Zaloguj się, aby obserwować  
karski1

Zarobki na blogu?

Recommended Posts

Ile tak naprawdę można zarobić na popularnym blogu internetowym? Pieniądze jakiego rzędu to są?

Ma ktoś dane na ten temat?

-----------------------

Pozdrawiam, Tomasz

http://www.centrumkredytowe.pl/

Tak, mogę sprawdzić jaka jest ilość odsłon ale jak to się przekłada na zysk? I ile trzeba mieć odsłon dziennie/miesięcznie aby zainteresować sobą reklamodawców? Dodatkowo, domyślam się, że nie tylko liczba odsłon jest miernikiem wartości dla reklamodawców

Bardzo dobre są zarobki są na blogu. Wystarczy do tego dbrze podejść. Dobrym przykładem jest Kominek, który wie co robi, ale ma w poważaniu innych. I za nic ma ludzi. Bo traktuje ich jak śmieci.

Zarobek jest mizerny - nawet jeśli masz bloga temartcznego na którego reklamodawcy wydają sporo kasy. Adwordsy mogą być tylko niewielkim zwrotem kosztów ( utrzymanie serwera, domeny itp.)

Myślę, że wiele zależy od Twojej własnej inicjatywy. Możesz zarabiać na reklamach, na polecaniu różnych produktów innym itd.

Tu masz przykład na takie zarobkowanie: http://cupsell.pl/strony/zaloz.html - możesz sam założyć sklep z koszulkami, ale równie dobrze możesz go tylko polecać innym.

Niedawno czytałam że Kasia Tusk zarabia kilkadziesiąt tysięcy złotych, jednak nie jest to łatwe aby dojść do takiego poziomu. Najczęścuiej są to stosunkowo małe kwoty.

Zarabiać można na wszystkim i wszędzie - zależy tylko od tego jak to wypromujesz - Jak byś miała takie nazwisko jak w/w Kasia to też byś miała po kilka tysięcy odwiedzin dziennie na swoim blogu

Niedawno czytałam że Kasia Tusk zarabia kilkadziesiąt tysięcy złotych, jednak nie jest to łatwe aby dojść do takiego poziomu. Najczęścuiej są to stosunkowo małe kwoty.

No tylko Ciebie nikt nie będzie czytał tak, jak ją, bo nie nazywasz się Kasia Tusk

Może zainteresuje Was konkurs dla blogerów http://tky.pl/konkurs-2000pln-zapisy-trwaja/ mozna wygrać dwa tysiące złotych, a zasady są dość proste.

Sam blog i jego prowadzenie to tylko dodatkowy peiniądz i to też niezbyt duży,taka forma dorobku na krótką metę. No chyba że prowadzimy kilka blogów które stają się coraz bardzije popularne i czerpiemy zyski z banerów reklamowych.

Przecież gdyby nie nazwisko ten blog miałby marną oglądalność....

Z Adsense licz sobie, że 2-3% kliknie na 1000 odsłon, a za kliknięcie masz od 10 gr w góre

Więcej możesz zarobić na programach partnerskich - polecanie książek, kosmetyków itp itd...

Wielu ludzi, którzy prowadzą dość znane blogi stawia albo na http://www.firmy.net/pozycjonowanie/bizzit,Y2D3X.htmlalbo na jakiś skandal. Choć i tak często te dwie opcje się łączą.

Dlatego napisałam od 10 gr w górę. Faktycznie mogłam dodać, że w zależności od branży ale wydawało mi się to oczywiste.

Lepiej na początku nie skupiać się na przyszłych zarobkach, ale stworzyć blog o tematyce na której się zna.

Zarobki przyjdą z czasem, po paru miesiącach lub latach.

Form spieniężenia bloga jest wiele. Można zarabiac jak np. Kominek promując produkty i ustalając za każdym razem stawkę, a można wstawić reklamy Adwords i zarabiac za kliknięcie. Każdy powinien dobrać coś dla siebie. Na poczatek właściwie tylko wchodzą w grę, ale wraz z rozwojem bloga możemy być coraz bardziej atrakcyjną osobą do współpracy reklamowej z firmami.

Można zarobić na blogu, ale pod warunkiem, że się o niego dba i sami interesujemy się tematyką, o której piszemy. Fakt - małe szanse, żeby ktoś z nas zarabiał na blogu tyle co Kasia Tusk, ale Kominek... pamiętam jak Kominek zaczynał - czytałam go wtedy z bardzo dużą przyjemnością - teraz już nie zaglądam na tego bloga, ponieważ widać, że to już jest pisane ze względu na kasę... jednak taka przyszłość jest chyba każdego bloga, który zaczyna przynosić większy dochód.

Jeśli ktoś planuje wpisy sponsorowane lub wspólpracę na zasadzie darmowych próbek towarów to moze od razu zapomnieć o tym że osiagnie poziom zarobków kominka lub maffashion, takie osoby nie są traktowane powaznie zarowno przez firmy jak i czytelników.