jest to taki zawód jak nauczyciel to bez mgr się nie obejdzie, ale Twórcą własnego biznesu może być każdy. Trzeba mieć łeb na karku i być kumatym, potrafić zarządzać gotówką, znać swojego docelowego klienta i w niego inwestować tzn. reklamować się w miejscach gdzie on przebywa.

Co oczywiście nie oznacza, że skończenie dobrej uczelni nie pomoże w prowadzeniu działalności. Jeśli ktoś robi to co lubi, a do tego szkoli się, edukuję w tym samym kierunku to dobrze wróżę takiej osobie.

Skończenie dobrej uczelni daje ci narzędzia. A dalej jest tylko praca, praca i praca. I to na prawdę z głową bo na rynku jakimkolwiek jest spora konkurencja. Chyba, że znajdziesz niszę.

Kończąc dobra uczelnię dostajesz w zamian parę elementów mogących pomóc Ci w dalszej działalności gospodarczej:

1. Wiedza teoretyczna na temat prowadzenia biznesu i funkcjonowania gospodarki

2. Znajomości które możesz nawiązać, a które mogą przekształcić się w relacje biznesowe

3. Organizacje, w których możesz sprawdzić się zanim zaczniesz prawdziwą działalność

4. wyjazdy zagraniczne, erasmus oraz inne programy wymiany dla studentów są dobrą okazją do poznania świata, także ze strony biznesowej

5. W razie gdyby nie wyszło Ci we własnym biznesie, zawsze masz tzw. "papier", który pozwoli Ci na znalezienie dobrej posadki na etacie

6. Studia dają wolność którą warto wykorzystać na prace dodatkowe, staże i praktyki, gdzie zdobyć możesz praktyczne umiejętności, niezbędne w prowadzeniu własnej działalności gospodarczej.

Uczelnie bardziej przygotowują do pracy w firmie niż do prowadzenia własnego biznesu. Niestety szkolnictwo wyższe w polsce jest mocno oderwane od realiów rynkowych i wymagań pracodawców. Dlatego nie wazna jest uczelnia tylko to wiedza i doswiadczenie, które zdobywasz samodzielnie.

Uczelnia daje jedynie papierek i uczy jak się uczyć (albo kombinować :)

Wiededza teporetyczna wynisiona z uczelni często nijak ma się do praktyki życiowej podczas prowadzenia dzialalnosci więc nie sugeruj się tym. Wiadomo,że wykształcenie się przydaj,jesteś bardziej obyty,uczysz się różnych,czesto nowych rzeczy lub też kompletnie niepotrzebnych,ale w głowie coś zostaje i nigdy nie wiesz kiedy przyjdzie Ci to wykorzystać.

Ja na studiach nie uzyskałem wykształcenia które jakoś szczególnie przydało mi się w późniejszej prac zawodowej. Zyskałem za to kilku dobrych znajomych z którymi obecnie intensywnie współpracuję przy różnego rodzaju projektach. Zarabiam głównie w sieci i na takcih programach partnerskich jak na http://www.comperialead.pl.

Szanowni Państwo. Jak można mówić o pewności w dzisiejszych czasach. Jedno jest pewne, że nic nie jest pewne. Kiedyś wyższe wykształcenie dawało jakieś symptomy do: znalezienia dobrej pracy, rozpoczęcia własnej działalności. Dzisiaj już tak nie jest. Obecnie najważniejszy jest [link usunięty] na własną działalność oraz umiejętności i wiedza z danego obszaru. Zresztą był już wiek pary, elektryczności, a teraz jest wiek informacji. szukajmy zatem obszaru w biznesie, w którym bądziemy poruszać się sprawnie. Wtedy sukces wcześniej czy później musi przyjść.

Wykształcenie może dużo pomóc, to na pewno, szczególnie jeśli się przykładasz i kształcisz praktycznie. Wtedy, jeśli jeszcze dodatkowo robisz to co lubisz, masz sukces prawie w kieszeni (prawie, bo w tym kraju to jeszcze podatki, ZUS i inne plagi egipskie). Ale trzeba się wgl zastanowić, czy nadajesz się na przedsiębiorcę :)

Do poczytania w wolnej chwili, o cechach dobrego przedsiębiorcy:

[link usunięty]

Może natchnie do własnej firmy :)

Cały czas pokutuje przekonanie, że aby osiągnąć jakikolwiek sukces zawodowy trzeba mieć wyższe wykształcenie. W krajach, gdzie nauka jest droga, bardzo mały odsetek ludzi decyduje się na studia, a zakładają firmy, prowadzą przedsiębiorstwa i korporacje. No i polskie uczelnie nie potrafią rozbudzać w młodych ludziach ducha przedsiębiorczości, to coś co trzeba w sobie wypracować samemu albo rozwijać na kursach.

Może i coś w tym jest, jednak jestem zdania, że osoba, która chce coś osiągnąć w biznesie powinna mieć ukończone studia. Czytając te posty, wnioskuję, że ukończenie studiów nic sobą nie wnosi - jednak uważam, że tak nie jest. Ukończenie odpowiednich studiów, zwiększenie swojej wiedzy i umiejętności w danym zakresie jest bardzo ważne dla naszego rozwoju. Sama zastanawiam się nad zapisaniem się na studia podyplomowe, na UTH [link usunięty] w kierunku Menadżer Jakości.

Moim zdaniem cały czas człowiek powinien sie dokształcać. Tym bardziej jak chcesz prowadzić własna firmę. Inaczej nie będziesz w tyle z konkurencją. Widziałam, ze tutaj http://www.wspkorczak.eu/pl/aktualnosci mają teraz bardzo fajne kierunki studiów. Może znajdziesz tam coś dla siebie.

Moim zdaniem wszelkiego typu gadżety reklamowe to bardzo dobry pomysł na promocję swojej firmy,a przy tym także bonus dla klienta,np długopisy,kubki,kalendarze czy koszulki. To wszystko ma moim zdaniem znaczenie i podnosi też prestiż naszej firmy.

----------------------------------------

moja strona oraz blog z księgowości i doradztwa podatkowego

[link usunięty]

Uważacie, że przeprowadzanie szkoleń w firmie jest opłacalne, a może lepiej wybrać się na takie szkolenia indywidualnie? Na stronie http://www.zawodowe-szkolenia.com/ znajdziecie profesjonalne szkolenia zawodowe otwarte oraz zamknięte dla osób indywidualnych oraz podmiotów gospodarczych.

Wykształcenie nie jest takie ważne jeżeli ktoś ma smykałke do interesów albo wyjątkowe umiejętności które można dobrze wykorzystać. Ale później prowadzać już poważną firmę trzeba jednak wziąc pod uwagę sprawne zarządzanie ta firmą, ja do tego musiałem się zaopatrzyć w jakiś dobry i tani program, mam Offigo - najbardziej praktyczny wg mnie

Na pewno warto się dokształcać, jeśli prowadzimy własną działalność. Np. możemy oszczędzić sporo pieniędzy na księgowości, jeśli mamy jednoosobową działalność i weźmiemy na siebie prowadzenie rozliczeń z urzędem skarbowym. Wystarczy tak naprawdę krótkie przeszkolenie z księgowości (np. z [link usunięty] ) i powinniśmy spokojnie dać sobie radę.

Mi się kiedyś wydawało, że do prowadzenia firmy potrzebne są studia ale ostatnio coraz częściej przekonuję się, że tak nie jest. Trzeba mieć po prostu głowę na karku i pasję :) To klucz do sukcesu. Sama ostatnio coraz częściej myśle o założeniu własnej firmy. Trafiłam ostatnio na pakiety medyczne Signum - http://arturwiktor.eu/premium i chciałabym je sprzedawać. Coraz więcej ludzi wybiera prywatną opiekę medyczną bo na fundusz już nie opłaca się leczyć. Dlatego chcę to wykorzystać i zacząć zarabiać. Codziennie o 12, 16 i 20 na http://arturwiktor.eu/spotkania organizowane są webinary z których można się dowiedzieć jak zarabiac przez internet i utrzymac się na rynku.

Zgadzam się z poprzednikami. Do prowadzenia biznesu studia nie są konieczne. Jednak czasami się przydają. Wszystko zależy bowiem od rodzaju prowadzon ej działalności. Sprzedawanie towaru (jaki by on nie był) jest binesem dla każdego. Ale już, aby udzielać porad prawnych trzeba mieć ukończone studia, a nawet wiecej. Dobrze est mieć aplikację np adwokacką czy [link usunięty] .

Według mnie wykształcenie nie ma zupełnie żadnego znaczenia, kiedy chcemy założyć własną firmę, przecież firmę możemy założyć, dzięki dziedzinie, w której jesteśmy dobrzy, ale wcale nie znaczy to, że musimy mieć jakiekolwiek wykształcenie w tym kierunku. Zresztą warto poczytać, chociażby tutaj https://faktura.pl/wlasna-firma/jak-zalozyc-dzialalnosc-gospodarcza od czego dokładnie zaczyna się założenie firmy i jaki moment jest na to najlepszy, bo często świadczymy jakieś usługi i nie mamy pojęcia, że to powinno zostać przez nas objęte własną działalnością gospodarczą. 

Dla mnie liczą się umiejętności, w większych firmach i urzędach jednak liczy się papier. A czy ktoś sobie lepiej poradzi w życiu i będzie szczęśliwy to już charakter.