Zaloguj się, aby obserwować  
Mimi88

Naleśnikarnia

Recommended Posts

Witajcie,

Jestem w trakcie rozkręcania własnej kawiarni, knajpki. Chciałabym, żeby daniem głównym były naleśniki. Oczywiście do tego pasty, sałatki, pierogi...z alkoholi, wybrałam: wino, piwo, whisky - bez wódki. Cały czas męczy mnie myśl czy takie miejsce może mieć przyszłość, owocną przyszłość. Pochodzę z Warszawy i tutaj otwieram lokal. Co sądzicie o moim pomyśle? Może znajdzie się osoba, która próbowała swoich sił i prowadziła lokal z naleśnikami.

Pozdrawiam Was i liczę na wymianę zdań :)

Cześć.

Mieszkam w 3mieście, takie naleśnikarnie są u Nas i podejrzewam, że w Wawie też takie już są. Polecam abyś znalazła takie miejsce w Twoim mieście i oceniła jak wygląda zainteresowanie takim miejscem.

Mi osobiście coś takiego bardzo się spodobało, miałem taką naleśnikarnię pod nosem i było to jedno z kilku miejsc które co jakiś czas odwiedzałem gdy chciałem zjeść coś na mieście. Co wpływało na moje zadowolenie:

- wnętrze zaprojektowane przez architekta wnętrz (aktualnie bardzo ważny element przyciągający ludzi którzy trochę szerzej patrzą niż tylko na to że chcą coś zjeść)

- różnorodność naleśników: na słodko, z mięsem i różnymi innymi dodatkami oraz wegetariańskie, a do tego sosy i jakaś nieskomplikowana suróweczka np. z marchewki

- jakość: na miejscu smażony placek naleśnika, ciepły, niezleżały i "nieczekający na klienta". Właściciel chciał aby jego naleśniki kojarzyły się z fajnym, ciepłym i świeżym produktem dlatego nie oferował jedzenia na dowóz (naleśnik nim dojedzie do klienta będzie już oklapniętym, chłodnym plackiem i będzie kluchą do przeżucia a nie naleśnikiem)

- dodatkowe atrakcje w knajpie: rzutnik z możliwością oglądania jakiś wydarzeń sportowych, kącik dla małych dzieci, duże akwarium morskie!!! ekstra sprawa.

Niestety ta naleśnikarnia obok mnie jakiś czas temu się skończyła. Dlaczego?

- ciut za mały ruch z powodu niezbyt dogodnego, niewidocznego miejsca. Co prawda było przy głównej ulicy przy dużym obiekcie handlowym, ale niestety było to na pietrze i do tego na wysokości konar drzew które idealnie przysłaniały knajpę więc ludzi idąc ulicą nawet nie widzieli że coś takiego jest. Tak więc dobrze widoczne, łatwo dostępne miejsce jest bardzo ważne. Ale to nie było raczej główną przyczyną upadku.

- główną przyczyną bankructwa był niemiłosiernie wielki czynsz. Udało mi się rozmawiać kilka razy z właścicielem i powiedział że prze to że chciał aby naleśniki były w przystępnej cenie o odpowiedniej jakości, nawet jakby non stop miał pełną knajpę zarobek nie byłby jakiś wielki z powodu ogromnego czynszu który windowała jakaś banda starych wojskowych dziadów, którzy i tak mają swoje wojskowe emerytury i mało ich obchodzi aby gospodarka się rozwijała. W tym budynku (kamienica) było już kilka usług i każde nie wyrabiały przez ten czynsz, więc padały. W momencie kiedy naleśnikarnia skończyła swoją działalność 2 sąsiednie biznesy też padły. Aktualnie wojskowe dziady nie potrafiły nic innego wymyślić jak tylko wystawiły obiekty na sprzedaż pewnie też za kosmiczną kwotę bo od miesięcy nic tam się nie dzieje.

Tak więc trzeba też trafić na miejsce z czynszem takim, który po kalkulacji miesięcznego obrotu i pokrycia wszystkich kosztów da zadowalający wynik.

Tak więc pomysł świetny, brać garściami pomysły od konkurencji i modyfikować je, dorzuciś coś nowatorskiego od siebie aby było ciekawiej, ominąć błędy tych co już je poczynili i powodzenia z biznesem :)

Pozdrawiam

Pomysł jest ciekawy,jednak oprócz pozwoleń z Sanepidu i szeregu innych wymagań jakie musisz spełnić,kluczowe będzie to w jakiej lokalizacji zamierzasz otworzyć taki punkt z usługami gastronomicznymi.

Moim zdaniem jak zadbasz o właściwą promocję, to może wyjść nawet całkiem fajnie. Przy czym jeśli ma się udać, to chyba dobrze byłoby skupić się na naleśnikach i w nich wyspecjalizować, tak, żeby całe miasto miało poczucie, że jak na naleśniki, to tylko do Ciebie. :) Może udałoby Ci się wymyślić jakieś nietypowe dodatki do naleśników? Albo oryginalne konstelacje smakowe?

Sama myślałam, ale nad pierogarnią. Uważam, że jest to ogromny koszt - lokal i reklama. No i przede wszystkim jedzenie, które rzeczywiście zrywa z nóg ;)

Zawsze w miastach są albo naleśnikarnie, albo pierogarnie. Zwykle ten drugi produkt też oferują, ale jest on gorszy jakościowo niż ten główny. A gdyby tak połączyć to i robić najlepsze naleśniki i najlepsze pierogi w mieście? :D Myślę, że fajny klimat, duże porcje, dobre świeże jedzenie i przystępne ceny są w stanie zdziałać cuda. Powodzenia ;)

Najbardziej irytujące jest gdy istnieje lokal pod tytułem naleśnikarnia lub pierogarnia, a w rzeczywistości produkty są wykonane z najtańszych składników. Takie lokale napewno nie mają racji bytu.

Same produkty,skąłdniki często pozostawiają wiele do życzenia,ale to juz osobna sprawa. Minęło trochę czasu,wiec jeżeli wątek jest w dalszym ciągu aktualny to daj znać jak wygląda sprawa Twojego biznesu,czy podjęto jakieś decyzje w tym kierunku.

Prowadzenie restauracji jest jednym z trudniejszych biznesów. Jeśli masz doświadczenie w gastronomii, ciekawą lokalizację, będzie dobre jedzenie oraz klimat to może chwycić. Z drugiej strony musisz koniecznie zbierać dane klientów i budować bazę kontaktów, żebyś mógł przygotowywać dla nich specjalne oferty i budować z nimi relację. Możesz też np. sprawdzić jaki jest czas realizacji zamówień w innych miejscach konkurencyjnych i robić to albo szybciej, albo mieć lepsze jedzenie. Trzeba by było pomyśleć nad unikatowością tego miejsca. Możesz też poszukać jakiejś franczyzy, bo wiem że takie są (np. naleśniki jak smok).

--------------------

[link usunięty] szyte na miarę!

znajoma prowadzi nalesnikarnię nazywa się bardzo fajnie Naleśniczówka super pomysł. Wg mnie to dobra opcja, można też połączyć taki typ restauracji z pierogarnią na przykład. Ale z samych naleśników też można dużo przepisów wymyślić i się całkiem dobrze najeść. Jak dla mnie dobry biznes, powstają naleśnikarnie powoli, wiec jest szansa jeszcze zdobyć rynek:)

Powoli? Moim zdaniem jest ich na rynku już całkiem dużo, nawet sieciówki się już pojawił z tego obszaru... Niemniej jednak jak ktoś ma dobry pomysł i podejdzie do interesu z głową, to wiele można w tej branży zdziałać :)

W takiej branży liczy się głównie pomysłowość oraz wykonanie danego jedzenia. Poprzez serwowanie tradycyjnych, prostych do zrobienia samemu w domu dań daleko z pewnością nie zajedziemy.

Świetny pomysł z tymi naleśnikami :) Już zrobiłam się głodna ;) Tylko muszą być naprawdę dobre i najlepiej nie takie, które każdy może sobie zrobić w domu. Powodzenia!

Sama naleśnikarnia będzie miała racje bytu o ile będą prawdziwe naleśniki z normalnyuch składników, nie proszków i innych cud. Dodatkowo zainwestowałbym w stare patelnie do naleśników w dobrym stanie. Są na prawde genialne do takiego smażenia i smak jest zupełnie inny, niż ze zwykłej teflonowej patelni

Pomysłowość to jedno,ale moim zdaniem tutajkluczowe znaczenie ma reklama i miejsce w którym będzie znajdował się taki lokal,punkt. Im lepszy i im więcej nakładów na reklamę tym więcej klientów,to oczywista sprawa.

Wychodzę z założenia, że bez mięsa to nie jedzenie ale każda pani z którą miałem przyjemność uwielbiała naleśniki. Jeśli byłyby dobrej jakości i w dobrym miejscu, niekoniecznie najdroższym, to jasne mogłoby się udać. I tak jak ktoś wyżej napisał, próbuj testuj, co ludziom smakuje, co Tobie najlepiej wychodzi i może coś z tego będzie. Trzeba reagować na konsumentów.

Ja uwielbiam naleśniki, ja właśnie poszłabym w specjalizację - tylko nalesniki. Np. w Opolu jest jest jedna słynna naleśnikarnia i cały czas jest tam ruch, ale fakt mają bardzo dobra lokalizację

Naleśnikarni jest na pęczki, ale brakuje czegoś podobnego - baru z szybkimi przekąskami typu tortilla. Sam zjadłbym taką przekąskę z fasolą w sosie pomidorowym, grilowanym kurczakiem i sosem guacamole.

Taki bar na pewno przebiłby się w dużym mieście, bo ludzie mają już dość kebabów.

Jestem byłym Sanepidowcem. Prowadzę bloga doradczego- jak dostosować lokale gastronomiczne, jakie dokumenty są wymagane, jak wygląda prawo żywnościowe itp. Napisałam równiez wpis jak założyć naleśnikarnię. Zapraszam na bloga lub na FB jako HACCP dla Ciebie

[link usunięty]

Prowadząc własną restaurację tego typu, trzeba znaleźć odpowiedniego dostawcę jedzenia. Osobiście polecam wam zgłosić się do http://www.agnes.waw.pl Jest to producent wyrobów garmażeryjnych. W ich ofercie znajdziecie pierogi, kopytka i inne dania tego typu.

Do restauracji trzeba obowiązkowo kupić  meble ze stali nierdzewnej bo bez tego ani rusz.  Takie meble najlepiej kupić w firmie, która robi taki meble  - i  my kupowaliśmy takie meble w tej firmie Zakład Ślusarski GREŃ  w PSZCZYNIE. W tej firmie można zamówić również drzwi nierdzewne, stoły, balustrady nierdzewne, nierdzewne szafy, wieszaki i suszarki do butów, nierdzewne instalacje systemu mycia, wózki wędzarnicze oraz wózki transportowe.