Zaloguj się, aby obserwować  
ocenka

CRM do firmy

Recommended Posts

http://www.itcube.pl/ w znacznym stopniu usprawnia przepływ informacji pomiędzy różnymi działami w fimie. Najczęściej wybieranym CRM w Polsce jest ten dedykowany przez ITCube Software. Mają tam doświadczonych specjalistów oraz oraz wieloletnie doświadczenie.

Szukam systemu CRM do firmy. Możecie mi polecić coś w tym zakresie. Testowałem już kilka softów. Jakich programów tego typu używacie na co dzień?

Szukam systemu CRM do firmy. Możecie mi polecić coś w tym zakresie. Testowałem już kilka softów. Jakich programów tego typu używacie na co dzień?

Powiem Ci,żę jest tego sporo. Musisz dopasować go do swoich potrzeb. W firmie nie byliśmy zadowoleni za bardzo z poprzedniego systemu . Nie będę tutaj pisał jaki to był system. Za to napisze z jakiego obecnie korzystamy. Jest to Symfonia ERP. Myślę,że o nim słyszałeś. CRM bardzo popularny , daje wiele nowoczesnych rozwiązań oraz zawiera wiele modułów biznesowych tak więc można go dopasować do praktycznie każdej firmy. Ze strony możesz sobie ściągnąć instalkę: http://www.tradiss.pl/ . Znajduje się tam wersja demo i dzięki temu zobaczysz jakie oferuje funkcjonalności.

Moim zdaniem kluczowe znaczenie mają po prostu parametry systemu tzn. jego funkcje.

Jeśli system tych funkcji nie posiada odpowiednich, to trudno oczekiwać, że praca na nim przyniesie jakiekolwiek efekty.

Berberis ma opcję darmową, jednostanowiskową, ale pod względem funkcji to naprawdę kawał solidnej aplikacji.

Pracuję na niej od dawna, znam możliwości, wiem ile nam poprawiła, ale to można ocenić dopiero po samodzielnie przeprowadzonym teście.

I właśnie to wszystkim radzę najpierw przeprowadzić.

Dnia 28.06.2015 o 08:13, ernest napisał:

A sprawdzałeś może  [link usunięty]  bo ja słyszałem same pochlebne opinie i sam się nad nim zastanawiam, pisałem właśnie w innym wątku zapytanie na ten temat, ale mało osób może mi polecić.  Znakomicie poobno sprawdza się przy formach sprzedarzowych i  pomaga dorze zarządzać siatką klinetów i utrzymywać z nimi dobre relacje, mi chyba póki co na tym najbardziej zależy. Co o tym myslicie?

Czasem przydatne jest jeśli CRM jest połączony z systemem ERP, który działa w reszcie firmy, wtedy można łatwo przekazywać do realizacji przyjęte zlecenia, nie trzeba dwa razy wklepywać tych samych rzeczy. Tak właśnie działają programy: [link usunięty] i ERP SyKOF. Warto sprawdzić zanim zainwestuje się w coś innego

Zobacz u ich https://wfirma.pl/ . w ich pakiecie masz CRM, fakturowanie i o wiele więcej. Koszty sa na prawdę baardzo niskie. Bez problemu możesz najpierw przetestować a dopiero potem wykupić.  Warto najpierw zapoznać się z wszystkimi możliwościami aby nie przepłacać. 

Tworzeniem platform opartych na systemach CRM zajmuje się firma http://www.bnet.com.pl Sam korzystam z CRM od nich i jestem zadowolony z jego działania. Jest łatwy w obsłudze i bardzo przydatny.

Jak już wybierzesz system musisz się zastanowić w jaki sposób bezpiecznie przechowywać zgromadzone dane. Dla mnie idealnym rozwiązaniem jest kolokacja serwerów firmy do jakiegoś profesjonalnego centrum danych.  Usługi tego typu oferuje na przykład [link usunięty] jedno z 6 center tej firmy ulokowanych w Polsce. W ramach ich usług możesz także skorzystać z backup i storage danych.

Fajnie, że dzielicie się linkami, też mogę do tej listy dorzucić  [link usunięty] , jest naprawdę fajny i w przyzwoitej cenie, a do tego z opcją bezpłatnego testowania. Dla nas liczyła się przede wszystkim prostota obsługi i funkcjonalność, nie chcieliśmy czegoś skomplikowanego, z czym trudno byłoby sobie poradzić. Ten jest naprawę ok.

Praca na Berberis to pełen luz i wiele możliwości, ale przede wszystkim dobre planowanie czy kontrola.

Z mojej perspektywy wsparcie systemu ma ogromne znaczenie, to kluczowe.

Bo jeśli chodzi o wsparcie działalności w tych czasach to naprawdę  ciężko zarządzać tym wszystkim bez odpowiedniego oprogramowania. 

Nawet niższa wersja Berberis wystarczy do prowadzenia normalnej działalności, tak więc bądźmy poważni.

Takie rozwiązania każdy powinien dobierać całkowicie samodzielnie pod siebie tzn. sami musicie ocenić, co jest odpowiednie, jakich funkcji potrzebujecie i czego wam brakuje.

Ale w tym wcale nie ma czegoś szczególnie trudnego. Po prostu działajcie. 

Jeśli nie prowadzisz dużej działalności to wystarczy coś z standardowymi funkcjami. w Takim przypadku zbyt dużych kosztów korzystania z programu nie poniesiesz. Z innych tego typu programów możesz sprawdzić np. polski crm bs4.pl

Wyżej pisałem o Berberis, który daje realną optymalizację. Tak naprawdę tutaj chodzi o absolutne podstawy. Podejdziecie do tego jak trzeba, to również przyjdą efekty. Cudów na pewno od razu nie będzie, na wszystko trzeba zapracować, poznać system, odpowiednio wykorzystać jego możliwości. I wtedy dopiero można zrealizować cele. Nic się samo nie zrobi. 

Myślę, że najlepiej to zerknąć sobie tutaj https://programy.do/ranking/system-crm/ i poczytać. Jest tam bowiem wiele informacji, które mogą się okazać pomocne w wyborze oprogramowania marketingowego. Wszystko jest w jednym miejscu, więc można zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy. Trzeba zawsze stawiać na rozwiązania, które spełnią nasze oczekiwania. 

ja polecam  [link usunięty] , oprócz CRM- fakturowania, księgowanie, kadry, najpełniejszy program dla firm jaki spotkałem.