Zaloguj się, aby obserwować  
tola

Wyksztalcenie biznesowe

Recommended Posts

Witam, mam 17 lat i w przyszlosci chcialbym zalozyc swoj biznes. Jak narazie chcialbym zdobywac wiedze w tym kierunku. Bylbym wdzieczny gdyby ktos z was podal tytuly lub namiary na jakies e-booki, itp. cokolwiek co pomoze mi w zalozeniu firmy i poprawnym jej prowadzeniu.

Dobrze że juz teraz myślisz o swojej przyszłości. W internecie znajdziesz pełno informacji o sposobie prowadzenia własnej firmy jak równiez ebooki. Wpisz w google ebooki biznes i na pewno znajdziesz pełno linków do darmowych ebooków.

Może zajrzysz do Ebooka „Moja Firma” to poradnik dla wszystkich chcących rozpocząć swoją działalność gospodarczą. Prowadzi on krok po kroku przez wszystkie czynności, które należy wykonać, aby marzenie o własnej firmie stało się rzeczywistością.

Jak narazie to pomyśl o szkole, która w przyszłości ułatwi Ci prowadzenie własnego biznesu. Oczywiście ksiązki to tez dobry sposób aby poszerzać swoje informacje. W internecie znajdziesz bardzo dużo stron i ebooki na temat biznesu jak i tu na forum możesz poczytać interesujące informacje.

Jak chcesz się dokształcić to internet i pomoce, które tu znajdziesz na pewno Ci sie przydadzą nie tylko aby w przyszłości prowadzić własny biznes ale też może i w pracy. Wiadomo własny biznes jest przyjemniejszy ale też bardziej stresujący.

Nie ma sensu podawać linku wystarczy wpisać w google to co Cię interesuje, a otrzymasz pełno stron internetowych z informacjami na ten temat :P Kupno ksiązek o tematyce biznesowej jest raczej dość kosztowe więc korzystanie z darmowych ebooków jest jak najbardziej dobrą decyzją.

Jesteś jeszcze młody/a i masz czas na swój biznes. Teraz jest dobry okres na nauke i zdobywaniu doświadczenia aby pozniej je wykorzystać. Ksiązek o własnym biznesie jest bardzo dużo ale według mnie przez doświadczenie więcej sie nauczyć niż z tych ksiązek.

Świetny temat. Gratuluje.

Bardzo dobrze ze jest ktoś kto potrafi zrozumieć wykształcenie biznesowe. Wielu ludzi uważa że pomysł+kapitał+kontakty=biznes zapominając o jedny skladniku nauka. Dla tego tak wielu ludzi ponosi później porażke.

Ja zacząłem swój biznes rok temu a nauke o biznesie 3 lata temu.

Przypomina mi sie pewna metafora którą usłyszałem podczas jednego ze szkoleń

Oto ona:

Drzewo bambusowe to roślina występująca w lasach tropikalnych, najcześciej spotykana w południowej Azji. Jest ok 120 gatunków bambusa.

Nasiono bambusa zasadzone w ziemi nie kiełkuje przez rok ani przez następny i przez następny. W czwartym roku z w ciągu jednego zaledwie miesiąca, bambus osiąga wysokość 30 metrów.

Jak to się dzieje??

Otóż zasadzone nasionko rośnie przez całe cztery lata. Tylko że tego nie widać bo rośnie w dół. Przez cztery lata bambus buduje pod ziemią tak potężny system korzeni który pozwoli mu po kilku latach zebrać naraz tyle "materiałów i siły" aby móc rosnąć 1 m na dzień. Bambus to jeden najwytrzymalszych materiałów budulcowych występujących w naturze.

Jak to sie ma do biznesu?

Każdy kto chce zostać biznesmenem powinien zasadzić ziarenko bambusa w swojej głowie rozbudowywać potężny system korzeni. Taki fundament który bedzie podstawą jego działalności. Na system korzeni biznesowych składa sie wiedza, wiedza i wiedza.

Wiedza o tym co chcemy robić i wszystko to co sie z tym wiąze.

Zgromadziłem przez ten czas setki materiałów w postaci ebooków audibookow linków itp. chętnie si e nimi podziele

Pozdrawiam Bartek

A ja myślę, że zamiast czytac te różne e-booki, które zazwyczaj są pisane przez ludzi, którzy zarabiają na pisaniu e-booków lepiej przeczytać dobry podręcznik ekonomi, w którym podane są najważniejsza prawa ekonomiczne - wtedy nauczysz się naprawdę co to znaczy wejść na rynek jako podmiot. Wiele e-booków zakłada, że rózne ponadrozumowe czynniki decydują o sukcesie, ale wszyscy, którzy osiągnęli sukces mówią, że to praca, praca i praca ....