Zaloguj się, aby obserwować  
bolek

0.5 ha pod lodzia, szukam pomyslu

Recommended Posts

Witam

Mam pod lodzia 0.5 ha ziemi i szukam pomyslu na biznes. Poczatkowo myslalem o wiatrakach lub "hotel" dla koni.. moze ktos ma jakies ciekawe pomysly?

Pozdrawiam

Jeżeli pasjonujesz sie końmi to czemu nie warto założyć stadnine koni gdzie można bedzie sobie pojezdzić. Ja zawsze marzyłam aby choć raz przejechać się ale w mojej okolicy nie ma takiej możliwości, a szkoda. Dla najmłodszych można zaproponować jazdy lub oprowadzanie na kucyku. A dla zaawansowanych jeźdźców wyjazdy w teren.

Jeśli ma sie smykałke do koni to czemu nie, może być i stadnina połączona z nauką jazdy. Taka szkoła na pewno będzie się cieszyć dużą popularnością i do pomocy też znajdziesz chętnych, którzy za darmową jazde na konich będą sprzątac i dbać o konie.

Gość rgp

Pamiętaj, że Twoje dochody będą zależne od sezonu - w zimie dochody będą prawdopodobnie niższe niż w pozostałych miesiącach. Może warto się zastanowić (mój znajomy tak to zorganizował i przynosi to dobre pieniądze) nad wybudowaniem przy lub nad stajniami miejsc noclegowych. Wg mnie świetna sprawa. Zagospodaruj obszar tak, aby oprócz wybiegu, goście mogli również wyruszyć w wycieczki w malownicze okolice :). Dla lubiących konie mechaniczne przydałyby się quady oraz motory śnieżne. Taki kompleks zagwarantowałby Ci spokojne i dostatnie życie, rozwijanie swoich pasji oraz satysfakcje z pracy :). Pomysł świetny, aż się chce wydawać pieniądze :).

Zależy od tego, gdzie masz tę ziemię,bo taka ilość ha to dla koni trochę mało. A jeszcze jedna sprawa - kasa na inwestycje. A najważniejsze, gdzie to jest:)

Najlepiej załóż centrum rozrywki, albo wybuduj jakiś lokal typu dom weselny - to się wydaje bardzo opłacalną inwestycją - wystarczy tylko podzwonić i popytac o terminy w takich placówkach - kilka miesięcy, a fajnych nawet 2 lata. Powinny tam byc pokoje dla gosci, a wokól piekny ogród z oczkiem wodnym lub stwem - marzenie:)))

A jak to jest z obsadzaniem choinkami (np sosnami)? Są za to dotacje, jak już, to z jaką częstotliwością? Bo obsadzenie, to jednorazowa praca, a przejechać kosiarką spalinową pomiędzy drzewkami raz na 2 miesiące, to taka praca, choćby wcale (na dobrą sprawę wynająć nastolatka za 40zł i jeszcze podziękuje :P).