Zaloguj się, aby obserwować  
zdser

Sklep internetowy komputery elektronika

Recommended Posts

Witam,

Na początku wyjaśnie czemu tak osoba jak ja z małym doświadczeniem chce założyć firme.

Od dłuższego czasu nie moge znaleźć pracy dlatego decyduje się na ten krok.

A że jestem informatykiem i się troche na tym znam padło na komputery.

Wkład własny 0zł. Licze na dotacje.

wstępne koszty domena 0zł, sklep internetowy 0zł sam potrafie stworzyć, pozycionowanie 0zł,serwer 10-15zł + koszty allegro

dom prywatny, samochód mam, miejsce na magazyn i serwis jest

co chce sprzedawać.

składane komputery(prze ze mnie), części (podzespoły np ram, karty graf, dyski), reszte szpieju pendrive, dyski zewnetrzen, karty sd itp, drobną elektronike typu mikrofony kierunkowe, pluskwy, dyktafony, oraz sprzet typu lutownice, programatory, mierniki itp,

z czasem chce otworzyć serwis,

miedzy czasie nie wiem czy od samego początku oferte konfiguracja serwerów vps, sprzedaż kont shell, kont www, i vps.

Kilka pytań do was:

Może ktoś się podzieli jakie hurtownie w polsce są warte uwagi.

Czy warto sprzedawać w ten sposób że nie mam nic na magazynie i dopiero zamawiam jak klient zakupi umnie towar?

Co według was powinienem się dowiedzieć ?

Zyski na jakie licze to 1000zł(700zł w sumie by wystarczyło przez 1 pół roku) miesięcznie na czysto po odliczeniu wszystkich kosztów. Czy to realna kwota?

A czy może Ty już prowadzisz sklep internetowy o tej tematyce i chciałbyś się podzielić swoimi uwagami na ten temat ?

Bardzo bym prosił o poważne odpowiedzi które mi pomogą w tym drastycznym kroku.

Pozdrawiam

zdser

Niestety licząc na samą dotację mocno się przeliczysz,ponieważ nie dostaneisz jej wiele,natomiast musisz mieć pieniądze chociażby na sam zakup sprzętu elektronicznego. Skąd je weźmiesz? Przecież to podstawowa sprawa.

Musisz też na pewno pomyśleć o tym, że dostarczanie towaru nie było zbyt drogie. Warto sie zastanowić, czym powinna się charakteryzować dobra firma transportowa. Musisz zwrócić uwagę nie tylko na ceny, ale też na to, czy jest w stanie dostarczyć towar bezpiecznie i na czas, bo zły PR w tym środowisku potrafi zniszczyć

Bez wkładu własnego to marnie ten Twój biznes widzę. U mnie dotacja sprzed paru lat z UP wymagała min. 25% wkładu, aby mieć realne szanse na jej otrzymanie. A ostatecznie i tak trzeba było wydać nieco więcej pieniędzy niż biznes plan zakładał.

Co prawda teraz mogą być inne warunki, nie wymagające wkładu własnego, ale wg mnie wzięcie nawet domeny w promocji za 0 zł (zamiast kupienia jej normalnie za 10 zł), za którą po roku przepłacisz za odnowienie już jest stratą pieniędzy :-)

Tak samo wg mnie tworzenie sklepu internetowego to wyważanie już otwartych drzwi. Jesli jesteś faktycznie w tym dobry to stwórz tak dopracowane oprogramowanie, które będziesz mógł sprzedawać i supportować, a wg mnie więcej zarobisz i mniej się narobisz niż przy sprzedawaniu częsci komputerowych...

Do tego dochodzi również kwestia lokalu,bo nie sądzę abyś bazował na pracy w domu i spzredaży wysyłkowej,to też koszty głównie z podpisaniem umowy z firmą kurierską. Daj znać jeżeli temat jest w dalszym ciągu aktualny jak teraz wygląda sytuacja,jeśli będziesz poszukiwał odpowiednich akcesoriów do wyposażenia swojego biura to służymy pomocą,znajdziesz u nas szeroki wybór i niższe ceny.

Trochę ciężka sprawa żeby przebić się z takimi produktami nie dość że jest tego pełno to i na początek ciężko będzie dostać dobre ceny u dostawców ,hurtowni. Chyba ,że działać na lokalnym rynku w sklepie stacjonarnym ale tu już trzeba sporo gotówki na zatowarowanie a i pewnie takich sklepów w okolicy kilka się znajdzie.

Fajny pomysł z tymi dotacjami :) jak już by ci się udało coś takiego dostać to możesz później sobie zainwestować w import części komputerowych z chin np tutaj http://www.izch.pl/ Tak jak patrzyłam to większość sklepów sprowadza z Chin bo jakość jest porównywalna a jednak koszty znacznie niższe.

Mam bardzo podobny pomysł na sklep internetowy, jednak nie o tym chciałabym teraz porozmawiać. Bardziej zastanawiam się nad kwestiami typowo technicznymi dotyczącymi sklepu. Mam problem

z wyborem odpowiedniego systemu płatności internetowych. Zastanawiam się głównie nad Paybynet - http://www.paybynet.pl/dla-internauty/bezp...ci-internetowe/. Co o tym sądzicie? Może macie w swoich e-sklepach ten system płatności?

Warto rozejrzeć się za dobrym sklepem internetowym z elektroniką. Ja od siebie mogę wam polecić https://lispol.com/ Zamawiałem ich produkty już nie raz i wiem że można na nich w pełni polegać. Dodatkowo mają całkiem niezłe ceny.