Zaloguj się, aby obserwować  
handlara

Co studiować, żeby założyć firmę?

Recommended Posts

Myślicie, że którykolwiek kierunek studiów przygotowuje na tyle, żeby móc sprawnie prowadzić własny biznes?

Patrzę co ma do zaoferowania http://www.goldenline.pl/uczelnia/politechnika-warszawska/ i tak mi przyszło do głowy pytanie, czy ktoś kto studiuje taki "biznesowy" kierunek rzeczywiście ma łatwiej w prowadzeniu swojej DG?

szczrze to nie wydaje mi się aby, to od uczelni zależało powodzenie w prowadzeniu własnego biznesu. uważam, że przede wszytskim na własny biznes trzeba mieć pomysł i przysłowiową żyłkę do prowadzenia interesu a ponadto odpowiednie wsparcie finansowe dla startupaowców, jesli to konieczne :) z doświadczenia wiem, że studia niestety ale są zbyt pomocne w rozpoczęciu własnej działaności - już prędzej stawiałabym na podyplomówki, kursy czy szkolenia :)

Niestety, ale nie każdy z Nas nadaje się do prowadzenia własnej firmy. Nie każdy posiada odpowiednie cechy charakteru. Dziś bardzo ważne jest "właściwe" podejście do pracownika (dziś to firmy szukają specjalistów, a specjaliści "przebierają w ofertach") - Nasza firma musi nie tylko stworzyć interesujące warunki pracy, ale także "interesujący klimat" (coraz rzadziej decydujemy się na pracę "w skrajnie nieprzyjemnych" warunkach). I o tym także mówi się na studiach...A mimo to nie brakuje pracodawców, którzy na każdym kroku wykorzystują swoich pracowników (niestety nie każdy ma "możliwość ucieczki").

Hmmm, wydaje mi się, że to czy założymy własną firmę zależy nie tylko od kierunku studiów, które skończymy, ale także od naszych predyspozycji i naszych umiejętności i przede wszystkim od tego, czy poradzimy sobie z takim wyzwaniem jak własna firma. Ja jestem po magisterce z FIR, studiowałam w Krakowie, a teraz zapisuję się na podyplomówkę na finanse i rachunkowość w biznesie na UTH w Warszawie - [link usunięty] . Niedawno ruszyła rekrutacja, a studia zaczynają się za kilka miesięcy. Zaraz po tym mam w planach wystartować z własną firmą. Gdybyście mieli jakieś pytania, to śmiało :)

Wszystko zależy jaką firmę chcesz założyć. Jeśli planujesz działać w obszarach do których przygotowują jakieś konkretne studia, to wtedy kierunek jest ważny. Nie oczekuj jednak, że ktoś nauczy cię "co robić żeby odnieść sukces", bo ludzie którzy to wiedzą prowadzą własne firmy, a nie wykładają na uczelni ;)

A http://www.studia.elab.edu.pl/studia-w-anglii,6206YHFEyFu8? Jest to świetne rozwiązanie dla każdego. Dzięki temu można założyć i z powodzeniem prowadzić firmę nie tylko w Polsce, ale również za granicą. Warto dobrze zastanowić się nad takim rozwiązaniem.

Znam ludzi po zawodówkach, którzy założyli wielkie firmy, także trzeba mieć po prostu pomysł i chęci, a studia nie specjalnie przygotowują, chyba że coś pokroju prywatnej praktyki stomatologicznej albo kancelarii prawnej, to wtedy studia są wymogiem.

Myślę, że niczego nie trzeba studiować. Niektóre kierunki mogą pomóc, ale ogarnięta księgowa to połowa sukcesu. Ona powie Ci co można a czego nie można. Tobie pozostaje wtedy tylko praca :)

Myślę, że to dobry pomysł. Jeśli już studiuje się w Anglii, to warto tam założyć firmę. Przygotowanie ma się dobre, znajomość języka również, więc pozostaje tylko działać. W prowadzeniu księgowości na pewno pomoże firma https://www.taxangels.pl/, więc Wam pozostaje tylko skupić się na swoich usługach. Co o tym sądzicie?

Tak na dobra sprawę to nie musisz niczego studiować żeby założyć firmę, wystarczy że będziesz miał dobry i ciekawy pomysł na prowadzenie działalności która będzie przynosić zyski i to wszystko :)

Faktycznie do założenia firmy nie trzeba mieć wykształcenia, jednak żeby dobrze poprowadzić biznes i z powodzeniem zarządzać firmą, studia z zakresu  zarządzania projektami, programami oraz wiedzy o biznesie i zarządzania organizacją są w dzisiejszych czasach koniecznością. Pod tym względem atrakcyjne są studia MBA Project Management [link usunięty] , na które rekrutacja startuje na trójmiejskiej WSAiB.

Biznes, własny biznes, rozwijanie, inwestowanie - to zawsze jest sprawdzona opcja.

Zwłaszcza, gdy biznes przynosi sprawdzone, zakładane rezultaty, przynosi dochody.

Część kapitału oczywiście warto odkładać w formie gotówkowej, najlepiej w rożnych walutach - tak dla bezpieczeństwa.

Ofert z tego zakresu jest dużo, np tutaj: https://www.konto-studenckie.pl/porownanie-kont-studenckich.php

Żeby móc sprawnie prowadzić firmę nie musisz mieć ukończonych studiów 🙂. Należy brać pod uwagę to, jaki rodzaj działalności chcesz prowadzić i ile osób chcesz zatrudnić. Wiadomo,  im większa firma, tym większa potrzeba jest odpowiedniej wiedzy, która pozwoli Ci zoptymalizować procesy w nim zachodzące. Jeżeli chcesz prowadzić jednoosobową działalność, to wystarczy Ci podstawowa wiedza na temat rozliczania się ze składek, kosztów itp. Często w takiej sytuacji najlepiej nawiązać współpracę z firmą zajmującą się księgowością 🙂