handlara

Mieszkanie dla młodych - co myślicie o tym programie?

Recommended Posts

Jestem ciekawa co sądzicie na temat tego programu - czy rzeczywiście ma on pomagać młodym w założeniu własnego gospodarstwa domowego czy jest stworzony raczej po to, żeby ułatwić życie deweloperom?

Mnie osobiście podoba się fakt, że program obejmuje także domy, a już się pojawiają pierwsze projekty na takie inwestycje, np.: http://www.dobredomy.pl/projekty/mieszkanie-dla-mlodych

Jedyne ograniczenie to metraż, ale da się to przeżyć.

Z jednej strony opcja jest dobra, bo daje szanse na zakup domu przez młodych ludzi. Jednak z drugiej strony, w grę będą wchodziły jedynie mieszkania z rynku pierwotnego czyli nowe. W poprzednim programie można było zakupić używany dom, w tym już takiej możliwości nie będzie...

Nic nie myślimy - nie będzie to program podobny do rodziny na swoim. Wciąż jedynie niewielki procent wszystkich osób rzeczywiście kupuje nowe mieszkania, kogo na nie stać? Żeby ten program miał zainteresowanie, najpierw muszą powiększyć grono, które będzie mogło z tego korzystać. W takim układzie ten program nie będzie żadną pomocą. Tylko czy budżet stać teraz na coś więcej?

A moim zdaniem taki projekt jest dobry. Z tego co widzę większość moich znajomych zdecydowałam się właśnie na budowę domu niż kupno mieszkania na rynku wtórnym - w ich przypadku taki projekt to strzał w dziesiątkę. Warto sobie więcej o nim poczytać. Jeśli chcecie mogę Wam dać link do ciekawego serwisu na ten temat: http://www.mieszkaniedm.pl/ - znajduje się tam ciekawy kalkularor dopłat oraz symulacie przewidywalnych rat jakie będziemy zmuszeni płacić za mieszkanie.

Pozdrawiam.

Jak od stycznia wejdzie próg wkładu to i tak się nikt nie załapie. Lepiej pospieszyć się i skorzystać póki można np. ze "Wsparcia na starcie" czy czegoś takiego. Zwłaszcza, że w weekend są na inwestycje tym objęte dni otwarte.

Ja bym nie nazwała tego programu podobnym do RnS, moim zdaniem to całkowity niewypał. Jasne, niby jak rząd dopłaci te 10% wartości kredytu, to można przeznaczyć trochę kasy na http://www.homebook.pl/ideabooki, ale z drugiej strony w programie trzeba kupować nowe mieszkania, więc wielu młodych ludzi nawet z dopłatą nie będzie stać na takie lokum :(