Zaloguj się, aby obserwować  
antenucci

Księgarnia internetowa

Recommended Posts

Noszę się z takim zamiarem, bo wydaje mi się to być dobrym pomysłem, patrząc na przykłady ludzi, którzy w ten sposób dorobili się całkiem niezłej fortuny. Jak myślicie, czy otarcie księgarni internetowej to pomysł faktycznie dobry? Będą z tego zyski? Biorąc oczywiście pod uwagę, że dobrze rozreklamuje się serwis, wypozycjonuje itd...

Powiem Ci, że ten biznes był dobry parę lat temu. teraz jest na rynku tyle księgarni internetowych, że wybicie się jest cholernie trudne. I mówię tu zarówno o ebookach jak i zwykłych książkach. Poza tym nie ma tak wielu osób, które mogłyby przynieśc zyski tym wszystkim księgarniom. Większość zaopatruje się na allegro i tam też lepiej otworzyć swój sklep - więcej klientów.

Tak jak pisze firmowiec - celuj w allegro, bo nowy serwis, stawiany od podstaw to strata czasu wg. mnie. Na allegro masz od razu całą rzeszę ludzi chcących kupić książki, a tu będziesz tracił niepotrzebnie fundusze na ich wyszukanie...

Bardzo, ale to bardzo odradzam. Ja przejechałem sie na tego typu interesie i przestrzegam - nie uda się. Popyt jest zbyt mały, a konkurencja jest ogromna. Przedsięwzięcie pochłonie dużo kapitału, a nie masz pewności, że zwróci się choćby. Pomyśl o czymś innym - moja rada.

Spotkałem Kamila Cebulskiego parę lat temu. Wracał wtedy z targów bodajże księgarnianych. Nasze spotkanie dotyczyło prowadzenia przeze mnie programu partnerskiego jego księgarni Aragon. Tamtego dnia stał na nogach ponad 20 godzin. Objechał pół polski. Księgarnia jeszcze wtedy raczkowała.

Niestety nasza współpraca zakończyła się niepowodzeniem z przyczyn losowych. Od tamtego jednak spotkania wiem, że ta działalność wiązała się z wysiłkiem i była potwornie czasochłonna, a na dzień dzisiejszy jest zupełnie nieopłacalna. Jak koledzy wspomnieliście wyżej - ogromna konkurencja... No i to Allegro ;)

Tak więc z tej formy zrezygnowałem... A może maciej jakieś pomysły na internetową działalność, tzn. jakiś serwis, sklep, cokolwiek w tym stylu? Czy dzisiaj w ogóle taka działalność się opłaca, czy nie jest zbyt późno?

biznes jak biznes, parę lat temu szła niezła z tego kasa, aktualnie nie zbytnio można na tym zarobić. Brałem udział w aukcjach internetowych na allegro książek jak i ebooków, wszystko na początku szło dobrze, no ale po jakimś czasie klientela się zmniejszyła no i z zarobków wyszła kicha. Współpraca z księgarnią poszła na dno no i sama księgarnia za jakiś czas upadła.

Złote Myśli działają jakoś do teraz i rozsyłają niepotrzebny spam na adresy mailowe. A zarobek ich pewnie ciągle stoi na wysokim poziomie. Szukają ludzi, którzy pierw od nich kupią, a potem proponują by to samo sprzedali na allegro.

Raz się nabrałem na złote myśli, a aukcje allegro to bzdura bo rzadko kto od nas kupi e-booka ze złotych myśli.

Ke? Znam osobiście osobę, która zbijała na tym kasę i trochę udało jej sie sprzedać. Ba, znam nawet osobę, która potrafiła wydać kilkadziesiąt złotych na e-booki... Więc nie wydaje mi się to bzdurą.

Też myślałam nad programem złote myśli ale nie sądze że będą chętni na te e-booki. Wogóle wszystkie tego typu programy są ryzykowne, ciężko jest coś zarobić. Osobiście nie znam nikogo kto by zajmowała sie takim zajęciem. Natomiast na internecie jest masa ogłoszeń przeróżnych programów i dlatego mnie to zniechęca.

Teraz większość usług przenosi się do internetu, więc warto wpasować się w ten trend. Po co przepłacać za książki, skoro na rynku jest tania księgarnia internetowa? W niej możecie kupić książki nawet z 30% rabatem. Ja sam często korzystam z takiej możliwości, bo to się po prostu opłaca. Sami pomyślcie. 

Zyski powinny być, szczególnie w okresie szkolnym. Masę ludzi kupuje książki, podręczniki, zbiory zadań czy zeszyty. Ale tak jak mówił ktoś wyżej- pomyśl o reklamie. Załóż fanpage, organizuj konkursy i promocję. Jak chcesz się wybić to musisz mieć dobry kontakt z klientami. Polecam artykuł: http://hrpress.pl/artykuly/5-sposobow-dobry-pr-pracodawcy-internecie/

ciężko powiedzieć bez głębszego poznania tematu. Konkurencja, marże na rynku, dostępność dostawców itd. lista rzeczy, które trzeba wziąć pod uwagę jest długa.

Przeanalizujcie sobie, jakie stawki mają np. w księgarni Livro, tej według mnie najtańszej, i wtedy oceńcie, czy jesteście w stanie działać.

Prawda jest taka, że duże księgarnie mają wręcz zaporowe stawki. W sensie - po prostu taniej się nie da i mając małą sprzedaż nie pociągniesz.

A dokładnie wiem, jak wysokie są różnice w cenach pomiędzy różnymi księgarniami. 

Nie wiem czy wiecie, ale nawet będąc w Anglii można zamawiać bez problemu polskie książki i to w bardzo niskiej cenie. Tutaj https://rewolucja.co.uk/9788380833845/scena-od-tylca warto sobie zerknąć. Propozycja jest ciekawa i niedroga. Oczywiście wybór jest spory. Każdy z powodzeniem znajdzie tam coś dla siebie. Są tam bowiem książki różnych gatunków nie tylko dla osób dorosłych, ale również dla dzieci. Taka polska księgarnia w UK, to naprawdę dobre rozwiązanie. 

Kto śledzi okazje cenowe, ten naprawdę może trafić sensowne oferty. Virtualo wrzuca coś co trochę. Obserwujcie. Teraz przecenione są ebooki z wydawnictwa Millenium - chodzi o naprawdę fajnych autorów, bo jest tam np. Larsson. Generalnie w temacie ebooków zniżek jest bardzo dużo i co trochę pojawiają się nowe, więc nie pozostaje nic innego, jak tylko z nich korzystać 😉

Myślę, że teraz to już temat do porzucenia. Księgarni internetowych jest sporo. Wydawnictwa też mają swoje sklepy internetowe. Dodatkowo na Allegro i serwisach internetowych też można kupić książki. Trudno czegoś nie znaleźć. Najlepszym przykładem jest chociażby https://www.empik.pl