KrzysztofBaranowski

Narzędzia przydatne w biznesie

Recommended Posts

Cześć!

Z jakich internetowych, darmowych narzędzi korzystacie w swoim biznesie?

Moja lista:

Google Docs

To taki pakiet office działający w chmurze. Dokumenty (tekstowe, tabele, prezentacje...) przechowywane są na serwerach Google i można je edytować z poziomu przeglądarki. Narzędzie jest bardzo proste i intuicyjne. Umożliwia importowanie starszych dokumentów . Największa zaleta to możliwość równoczesnej pracy kilku osób nad jednym dokumentem.

Gmail

Klient poczty od Google. Posiada większość funkcjonalności desktopowych rozwiązań (odbiera i wysyła wiadomości z dowolnego adresu, posiada katalog i filtry) oraz kilka unikatowych (łączy korespondencję mailową w wątki, posiada najlepszy filtr antyspamowy).

Google Calendar

Kolejny dobry produkt firmy Google. Jest to kalendarz w którym można zapisywać sobie terminy spotkań oraz zadania do wykonania. Kalendarze można udostępniać innym osobom. Główną zaletą tego kalendarza jest fakt że współpracuje z wieloma dodatkami i innymi narzędziami.

Google Alerts

Te aplikacja umożliwia monitorowanie internetu w zakresie wybranych słów kluczowych. Po ich wpisaniu otrzymuje się maila z linkami do nowych stron w których pojawiło się dane słowo kluczowe.

Video Alerts

Podobnie jak Google Alerts z tym że skanowane są tytuły i opisy na YouTube.

Google Analytics

Narzędzie do analizowania ruchu na stronie internetowej. dzięki niemu nie tylko dowiemy się ile osób odwiedziło nasza stronę ale również jak na nią trafili, co robili, jak długo przebywali, jakie strony odwiedzili i wiele innych.

Dropbox

Umożliwia przechowywanie plików w chmurze. Jego główną zaletą jest porta obsługa oraz współpraca z wieloma innymi aplikacjami i serwisami.

CloudOn

Ta aplikacja na tablety umożliwia edycje dokumentów MS Office. Niezastąpiona w połączeniu z DropBoxem

Asana

Proste narzędzie do zarządzania zadaniami. Zrezygnowano w niej z wielu funkcji takich jak kalendarz, wykres ganta czy mierzenie czasu pracy wykonania danego zadania. Dzięki temu serwis jest prosty i wygodny. Idealna narzędzie dla kilkuosobowego zespołu pracującego nad niedużymi projektami.

Trello

Równie proste narzędzie do zarządzania zadaniami co Asana. W jego przypadku bardziej chodzi o proces wykonywania zadań.

Any.do

Rozszerzenie do przeglądarki, dodatek do zadań google a zarazem aplikacja na komórkę. Wieloplatformowe narzędzie do zarządzania zadaniami. Można dodawać zadania na kilka sposobów i śledzić ich wykonanie w kilku źródłach.

Evernote

Wszechstronne narzędzie to robienia notatek w internecie. Notatki można dodawać na wile różnych sposobów, w różnych aplikacjach, różnym formacie i... różnych powodów.

ShareX

Banalnie proste narzędzie do tworzenia, przechowywania i prostego przesyłania screenów z monitora. Wciskamy kombinacje klawiszy, zaznaczamy i... gotowe. Obraz sam przesyła się "do internetu" i generuje link w schowku. Wystarczy że klikniemy ctrl+v aby wkleić link do własnie zrobionego obrazu.

Prezi

Dla wielu już nie nowe ale nadal robiące wrażenie narzędzie do tworzenia prezentacji multimedialnych. O wiele efektowniejsze od PowerPointa nie wymaga wiele od użytkownika. Proste obsługa i nowatorskie podejście powodują, że nawet trudną/nudną wiedzę można pokazać w ciekawy sposób.

Infogr.am

Infografika stała się ostatnio bardzo modna. Jeśli chcesz podążać tym trendem ale brakuje Ci zdolności graficznych być może ten serwis będzie dla Ciebie rozwiązaniem. Wystarczy wprowadzać dane a piękne infografiki będą się tworzyły praktycznie same.

Weebly

Narzędzie webowe do tworzenia stron internetowych. Cały panel do edycji szablonu i treści jest dostępny z poziomu przeglądarki. Całe narzędzie jest darmowe wraz z hostingiem. Wystarczy mieć swoją domenę.

Ta strona został stworzona w Weebly.

JotForm

Narzędzie do tworzenia formularzy. Formularz po prawej stronie został stworzony za pomocą JotForm.

Lista pochodzi z prelekcji jaką prowadziłem na Webinarium: [link usunięty]

Przygotowuje drugą część takiego spotkania i przydała by mi się pomoc.

Jakich narzędzi tutaj zabrakło waszym zdaniem?

Co byście dodali? Z czego korzystacie i dlaczego?

Z pewnością przyda się również narzędzie do masowej windykacji długów, bo niestety nieuczciwych ludzi nie brakuje w żadnej z branż. Jednym z takich narzędzi jest http://www.ewindykator.pl/.

Za niedługo do listy będzie można dopisać http://envieco.pl/pl/envinet-nowoczesne-uslugi-eko-outsourcingu-on-line - narzędzie co prawda nie jest darmowe, ale roczne użytkowanie wyjdzie taniej niż miesięczne koszty w przypadku tradycyjnego doradztwa ekologicznego, a tak czy siak każde przedsiębiorstwo musi się z tego rozliczać.

Zainstalowałem sobie jakiś czas temu na mojego smartfona aplikację firmy.net za pośrednictwem mam dostęp do ponad 1,2 mln firm działających w polskiej gospodarce. Warto ją mieć, bo często jest tak, że jesteśmy w mieście x i potrzebujemy danej usługi bądź produktu - wystarczy wpisać w formularzu np naprawa sprzętu agd x (gdzie x to nazwa miasta), a po chwili wyświetli nam się lista firm działających w tym mieście. Można wybrać według kilku kryteriów: najwyżej oceniana czy najbliższa. Działa pod wszystkimi mobilnymi systemami i można pobrać ją sobie z http://firmy.net/aplikacja.html

Przy wielu wpisach firm można znaleźć kupony rabatowe - które dodatkowo obniżają koszt usługi. Należy go podać sprzedawcy podczas dokonywania płatności.

Mi w ostatnim czasie bardzo przydaje mi się tablet. Dzięki niemu nie muszę już ze sobą wszędzie nosić laptopa a korzystanie z niego jest znacznie wygodniejsze niż ze smartfonu.

Zdecydowałem się na model 10 calowy, konkretnie ten Samsun Galaxy Tab:

http://www.skapiec.pl/site/cat/20/comp/4362160 - bardzo dobry sprzęt, chodzi szybko, praktycznie się nie zawiesza. Jak widzicie można go zamówić za niecałe 1000 zł w sklepach internetowych tak więc dla żadnej firmy nie powinien być to duży wydatek. Można go wrzucić w koszta ;)

Wszystkie te narzędzia są bardzo pomocne. Ja również nie ze wszystkich korzystałam

ale chyba zacznę. Nie ma co ukrywać, że oszczędzają czas a na nim nam

przecież zależy.

Zgadza się,przy tak dynamicznym rozwoju branży informatycznej,to w zasadzie każde narzędzie bedzie przydatne w wkestii kreaowania wizerunku naszej firmy. Dobre reklama internetową jest pdostawą isnienia wielu firm,pamiętajmy o tym.

wybór darmowych programów jest naprawdę szeroki, sam korzystam np. z google docs, ale niestety nie wszystkie darmowe programy są dobre, najwięcej wątpliwości mam do programów do wystawiania faktur, one powinny być regularnie aktualizowane, ale bardzo często te darmowe są pozostawione same sobie, dlatego ja korzystam z efaktury.org płacę na rok 50 zł i mogę wystawić szereg różnych dokumentów m.in. faktury po angielsku, faktury proforma, [link usunięty] czy wezwania do zapłaty

Akurat narzędzia do fakturowania stają się coraz bardziej popularne np. w afaktury masz możliwość wystawiania FV Vat, korygujących, zaliczkowych https://afaktury.pl/wystaw-fakture-zaliczkowa,3,5/ orz sporo innycgh ocpji. Co do darmowych rozwiążań wiele nowych firm korzysta np. z darmowych skrzynek pocztoweych, gdy jeszcze nie ma własnego hostingu.

Jeśli prowadzicie sklep lub bistro- to tutaj macie namiary na http://www.iglootechnika.pl/wyposazenie-sklepow/ i nie tylko. Posiadają całe wyposażenie do takiego biznesu w jednym miejscu.

Do tej bardzo przydatnej listy z pierwszego posta dorzuciłbym narzędzie komercyjne o nazwie HR24. Jak nazwa wskazuje jest ono dedykowane obszarowi zasobów ludzkich, przed którym otwiera rozwiązania dostępne dotychczas wyłącznie dla największych podmiotów. Aplikacja umożliwia w łatwy, ale i treściwy sposób przeprowadzanie kampanii rekrutacyjnych czy ocen okresowych oraz dostarcza precyzyjne wskazówki dotyczące potencjału pracowników. Szczegóły na stronie https://hr24.com.pl/pl/.

Jeżeli chodzi o faktury to polecam BizIn. W podstawowej wersji jest darmowy i to w pełni wystarcza do fakturowania, ale po wykupieniu licencji otrzymujemy tez program do crm, zarzdazania magazynami i kosztami. licencja nie jest kosztowna, wiec warto sie tym zainteresowac :)

Przy prowadzeniu działalności, nieważne w jakiej branży, niezbędne jest konto bankowe, najlepiej tanie i dostosowane do potrzeb biznesu i nas samych. Nie ma idealnego, ale warto zastanowić się, w jakim banku będzie ono dla nas najbardziej korzystne i co zyskamy, zakładając rachunek właśnie w danym banku. Najczęściej nie mamy na to czasu, by biegać i pytać, dlatego w sieci dostępne sa porównywarki kont itd. Wart wybrać sprawdzoną , która obejmuje największą liczbę placówek i najbardziej aktualne oferty, np. taką [link usunięty] - moim zdaniem to tam można dokonać właściwego, na daną chwilę, wyboru.

Witam! Ja mam do Was troszkę inne pytanie, a mianowicie chodzi mi tę platformę http://www.edenred.pl/pl/platforma-spendeo-korzysci . Jak możecie, to poczytajcie sobie o niej trochę i powiedzcie mi, czy jest ona u Was używana, a przede wszystkim, czy ona daje dużo możliwości zredukowania kosztów na wyjazdy itd? Co o niej sądzicie?