candy

Kim są anioły biznesu?

Recommended Posts

Witam

Możecie mi powiedziec kim są dokładnie anioły biznesu bo nie bardzo orientuje się w temacie. Czy to są jakieś firmy czy może osoba prywatna chcąca pomóc finansowo. Na czym polega umowa z takimi osobami/firmami?

Anioły Biznesu to prywatni inwestorzy, którzy dysponując odpowiednim doświadczeniem oraz kapitałem, wspierają wybrane małe i średnie przedsiębiorstwa, głównie w początkowej fazie ich działalności (start-up). Przekazują im zarówno swoją wiedzę, doświadczenie, jak i środki finansowe. W zamian mogą otrzymywać część zysków przedsiębiorstwa

Anioły Biznesu, zwane także inwestorami nieformalnymi, to najczęściej doświadczeni przedsiębiorcy posiadający ponadprzeciętną znajomość określonej branży oraz zasad przedsiębiorczości, którzy wycofali się z biznesu sprzedając swoje firmy lub wycofując swoje udziały. Osiągnąwszy swój sukces biznesowy, pożytkują swoją wiedzę, umiejętności, sieci kontaktów oraz posiadane zasoby finansowe na wsparcie nowopowstałych firm (start-ups) lub nowych przedsięwzięć. Zachowując kontakty biznesowe, korzystając z posiadanej bogatej wiedzy i doświadczenia (know-how branżowy i biznesowy), kierują i pomagają (zazwyczaj) młodym ludziom, jednakże należy pamiętać że działalność ta ma charakter biznesowy (nastawiona jest na zysk).

żródło www.mg.gov.pl

Anioły Biznesu są osobami, które dysponując własnymi środkami finansowymi, inwestują w przedsięwzięcia o wysokim potencjale wzrostu, a dzięki ich doświadczeniu, zaangażowaniu w zarządzanie i kontaktom biznesowym przyczyniają się do szybkiego tempa wzrostu wartości realizowanych inwestycji.

Jeśli szukasz kapitału w przedziale 50 do 500 tys. PLN to możesz się zgłosić do aniołów biznesu.

Co może ofiarować ci Anioł BIZNESU:

-współfinasowanie wdrożenia projektu

-pomoc organizacyjną, logistyczną

-możliwości, doświadczenie, kontakty biznesowe

Jeśli ma się pomysł na biznes i brak funduszy, warto zwrócić się o pieniądze do tzw aniołów biznesu. W praktyce pomagają oni w budowie kontaktów i nawiązywaniu relacji z kluczowymi partnerami w branży. Poprawiają niewłaściwe założenia biznesplanu i wspierają jego realizację dzięki aktywnemu włączeniu się w proces zarządzania. Wykorzystują w tym swoje powiązania oraz możliwości kapitałowe, doświadczenie zawodowe oraz znajomość rynku

No ok. mam pomysł nawet rozpoczęty, biznes plan i brak kasy na pewne działania - gdzie szukać Aniłów biznesu, bo przecież nie jest Niebo adresem. A tak serio mozna prosić o podpowiedź.

Zajrzyj na platformę symultana.org, jakiś czas temu na stronie forbes'a był artykuł na temat organizowanych przez nich spotkań z inwestorami, na których można bezpośrednio porozmawiać z inwestorem i przedstawić swój biznesowy pomysł.

Mój znajomy mał innowacyjny pomysł na biznes. Zalogował się właśnie na tej stronie. I udało mu się zakwalfikować. Myślę że bez wsparcia doświadczonych osób nie odniósł by podobnego sukcesu

Najpierw znajdujesz chętnego do wsyłuchania twojej propozycji inwestora, później przedstawiasz projekt, jeśli się zgodzi podpisujesz umowę i zaczynacie współprace. Formalności wyglądają tak samo jak przy wszystkich zakładaniach spółek.

dokładnie, trzeba po prostu połączyć siłe umysłu ze źródłem pieniędzy ;) mądrze i sprawiedliwie podzielić się zyskiem, takie coś jest bardzo popularne, na przykład facebook w stanach tak właśnie powstał ;)

Dla inwestorów typy aniołowie biznesu liczy się tylko dobry, ciekawy czy też innowacyjny pomysł, w który warto zainwestować. Więc jeżeli zamierzasz otworzyć sklep odzieżowy czy też kiosk ruchu to nie liczyłbym na ich wsparcie. Jednakże, jeżeli zamierzasz robić coś nowego na rynku lub twoje przedsięwzięcie będzie zyskowne nic nie szkodzi na próbie pozyskania takiego anioła.

----------------------------------------

moja strona oraz blog z księgowości i doradztwa podatkowego

http://www.wksiegowy.pl/kontakt/

Dla inwestorów typy aniołowie biznesu liczy się tylko dobry, ciekawy czy też innowacyjny pomysł, w który warto zainwestować. Więc jeżeli zamierzasz otworzyć sklep odzieżowy czy też kiosk ruchu to nie liczyłbym na ich wsparcie. Jednakże, jeżeli zamierzasz robić coś nowego na rynku lub twoje przedsięwzięcie będzie zyskowne nic nie szkodzi na próbie pozyskania takiego anioła.

----------------------------------------

moja strona oraz blog z księgowości i doradztwa podatkowego

http://www.wksiegowy.pl/kontakt/

A czy anioły biznesu inwestują tylko w projekty typu start-up czy np w firmy, których jest już trochę na rynku np firmę elektryczną?