Zaloguj się, aby obserwować  
optimusnaczelny

W jakim banku założyć konto firmowe?

Recommended Posts

Sprawdź sobie ofertę VW Banku. Mają tam ciekawą ofertę: darmowe założenie i prowadzenie konta, darmowe przelewy, darmowa karta VISA czyli to z czego najczęściej się korzysta.

Witam

Na początek powinieneś zastanowić się, co od takiego konta i takiego banku oczekujesz? Większość ofert banków dla firm jest dość podobna jednak warto pomyśleć nad wyborem opcji najlepszej dla siebie. Musisz zdecydować, czy np. najważniejszym elementem dla Ciebie będzie fachowa obsługa i doradztwo eksperckie, niskie oprocentowanie kredytów, mobilność itp. Jest wiele czynników. Więc na początek zachęcam do zastanowienia się co Ty chcesz uzyskać a następnie podjąć wybór.

Są porównywarki w internecie dzięki którym na jednej stronie możesz skonfrontować ze sobą różne oferty, wystarczy że wpiszesz odpowiednie słowa w wyszukiwarce. Będzie ci łatwiej dobrać pod siebie ofertę, bo wiadomo każdy ma inne potrzeby.

A czy nie lepszym w tej sytuacji pomysłem będzie skorzystanie z konta oszczędnościowego. Działa to podobnie jak w przypadku konta bankowego tyle tylko, że można liczyć na lepsze oprocentowanie. Porównaj sobie ten ranking http://www.comperia.pl/ranking-kont-oszczednosciowych.html - masz tam obiektywne zestawienie tych produktów finansowych.

Konta oszczędnościowe pozwalają w tym momencie jedynie uchronić kapitał przed utratą wartości, mają niewiele wyższe oprocentowanie niż wynosi inflacja. To w zasadzie jest ostateczność jeśli chodzi o wykorzystanie wolnych środków, bo każda prosta inwestycja może w takim wypadku dać bez porównania lepsze wyniki.

Alternatywą dla konta firmowego w banku może być konto firmowe w Skok Wołomin , niezbyt często mówi się o bardzo ciekawych rozwiązaniach jakie ma Skok Wolomin, nie tylko w kwestiach korzystnych wysoko oprocentowanych lokat, ale również rachunku firmowego. Rachunek firmowy jest bez opłat za jego prowadzenie, brak jest prowizji za wpłaty i wypłaty gotówkowe których dokonuje właściciel rachunku co jest dużym atutem. Przystępując do SKOK-u jesteśmy członkiem, a także stajemy współwłaścicielem tej instytucji. Nie jesteśmy wiec tylko anonimowym, statystycznym klientem

Wszystko zależy od oczekiwań od tego konta. Idea, Meritum są nastawione na klientów biznesowych, ale ja mam w mBanku (z wygody, bo wcześniej miałam już indywidualne).

Zawsze wybierać takie konto w banku, które przyspoży nam najwięcej korzyści. Niekoniecznie musi być darmowe, ale musi być koniecznie dostosowane do naszych potrzeb. Jest to bardzo istotne. Różne banki mają wiele dodatkowych usług. Warto zerknąć do rankingów i zapoznać się z opłatami.

Oczywiście zgadzam się z poprzednimi wypowiedziami, jednak dodałabym od siebie jeszcze jedną, według mnie bardzo ważną kwestię. Myślę o dostępności przelewów natychmiastowych. Ja na przykład robię dużo zakupów w sieci, a poza tym zdarza mi się opłacać rachunki na ostatnią chwilę, dlatego często korzystam z usługi Express Elixir. Przelewy natychmiastowe to według mnie bardzo przydatna opcja. Dostępność Express Elixir w bankach można sprawdzić na stronie http://www.expresselixir.pl/tabela-dostepnosci

Oczywiście zgadzam się z poprzednimi wypowiedziami, jednak dodałabym od siebie jeszcze jedną, według mnie bardzo ważną kwestię. Myślę o dostępności przelewów natychmiastowych. [...]

Wydaje mi się że dla większości istotne są bardziej podstawowe operacje, tym bardziej że w zdecydowanej większości banków przelewy natychmiastowe są płatne i są wykorzystywane raczej w sytuacjach awaryjnych.

Oprócz podstawowych opłat takich jak prowizja za prowadzenie konta, czy użytkowanie karty debetowej (wraz z ewentualnymi warunkami), myślę że warto zwrócić na koszty wpłat i wypłat - zwłaszcza jeśli prowadzona działalność wymaga "obracania" gotówką.