Zaloguj się, aby obserwować  
kowalprzem84

Sklep z kominkami

Recommended Posts

Witam,

Zastanawiam się nad uruchomieniem sklepu z kominkami elektrycznymi, bio kominkami, wkładami itp.

Tylko zastanawiam się czy jest sens, czy jednak konkurencja nie jest zbyt duża a marże w internecie zbyt małe.

Wprawdzie działam w podobnej branży w realu ale internet jest raczej innym rodzajem rynku.

Ciężko powiedzieć. Jeśli rozwiniesz swoją sprzedaż na kanał internetowy, na pewno będziesz musiał dostosować odpowiednio ceny do konkurencji. Sam działasz w branży i raczej dobrze wiesz jak wygląda sytuacja na rynku. Jakie są ceny w sklepach internetowych, jakie sam masz ceny. Porównaj wszystko, przeanalizuj i otrzymasz odpowiedź.

Działasz w tej branży, więc najlepiej się orientujesz. Według mnie sprzedaż przez internet byłaby dobrym uzupełnieniem tej tradycyjnej.

Dokładnie, każdy szanujący się sprzedawca powinien być obecny w sieci. Naweg gdy ktoś bezpśrednio nie kupi z e-sklepu to zawsze zainteresuje się, zadzwoni czy nawet przyjedzie bo przecież takie rzeczy trzeba zobaczyć na żywo.

-------------------------------

http://zpue.pl/ - zerknij na to!

A kto powiedział, że to ma być przyszłościowy i dobry, sprawdzony biznes? Nie jest to jednoznacznie określone?

--------------------------

Pozdrawiam, Tomek

http://www.forum-kredytowe.pl/f125/

Konkurencja w tej jak w każdej innej branży na pewno jest duża. Jednak moi zdaniem internet pomieści wszystko.

Najważniejsze przy wchodzeniu z działalnością do internetu to wstrzelić się w nieco inną niszę. Po prostu chodzi o to, aby się wyróżniać (i odróżniać). Na przykład kominkami innych firm niż konkurencja, albo sposobem prezentacji produktów na stronie.

Gros sklepów zaniedbuje rzetelny kontakt i wzajemną interakcję z potencjalnymi klientami. Posiadanie żywego i dobrze działającego forum, z bezpłatnymi poradami na temat wyboru i instalacji kominków też pomoże w sprzedaży (a wiele osób prowadzących sklep w internecie o tym zapomina).

Sprzedaż przez internet akcesoriów, np. wkładów jak najbardziej. Generalnie dobra strona, z ciekawymi wizualizacjami myślę, że mogłaby dużo pomóć

Akcesoriów - tak, ale samych kominków? nieee, takie rzeczy ludzie chcą obejrzeć na żywo, zanim się na to zdecydują, więc wydaje mi się, że akurat w tym biznesie wygrywa tradycyjna metoda sprzedaży.

Twoja pasja to jedno a realna rzeczywistość to drugie. Myślę ze sklep z kominkami o jakich piszesz będzie miał wzięcie ale za następnych ładnych kilka lub kilkanaście lat, kiedy nasze społeczeństwo stanie się jeszcze bardziej zamożne. Obawiam się, czy też inaczej - większą szansę widziałbym mimo wszystko w otwarciu sklepu podobnego do tego: [link usunięty] - czyli w dalszym ciągu chodzi o sklep z kominkami tradycyjnymi, czyli chodzi o kominki na drewno, ale zauważ że ten sklep ma bardzo szeroki asortyment. To przyciąga klientów.