anioosia87

studanetka i dofinansowanie z up na rozpoczęcie działalności

Recommended Posts

Mam pytanie czy mam szanse na jakiekolwiek dofinansowanie z up i jak tak to jak o nie sie starac?!

obecnie jestem studentka 3 roku rekreacji i rehabilitacji[dzienne] , oraz mam ukonczone kursy dodatkowe i papieru MENu na masaz oraz stylizacje paznokci

w październiku przyszlego roku chce przejsc na zaoczne czyli licencjat bede miala na dziennych ale mgr juz na zaocznych bede robiła gdyz chce otworzyc wlasna dzialalność, bedzie ona po czesci powiazana z moimi studiami, [ solarium, kosmetyka, system vacu well, masaz, kinezyterapia] firme chce otworzyc 1 października wiec mam jeszcze okolo roku czasu.

z tego co wiem to studenci dzienni nie moga starac sie o dotacje z up, a ja skladajac wniosek bede jeszcze studentka dzienna, czy moge tam jakos uwzglednic ze w momencie otwierania firmy bede na zaocznych aby bylo mozliwe uzyskanie takiego dofinansowania?

na jakie dofinansowania moge liczyc? moze jest jakas lepsza oferta niz z up? moze jakas z uni? ja wkladu wlasnego bede miala ok 50-60tys ale moje przedsiewziecie jest b kosztowne. Moze z ue moge uzyskac cos lepszego? czy istnieje np mozliwosc dostac z up na otwarcie a np pozniej z ue na rozwoj? co mozecie mi doradzic bym dostala cokolwiek i w miare mozliwosci jak najwiecej?!

dziekuje za wszelkie odpowiedzi!

ps, jak sie ubiegac? kiedy powinnam zlozyc wniosek jesli chce otworzyc dopiero za rok? czy tam w wniosku sie wpisuje od kiedy sie otwiera czy jest np jakies zobowiazanie ze jesli dostane to w przeciagu np pol roku musze otworzyc? jak to wyglada od praktycznej strony?

dzieki

Jeśli zamierzasz otworzyć działanośc za rok to dopiero wtedy powinnaś składac wniosek. Wiedz że po rozpatrzeniu pozytywnie twojego wniosku i otrzymaniu dotacji masz około miesiąca aby otworzyć dzisałaność tak więc teraz nie powinnaś go składać. Natomiast pod koniec roku nie dostaniesz dotacji gdyż urząd pracy nie będzie miał pieniędzy na to. Najlepiej składać wniosek na poczatku roku.

Masz bardzo duży wkład własny, Ja bym na twoim miejscu popytała o dofinansowanie z uni europejskiej. Najlepiej by bylo gdybyś już prowadziła swoja dzialalnosc przez dwa lata okresu skladkowego wtedy niema problemu bo mozna sie starac o dotacje na inwestycje. Z drugiej strony moze sie starac o dofinansowanie projektu inwestycyjnego. Osoby te nie musza mieć dzialalnosci gospodarczej ale dobrze przygotowaną dokumentacje pod daną inwestycje czyli analize kosztorysu itd.

Dla nowo powstających przedsiębiorstw pomoc będzie udzielana w ramach ZPORR działanie 2.5 Promocja przedsiębiorczości.

W ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego, osoby które pragną założyć własna firmę mogą starać się o wsparcie na doradztwo, szkolenia oraz dotacje inwestycyjną. Myśle że tam masz szanse dostać pomoc na swoją działalność.

Program 2.5 Promocja przedsiębiorczości jest adresowany do osób fizycznych, które nie są zarejestrowane jako bezrobotne a zamierzają rozpocząć działalność gospodarczą. Celem programu jest przygotowanie przyszłego przedsiębiorcy poprzez szkolenie odnośnie prowadzenia działalności gospodarczej oraz udzielenie mu jednorazowej dotacji w kwocie do 20 tys. zł. Dużą zaletą jest także możliwość otrzymania dotacji pomostowej w kwocie 700 zł przez 6 miesięcy.

Jak zostaniesz studentką zaoczną wtedy możesz sie starać o dotacje na rozpoczęcie działalnośći gospodarczej. Również warto sie podowiadywać o program Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości może dzięki nie mu też otrzymasz pomoc. Oferują szeroki pakiet usług m.in.: przygotowywanie umów, porady prawne, przyznawanie pożyczek i dotacji.

Dzięki współpracy z AIP młode osoby mają możliwość zaistnienia na rynku, ponieważ Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości umożliwia im założenie własnej firmy najniższym kosztem, najszybciej i najłatwiej w Polsce, przy minimalnym ryzyku.

hmm a możecie powiedzieć z jakiej dziedziny chcielibyście otworzyć biznes...?

bo jeśli chodzi o AIP to możne nie jestem ekspertem w tej dziedzinie ale mam znajomych którzy działają w tym inkubatorze i jeśli chodzi o wsparcie z ich strony to raczej nie jest aż tak kolorowo jak mówisz, poza tym AIP nie jest jedynym inkubatorem, wierzcie lub nie ale są lepsze wyjścia jeśli chodzi o pieniądze na start, swoja droga to jaka kwota by was satysfakcjonowała?

pozdrawiam

PG

Witaj!

Z tego co widzę perspektywa na otrzymanie dotacji jest spora. Przy wkładzie własnym możesz spokojnie liczyć na fundusze na rozwód działalności. Fakt, że jesteś studentką nie powoduje, że z góry jesteś skazana na klęskę w pozyskaniu dotacji. To NA CO możesz liczyć zależy w dużej mierze od:

1. województwa w którym planujesz rozpoczynać swoją działalność

2. kwoty dofinansowania którą pragniesz uzyskać

3. tego na ile wstrzelisz się w priorytety danej jednostki pośredniczącej w przekazaniu funduszy

Sugerowałabym skorzystanie z profesjonalnej pomocy analityków, którzy mogliby przygotować wniosek na dofinansowanie dla Ciebie. Koszt takiej usługi zależy oczywiście od projektu, ale z pewnością warto przemyśleć taką inwestycję - lepiej skorzystać z pomocy i mieć pewność, że wygląda to tak, jak powinno, niż pisać wniosek od podstaw samemu, nie wiedząc jakie są kryteria jego oceny. Polecam Ci odwiedzenie portalu doradca-ue.pl - to pośrednik między firmami doradczymi i osobami starającymi się o dotację. Jest też tam wyszukiwarka dotacji, która na pewno pomoże Ci się zorientować w temacie.

Gdybyś miał jakieś pytania bardzo chętnie pomożemy.

Ale prawda jest taka, że ortopeda warszawa wymaga bardzo dużego budżetu na start - urządzeń jest potrzebna masa, podobnie jak fachowców. To nie jest braża, w której łatwo zacząć, start jest kosztowny, ale jeśli jesteś prawdziwym fachowcem to doskonale na tym wyjdziesz.

Kiedyś był temat związany z działalnością gospodarczą i możliwościami otrzymania dofinansowania na jej ropoczęcie. Niestety nie mogę go znaleźć A szkoda, bo było tam sporo ciekawych informacji. W związku z tym otwieram nowy temat, może komuś się przyda.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Projekt "Własna firma Twoją szansą. Wsparcie dla mieszkańców powiatu zgierskiego i powiatu m. Łódź

----------------------------------------

moja strona oraz blog z księgowości i doradztwa podatkowego

obsługa księgowa kraków

Ja mam pytanie z innej beczki. Czy z dofinansowania można kupić np. różne kwiaty do zgospodarmowania terenu przed firmą? Chodzi np. o to, że mam budynke, który chcę zagospodarować na biuro, ale dookoła nie jest zaciekawie i czy gdybym kupił np. takie cebulki http://florexpol.eu/315-kwiaty-drobnocebulowe oraz krzewy do posadzenia przed firmą, to Unia też by to sfinansowała?

Zasady przydzielania unijnego wsparcia się zmieniły. Jako osoba, która chce otworzyć działalność, możesz zapisać się na edycję, która będzie wymagała od Ciebie ukończenia szkolenia, kontaktu ze specjalistami oraz przygotowania odpowiedniej dokumentacji. Jeśli zakończysz proces pozytywnie, dostaniesz do 50 tys. pożyczki na preferencyjnych warunkach. Musisz tylko udowodnić, że Twój pomysł jest innowacyjny (korzystasz ze sprzętu lub metod, które są nieużywane w Twoim województwie itd.). Najlepiej skontaktuj się z jakimś regionalnym biurem zajmującym się dofinansowaniami albo z wojewódzkim urzędem pracy. Tam wszystkiego się dowiesz.

A wiecie może coś o dofinansowaniu na rozwój działalności, a nie na założenie działalności? Prowadzę już 3 firmy i chciałbym w jedną z nich zainwestować, ale brakuje mi pieniędzy. Chcę zmienić oprogramowanie CAD na oprogramowanie z http://www.visicadcam.pl , ale brakuje mi na to pieniędzy i fajnie by było dostać na to dotacje. Nie potrzebuje dużo, bo kilkanaście tysięcy złoty.

Czy ktoś starał się otrzymać dofinansowanie zgłaszając się do udziału w usługach rozwojowych? Z tego co wiem trzeba zarejestrować się w specjalnym rejestrze i podać dokładnie dane, więcej można przeczytać tutaj http://www.szkolenia.innpuls.pl/rejestr-us...-jak-korzystac/ Ciekawa jestem czy ktoś otrzymał dofinansowanie za pośrednictwem tej strony.

Aby ubiegać się o dotację z PUP musisz być studentką zaoczną. Studenci dzienni są wykluczeni z ubiegania się o takie dotacje. 

Wniosek składasz w konkretnym naborze, czyli np. urząd pracy wyznacza nabór w dniach 10-15.05. i w tym terminie musisz się zmieścić ze złożeniem wniosku. Czasami niektóre urzędy pracy przyjmują wnioski przez cały rok i wtedy lepiej złożyć wniosek na początku roku, bo jest więcej środków i o dotację łatwiej.

Po drugie, weź pod uwagę, że część urzędów pracy wymaga, aby osoba, która składa wniosek o dotację była zarejestrowana w urzędzie pracy przez określony czas (np. 3 miesiące). Z urzędu pracy otrzymasz maksymalnie 6-krotność średniej krajowej, ale każdy pośredniak ma nieco inne kwoty. Często są one niższe i wynoszą np. 16,18 lub 20 tys. złotych. 

W tej chwili środki unijne na rozpoczęcie działalności gospodarczej są mocno ograniczone i w większości przypadków pozostaje jedynie dotacja z PUP.