Zaloguj się, aby obserwować  
faramir

Sklep zoologiczny

Recommended Posts

Zdecydowałem, że założę sklep zoologiczny z asortymentem dla wielu rodzajów zwierząt. Póki co tylko pożywienie, zabawki, latki i takie rzeczy, a za jakiś czas może żywe zwierzęta. Jak myślicie, czy w 100-tysięcznym mieście to wypali i bedą szły z tego porządne zyski? Pytam tu, bo wciąż się waham, a widzę, że są tu ludzie potrafiący pomóc :)

Może ktoś ma jakieś doświadczenia z tego typu biznesem?

Śmiało otwieraj, jeśli masz pomysł to go realizuj i bądź konsekwentny a na pewno się uda :)

Kwestia konkurencji - jeśli jest nikła, a w Twoim mieście jest duże zapotrzebowanie na tego typu sklep to masz szansę się mocno wybić. A jeśli konkurencja jest - to rób wszystko by ją prześcigać. Pomyśl nad nazwą, bo to ważna sprawa w tego typu biznesie.

Konkurencji w zasadzie nie ma, poza małym, niewidocznym sklepiku na zadupiu.

To jeszcze jedna prośba - pomożecie wymyślić nazwę dla owego przedsięwzięcia? ;)

żeby ten sklep stanowił konkurencję dla sklepików zoologicznych przy gabinetach weterynaryjnych oraz dla hipermarketów (gdzie też są sprzedawane produkty dla zwierząt), to musisz się wyróżnić ofertą.

To czego mi brakuje w sklepach zoo i w hipermarketach to karmy, które można właściwie kupić wyłącznie w sklepach internetowych. Czyli dobre marki karmy suchej i mokrej - przy czym dobre to niekoniecznie Royal Canin, ale np. Biomill (z suchej) czy Leonardo albo Bozita z mokrej (to akurat karmy dla kotów).

Zobacz jakie karmy sprzedaje np. Krakvet. Jeśli uda Ci się połowę z nich mieć u siebie na stanie to będzie dobrze.

pozdrawiam

Dziękuję za konkretną radę. Biomill i Krakvet są mi znane i powszechnie chwalone, dlatego nie omieszkam sie wprowadzić ich do swojego asortymentu.

Choć jak mówię - w moim mieście wielkie konkurencji na sklepy dla zwierząt nie ma, więc wybicie się nie powinno stanowić bariery nie do pokonania.

Dziękuję za rady :)

Moim zdaniem od razu warto myśleć o sprzedaży internetowej. Wbrew pozorom wcale nie wpływa to w znacznym stopniu na koszty prowadzenia sklepu, a korzyści mogą być spore.

Widziałam np., że Pasejo oferuje darmowe oprogramowanie do prowadzenia sklepu w sieci: http://pasejo.pl/ . Fantastyczna sprawa, zwłaszcza dla tych, którzy dopiero zaczynają z biznesem. Warto zerknąć, tym bardziej, że platforma oferuje też sporo innych udogodnień.

Nie prawda, że nie da się wygrać z marketami. Każdy fan zwierząt wie, że nie wszystkie produkty specjalistyczne można kupić w markecie. Powiedziałabym, że większości niema, a jeśli jest cokolwiek, to wątpliwej jakości.

-------------------------------------

wywóz gruzu Warszawa

Witam Wszystkich na forum. Wiele zależy tutaj od tego jaki nakład finansowy poświęcimy na reklam,e promocję naszego sklepu oraz co konkretnie zaoferujemy nowym klientom aby ich utrzymać, to odgrywa kluczowa rolę.  Pamiętajmy że dobry sklep internetowy to także przejrzysta i czytelna strona z ciekawym układem graficznym oraz szybką i bezproblemowa przesyłką.

Ja w sumie w sklepach zoologicznych mało kupuje, nawet przysmaki dla psa kupuje u weterynarza bo mam sprawdzone Snac Skin Coat Dog z łososiem od vetexpert, wiem że psiak to lubi a do tego pomagają w uzyskaniu zdrowej ładnej sierści

Jeśli kupujesz w sklepach zoologicznych karmę dla psa, to ja polecam wybór tego produktu: https://www.maxandmrau.pl/product-pol-964 . Ta karma spełnia wymagania żywieniowe wszystkich ras na każdym etapie życia. Ma  w soim składzie m.in. zboża, mięso i podroby zwierząt, oleje i tłuszcze roślinne, ryby i podroby, drożdże, warzywa, minerały. To wartościowy posiłek dla Twojego pupila.  

Co do sklepów zoologicznych w internecie to w aktualnych czasach jest ich bardzo dużo i powiem wam, że czasem ciężko zdecydować się gdzie zrobić zakupy. Ja wybrałem sklep Krakvet https://www.krakvet.pl/, przede wszystkim dlatego, że mają na prawdę dużą i bogatą ofertę, ale także ze względu na ceny. Muszę wam szczerze powiedzieć, że są one na prawdę konkurencyjne na tle innych sklepów i wydaje mi się, ze warto sprawdzić ich ofertę. 

Nie da się ukryć, że zakupy online są teraz znacznie bardziej praktyczne i tańsze. Poza tym wybór jest większy. Można je zrobić niezależnie od pory dnia czy nocy. Wiele ciekawych rozwiązań znajdziecie tutaj https://sklepzoologic.pl . Sklep ma różnorodny asortyment dopasowany do potrzeb wielu zwierzaków. 

Jestem tego samego zdania,  również uważam że najlepszym rozwiązaniem będzie w tym przypadku połączyć sprzedaż internetową ze stacjonarną, dzięki czemu w praktyce masz podwójny zysk.  Do sklepu zoologicznego konieczna będzie również dobra waga, akurat w tej kwestii możemy pomóc.