ernest

Emerytury z ZUS

Recommended Posts

Czy w świetle zmian jakie chce wprowadzić rząd czyli likwidację OFE możemy liczyć w przyszłości na wysokie emerytury? Kiedy pojawi się ustawa o odwróconej hipotece dzięki której będzie można podnieść sobie wysokość emerytury?

Z wypowiedzi ekespertów wynika, że emertury będą coraz niższe. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest kilka. Wśród nich są zmiany demograficzne. Powiększa się grupa osób w wieku poproducyjnym kosztem grupy osób w wieku produkcyjnym. O przyszłość zadbać trzeba we wełasnym zakresie. Rząd pracuje cały czas nad ustawami mającymi uchronić Polaków przed biedą na starość. Najważniejszym z nich jest odwrócona hipoteka http://odwroconahipoteka.pl/baza-wiedzy/co...ocona-hipoteka/ która ma szanse odwrócić ten trend.

Na dzień dzisiejszy według zapowiedzi wysokość polskiej emerytury to 60% ostatniego wynagrodzenia.

Natomiast realnie można liczyć na max 30%. W Polsce mamy ogromny niż demograniczny. Według szacunków w ciągu 50 lat liczba Polaków może się zmniejszyć nawet o połowę. To efekt genialnej polityki rodzinnej, które sprawia, że Polaków nie stać na zakładanie dużych rodzin.

Wyższa emerytura :D Będę ją miał, ale nie dzięki Polsce. Mam spółkę w UK, z przedstawicielstwem w Polsce. Działamy tak od dwóch lat. Wiecie co jest najlepsze? W ciągu kilku lat płacąc 2 razy niższy ZUS mam prawo do wyższej emerytury, niż po 40 latach prowadzenia działalności w kraju, płacąc wysoki ZUS. Śmieszne, albo może nawet smutne, że w Polsce tak niszczy się przedsiębiorczość.

Nie ma szans na wyższe emerytury. I dla tego trzeba brać sprawy w swoje ręce. Ja zbieram w numizmatach, działkach na Mazurach i udziale w kilku innych pomysłach. Zawsze to jakieś zabezpieczenie.

Zgadzam się, nie ma co liczyć na państwowe emerytury, szczególnie jeśli ktoś zdecydował się na samozatrudnienie. Trzeba szukać dodatkowych źródeł, żeby za te kilka lat nie biedować za marne grosze od 10 do 10 każdego miesiąca... :/

Ja już dawno na to nie liczę, dlatego chcę sam zapewnić sobie godną emeryturę w przyszłości. Skłaniam się ku założeniu indywidualnego konta emerytalnego, na które chciałbym co miesiąc wpłacać po 300-400 złotych, niby niewiele ale przez lata uzbiera się całkiem spora suma. Z tego co się orientowałem to w dowolnej chwili można zrezygnować z dalszego prowadzenia konta i po prostu wypłacić zgromadzone pieniądze (tak jest na przykład w przypadku IKE BPH - http://www.prywatnaemerytura.pl/wszystko-o...wyplacic-z-ike/). Może ktoś z Was oszczędza już w ramach IKE bądź IKŻE?

AdamW to juz Ci bardziej polecę tę działkę na Mazurach. Też możesz wpłacać po 300 zł miesięcznie. A dodatkowo podpowiem jak mieć ją całkowicie za darmo.!!!

Na normalną emeryturę z ZUS nie ma co liczyć, więc rację miał Gwiazdowski pisząc, że lepiej wyjdą młodzi odkładając sobie po 200 zł miesięcznie niż wierząc w państwowe świadczenia.

Na emerytury z ze strony państwa to juz dawno temu powinnismy przestać liczyć. o ile sami sobie nie znajdziemy alternatywy na oszczędzanie o tyle cięzko widze perspektywe starości-smutna ale prawdziwa rzeczywistość!

Na emerytury z ze strony państwa to juz dawno temu powinnismy przestać liczyć. o ile sami sobie nie znajdziemy alternatywy na oszczędzanie o tyle cięzko widze perspektywe starości-smutna ale prawdziwa rzeczywistość!

Jest już oficjalne info z NIK, że może zabraknąć kasy na wypłatę.

Nie mam pojęcia jak będzie wyglądał system emerytalny za tych kilkanaście, kilkadziesiąt lat, kiedy to my będziemy na emeryturze, więc nie wiem czy będą one wyższe czy niższe. Ale jednego jestem pewna, aby zapewnić sobie godną przyszłość należy samemu na nią oszczędzać. Ja już od dłuższego czasu oszczędzam w ramach trzeciego filaru emerytalnego, a dokładniej na IKE - http://www.prywatnaemerytura.pl/wszystko-o-ike/. Jestem w nieco gorszej sytuacji, bo przez 50% swojego stażu pracy pracowałam na umowie zlecenie (z której nie odprowadzane są składki emeytalne).

Zakładasz działalność w UK, schemat Pawła Kurnika, płacisz dwa razy niższy ZUS, po kilku latach masz prawo do wyższej emerytury niż u nas po 40 latach płacenia wysokich składek. O wysokich ulgach podatkowych jakie stamtąd otrzymujesz już nawet nie wspominam...

A jeśli chodzi o składki ZUS - do 15 stycznia można składać wnioski o umorzenie zaległych z lat 1999-2009 (dotyczy to przedsiębiorców) . Czy ktoś z Was korzystał wypełniał już takie wnioski? Znalazłam informację na ten temat https://www.ppg24.pl/umorzenie-zaleglych-sk...ek-zus,215.html i zastanawiam się czy trzeba spełniać jakieś dodatkowe warunki?

U nas z ZUS mozń liczyćchyba tylko na 1000 zł przy obecnych stawkach.

O kurcze, to i tak nieźle. Ja nie spodziewam się żadnej emerytury. Po prostu wiem, że jest to niemożliwe. Raz, że mamy niż demograficzny, a dwa, że ludzie przenoszą swoje firmy gdzie indziej, szczególnie do UK oraz emigrują. Po co mam płacić kilkaset zł w skali miesiąca tylko po to, aby później nie zobaczyć nawet ćwiartki tych pieniędzy?

1000 zł to nie wiele, chociaż dobre i to. Ja na to jednak nie liczę za bardzo i emeryturę sobie wypracowuje sam. Solidnie , konkretnie. No i przy tym normalna wypłata. Dniówki też czasem są bardzo przyjemne i dochodzą do 80€ - czyli całkiem całkiem. Jakby ktoś chciał to oczywiście wprowadzę do firmy. Praca prosta, i przyjemna.

Widzę że mimo wszystko nie ma tutaj za wiele naiwniaków którzy pokładają swoją przyszłość w zus. Jeśli chcemy godnie żyć na stare lata to musimy sami się zatroszczyć o nasze pieniądze. Dlatego też polecam od wczesnych lat kariery zawodowej decydować się na fundusze inwestycyjne takie jak https://www.nntfi.pl/notowania Na prawdę pocieszające jest że co raz więcej osób zdaje sobie z tego sprawę że tylko tak może liczyć na godną przyszłość.

Niestety nie mamy co liczyć na godziwe emerytury z ZUS. Już obecne emerytury są wręcz głodowe. Np. moja babcia po 40latach pracy nie ma nawet 1000zł emerytury i to juz po licznych podwyżkach i nie sądzę, że będzie lepiej gdy my doczekamy emerytury. Jeśli chcecie mieć spokojną emeryturę, to polecam Wam inwestycje w IKE. Tutaj https://www.leggmason.pl/pl/kalkulatory/kal.../kalkulator-ike możecie sobie obliczyć wysokość comiesięcznej wypłaty. Mnie wyszło 1500zł przy wpłatach w wysokości 600zł więc jest to spora suma i na pewno dużo większa od wypłat z ZUS-u.