Marek

Skup złomu - interes życia

12 postów w tym temacie

Słyszałem wiele pochlebnych opinii od ludzi, którzy otworzyli skup złomu i bardzo szybko się na tym dorobili. Ponoć nie potrzeba sporej ilości pieniędzy na start, dlatego pomyślałem, że może nie byłoby głupie założenie takiego skupu złomu? Co o tym myślicie?

Interes życia może i tak, ale jakieś 10 lat temu. Teraz skupy złomu są coraz mniej popularne, coraz trudniej o złom. U nas był przez jakiś czas dobrze prosperujący skup, ale ostatnio właściciel go zamknął wyjaśniając, że to już nie jest takie opłacalne. Dlatego, przemyśl to, zanim zaczniesz coś, na czym nie bardzo się znasz i niewiele zarobisz...

To zależy jeszcze do położenia miejscowości w której chcemy otworzyć taki skup. Wiadomo, że malutka mieścina mająca zbyt dużo takich skupów nie jest dobrym miejscem na otwarcie takiego biznesu. Większe miejscowości też nie zbytnio jeżeli jest za duża konkurencja, bo to po prostu nieopłacalne.

Ok, popytałem tu i ówdzie i biorąc pod uwagę zarówno odpowiedzi tam jak i tu - nie podejmę się tego ;) Zbyt duże ryzyko i potencjalny zysk raczej marny... Chyba, że jeszcze ktoś z Was mnie do tego natchnie w jakiś sposób, co będzie mało prawdopodobne...

Ok, popytałem tu i ówdzie i biorąc pod uwagę zarówno odpowiedzi tam jak i tu - nie podejmę się tego

Czy uważasz, że jeśli byłby to nieskazitelny super interes, ludzie mówili by Ci, że to super sprawa? ;)

Myślę, że wszystkiego trzeba się samemu przekonać, a rady innych traktować z przymrużeniem oka. I możesz mi zaufać - działałem kiedyś w związku z własnym umysłem, a nie innych i nieźle na tym wyszedłem.

Każdy medal ma dwie strony, otworzenie takie skupu na pewno do najłatwiejszy nie należy, masz dużo formalności i warunków do spełnienia, ale faktycznie w dobie dbania o środowisko jest to dobry interes co pokazuje przykład wielu firm np. http://www.skup-zlomu.net/ tylko trzeba mieć kapitał i dobrze orientować się w przepisach, oraz mieć pomysł na przejęcie chociaż części rynku :)

Jeśli myślisz poważnie o takim interesie to może warto również przemyśleć sprawę ewentualnej hali. Jeśli nie powiedzie Ci się z jednym biznesem, zawsze możesz taką halę magazynową od CoBouw: http://www.cobouw.pl/hale-produkcyjne , przearanżować na inny charakter działalności.

W przypadku średniej wielkości miasta - ludzie przywiązują się do miejsca, a nie charakteru działalności, jaka jest w niej prowadzona.

To nadal jest biznes, ciut mniejszy jak kiedyś, ale jest. Wystarczy podpisać umowę na dostawy złomu z okolicznych różnych firm, do tego puścic kierowce z dostawczakiem w teren i biznes się kręci.

Skup złomu to dobry biznes jeśli otworzysz go w dobrym miejscu, na początek pobiedujesz trochę i dasz lepsze ceny niż konkurencja założysz stronkę i jak najbardziej możesz na tym zarobić. http://www.stellmet.pl/oferta,4,zlom_weglikow_spiekanych To jest dobry przykład takiego biznesu, firma się bardzo szybko rozwinęła i cały czas się rozwija i skupuje coraz to nowe rodzaje metalu.

Punkt odbioru złomu jak każdy biznes, wymaga przemyślenia np ten skup złomu https://www.rafmet.info/dojazd.html  zaczynał na wsi. Można przypuszczać że otwarcie skupu złomu w mieście będzie lepsze, ale weźmy pod uwagę fakt że jeśli nie posiadamy placu pod skup złomu musimy więcej płacić za wynajem. Zatem na przykładzie tej firmy lepiej zainwestować i odtworzyć np. dwa, trzy, skupy złomu w pobliżu miasta, podziałać z reklamą i klienci się znajdą. Dodatkową zaletą takiego skupu złomu jest fakt iż mniej płacimy za plac który np. wynajmujemy, możemy dać wyższe ceny za złom dzięki temu zyskamy więcej klientów. Oczywiście że posiadając skup złomu w mieście klientów będzie więcej ale na starcie przy dużych kosztach! dochody mogą być na tyle niskie że polecimy z biznesem, jeszcze trafmy na kryzys który ostatnio nie oszczędził branży złomowej.

Moim zdaniem taki biznes może nadal przynosić korzyści. Temat ekologii i recyklingu jest obecnie na topie więc warto to wykorzystać. Wystarczy spojrzeć na inne firmy tego typu i sprawdzić jak sobie radzą na polskim rynku. Przykładem niech będzie firma Hemarpol. Działają na rynku już od 25 lat, mają 10 oddziałów na terenie całego kraju. Skupują złom, kable i metale kolorowe. Zajmują się dodatkowo recyklingiem. Myślę, że to biznes wart uwagi. 

Przed olimpiada w Chinach był bum na złom i złote kokosy, teraz tak sobie.

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się